yacenty

Ibis - ramię do wału

Polecane posty

yacenty    3838

Witam,

w materiałach Unii widzę, że mają dwa ramienia do wałów - mechaniczne za okolo 550zl i hydrauliczne za okolo 2000zl

Mozecie mi wytlumaczyc jak one działaja i czy warto dokładać do wersji hydraulicznej?

 

Interesuje mnie jak to działa po stronie podłączania do walu, podłączania do pługa jak też sterowania z poziomu ciągnika.

Wiem ze to błachy temat ale nigdy wczesniej nie ciągałem wału ani też nie przyglądałem się temu zagadnieniu bo nawet mi się nie sńiło ze już w tym roku bede ciągał taki pług z wałem :)

 

Z góry dzieki

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ja mam hydrauliczna belke. ramie przykrecone jest na 8 srób 22mm do ramy pługa wyglada solidnie odchylenie koncówki ramienia tzw jaskółki jest rególowane wrzecionem czylimona je odchylic w prawo lewo. w ramieniu jest siłownik jednostronnego działania który jest jednoczesnie bolcem na którym trzyma sie wał kiedy jet ciagniety za pługiem. U mnie wyglada to tak ze siłownik połączony jest z cylindrem odchylenia ramy do obroty wiec wystarczy jedna para wyjsc hydrauliki w ciagniku. prry dojezdzaniu do uwrocia najierw na krótko właczam olej poniewaz najpier zadziała siłownik którry ma najlzej wiec wyczepi sie wał bo pług jest jeszcze w ziemi wiec stawia wieszy opór. siłownik sie chowa wał sie wyczepia podnosze pług nawracam i dalej obracam pług kiedy sie obróci na koncu sprezyna wpycha siłownik w ramieniu na swoje miejsce zeby wał mógł byc ciagniety. bynajmnbiej tak jest u mnie w DF ale podejrzewam ze w ursusie lub zetorze trzeba bedzi eprzytrzymac dziwgnie na sekunde w połozeniu neutralnym zeby sprezyna mogał wycisnac olej i zeby siłownik mógł wrócic do pozycji wyjsciowej. i tak to wyglada nawracam i wjezdzam spowrotem w bruzde i jade dalej. Jezeli nie masz cylindra odchylenia zaprewne bedziesz musiał podłaczyc waz bezposrednio do ciagnika tylko musisz pamietac o tym ze ramie obraca sie razem z pługiem wiec musisz tak poprowadzic waz zeby go nie urwało. a tak na stronie to nie ma ani jednego słowa w instrukcji gdzi ema byc podłaczone ramie hdraluczne dowiedziałem sie o tym dopiero na agroschow. Z kolei ramie mechaniczne ma ten minus ze musisz miec silna reke i cerpliwosc do cofania bo za kazdym razem jak dojezdzasz do uwrocia musisz troche cofnac zeby zluzowac ramie i za linke podciagnac jaskółke zeby ja wyczepic z ramienia łatwo powiedziec jak masz rewres w ciagniku gorzej ja tego nie chciałem bo pług z wałem miał docelowo pracowac z ursusem 1634 a w nim miałem dwie dziwignie biegów z prawej strony wiec podejzewam ze bym sie wykonczył :) tak to mniej wiecej wygląda


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dzieki za podpowiedz,

ktos z was moze jezdzi IBISem z mechanicznym ramieniem?

jakies uwagi wskazowki przed ostatecznym wyborem?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dzwoniłem dziś do grudziadza, niestety do takiego IBISa jak moj w ofercie maja tylko wal mechaniczny - ponoc ze do tych starych plugów hydraulicznych nie bylo.

Teraz pytanie jest takie - nie pchac sie w zabawe i kupic nowe ramie z Unii za 450-500zl tak mi powiedzial koles z działu konstrukcyjnego, czy moze lepiej probowac samemu wyspawac jakies takie ramie z siłowniczkiem i spręzynka?

 

Jakie doswiadzenia z ramieniami? na co zwracac uwage? jak to zrobic zeby mialo rece i nogi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kolejna sprawa, za pewne większość wie, ze unia group mnie wydaymała i na szybko musze organizowac sobie ramie.

Dzis byłem u sasiada, od którego kupiłem wał - pozyczył mi ramie które mial przy 3 skibowym froscie, wyglada całkiem ok jest tylko problem jak je doczepic do pluga.

Oryginalnie w moim ibisie sa uchwyty do ramienia pomiedzy 1 a 2 korpusem (zaraz za pierwszym jest mocowanie "zastrzału" a na 2 korpusie jest uchwyt do ramienia). Ja to sobie tak kombinuje zeby uchwyt założyc zaraz za 2 korpusem a do zastrzału wykorzystac to co jest za 1 korpusem.

Powiedzcie mi czy miejsce mocowania ramienia może mieć wpływ na sciaganie pługa przy orce?

Macie jakies doswiadczenia z ramionami? Gdzie najlepiej i jak je zamocowac - moze ktos z was podeslac fotki jak macie umocowane ramiona w swoich plugach?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

My dorobiliśmy ramię bo na nowe trzeba było czekać pół roku :/ Niestety nie mieliśmy żadnego wzoru tylko rysunek poglądowy z instrukcji, niby działa dobrze ale wydaje mi się, że trochę za mocno ściąga pług. Teraz napewno wybrał bym ramię hydrauliczne bo jest 100 razy wygodniejsze do odpinania wału niż mechaniczne. Przy mechanicznym jak na końcu pola masz bruzdę lub wysoką miedzę to wystarczy lekko najechać przednimi kołami na miedzę tak żeby po wciśnięciu sprzęgła ciągnik lekko się cofnął (poluzuje się ramie) i można podnosić pług. Jeśli nie ma nic co by cofnęło ciągnik trzeba za każdym razem cofać po 5-10cm i dopiero podnosić pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a czy do ibisa M robił ktos ramie do wału ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj