Skocz do zawartości
zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
kosa
Kazik    0

ja mam stihla fs 120, od roku, narazie bezawaryjny, mam również starą piłe 8 letnią, narazie wymieniałem tylko filtry, łańcuchy i dokupiłem prowadnice dłuższą. model 0,29 wiem, ze takich już nie robią, ale zdajsie jest odpowiednik 290. Ogólnie polecam sprzęt stihla - warty tych pieniędzy

zetor    3

kosa już kupiona wybór padł na husqvarne 333r 2.2km w promocji 1800zł i po pierwszych koszeniach odnosze beardzo dobre wrażenie i z czystym sumieniem moge polecić jako jedną z najlepszych w tej klasie

kissmy...    57

mam pytanie do użytkowników kos mechanicznych, otóż jakie osiągacie wydajności przy koszeniu? czy możliwe jest skoszenie ponad hektara skarpy (nierówności są bardzo małe i nie ma innych przeszkód, nachylenie ok 45 stopni, szerokośc 15 metrów długośc ok 5 kilometrów porośniętej mieszanką łąkową o wysokości ok 30cm) w ciągu 12 godzin przy użyciu najmocniejszej kosy stihl FS 550 o mocy 3,8KM, z głowicą tnącą wyposażoną w 3 odchylne noże z tworzywa lub żyłkę?

MECHANIZATOR    156

to zależy co tam rosnie - jeśli jest to w większosci trawa to będzie dłuzej - jeśli coś typu "lebioda" to pujdzie jak perszing :) - no i to nachylenie 45 stopni moze byc uciazliwe

kissmy...    57
to zależy co tam rosnie - jeśli jest to w większosci trawa to będzie dłuzej - jeśli coś typu "lebioda" to pujdzie jak perszing :) - no i to nachylenie 45 stopni moze byc uciazliwe

no właśnie to jest trawa ale raczej niczym innym się tego nie da skosic

zetor    3

po co sie spieszyc na 12 godzin :) stihl fs 550 to piękna maszynka nawet nie czoje że coś kosi :) ja mam w HQV wyską podporke i sie dobrze dzieki temu kosi idąc z gory ale z rególy kosze w poprzek góry :)

kamieniak89    27

Ja posiadam kosiarkę Husqvarna 343r od trzech lat i jestem z niej zadowolony. Rocznie kosi kawał terenu w gospodarstwie no i obkaszam nią trawę pod pastuchem, czasami jest to ponad 2 metrowa trzcina na bagnach, ajgorzej się kosi osokę która rośnie w kępach. Jedyny mankament to jest jej znaczna waga i przy kilku godzinnym koszeniu plecy bolą, a jeszcze gorzej jest jak się kosi na bagnach gdzie woda sięga prawie do pasa, oczywiście koszę w woderach. Co do mocy nie mam zastrzeżeń, jest jej duży zapas. Posiadam także roczną piłę Husqvarna 137 i nie mam do nich zastrzeżeń. Jak będe miał więcej czasu to wstawie foty

kissmy...    57

ja pracuję już od 7 lat ze stihlem fs120 i wydaje mi się, że przy większej mocy skoszenie hektara dziennie nie jest żadnym wyzwaniem, za jednym przejściem można wykosic pas o szerokości ok 1m i jeśli pokonamy w ciągu godziny 100m to już mamy wykoszone 10 arów, więc przy 10 godzinnym dniu roboczym zostanie skoszony co najmniej hektar, a przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu ortopedycznego taka praca powinna byc do zniesienia

krolikNH    56

Jak w temacie jakie kosy spalinowe posiadacie jakie wrażenia po koszeniu, awaryjność. Z góry dziękuje za opinie. ;)

oFsik    30

Ja mam stige sp52 pro (2,9KM), mam ja dopiero jeden sezon i oczywiście żadnej usterki nie było, spisuje się bdb, duża moc odczuwalna jest w koszeniu wysokiej i gęstej trawy, kupiłem ją ponieważ za sthila lub husqvarne musiałbym zapłacić prawie 2 razy więcej a stiga to nie jest zła firma;)

krolikNH    56
Ja mam stige sp52 pro (2,9KM), mam ja dopiero jeden sezon i oczywiście żadnej usterki nie było, spisuje się bdb, duża moc odczuwalna jest w koszeniu wysokiej i gęstej trawy, kupiłem ją ponieważ za sthila lub husqvarne musiałbym zapłacić prawie 2 razy więcej a stiga to nie jest zła firma;)

Kosisz żyłką, czy talerz, nóż też zakładasz??

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Husgvarne na nóż, niezła jest nią robota i efekty fajne.... ;)

Vektor    8

Ja mam Husgvarne kosze żyłka oraz niekiedy zakładam nóż - idzie prawie jak rotacyjna na tym nożu ;)

sebe1033    62

ja też posiadam stiga nie wiem 1,5 czy 2.2 KM ,a zakupiony bo był tańszy niż hushwarna czy stihl.A po co przepłacać jak sprzęt nie będzie profesjonalnie wykorzystywany i kosze tarczą nawet cienkie krzaczki (ok 5mm) tylko szybko się tępi a żyłki używam przy przeszkodach kamienie płoty itp. Na razie bezawaryjna 2 sezony 3 razy (w roku) po 25 arów koło domu i jeden sezon brat kosił dla 10 królików (5 dorosłych) dzięki niemu (czyt. dla niego) kupiona

zorzyk2    50

Kawasaki 1,5 KM, waga 5,5kg, 6 czy 7 lat tylko paliwo i żyłka, tarczą tnie krzaki porzeczki aż miło.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt
    • Przez XTRO
      Witam.
      Jaką polecacie pompę do zasysania RSMu z baniek 1000l ? 
      Pompa musi być samozasysająca i jak najtańsza 
    • Przez Belaruss820
      Witam. Mam problem z wałkiem przekaźnika mocy. Cofnął się tak że nie da rady go zdjąć z walka rozrzutnika. Ten zatrzask się wysunął i wałek poszedł za kanał. Jakiś prosty sposób jest na to aby go zdjąć?
    • Przez ROLNIK7
      Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem prostownika z możliwością rozruchu, o takiej mocy abym mógł zapalić na nim każdy ciągnik o każdej porze roku! Jeśli ktoś wie jaki byłby najodpowiedniejszy( ile amperowy) i z jakiej firmy oraz z jakimi wiąże się to kosztami, byłbym bardzo wdzięczny! Liczę na wasze porady!
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko własie stoje prze zakupem myjki...jak polecacie na allegro jest tego pełna cena tez sa rózna teraz mam KARCHER o mocy 150bar i sie zastanawim czy szukac czegos podobnego czy czegos wiekszego lub jeszce z jakies innej firmy ??