zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pioter1222    156

Zdecydowanie polecam stihla ,najwytrzymalsza maszyna ,miałem okazję pracować przy wycinaniu drobnych krzaków nie poddał się. :)


Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Skąd wiesz że najwytrzymalsza? Testowałeś wszystkie?

 

O Stihlach słyszałem dobre opinie. Sam mam Husqvarnę 323R. Malutki silnik 1,2KM, ale daje sobie radę przy koszeniu trawnika czy nawet sporej trawy żyłką, a do dużych chaszczy używam tarczy. Spokojnie sobie radzi, chociaż jak ktoś ma duże powierzchnie do koszenia to zdecydowanie polecam model z większym silnikiem. Miałem okazję popracować modelem 343R. Chlastała wszystko bez zająknięcia. Ale jak trochę połaziłem po mocno pochyłym (skarpa) terenie to czułem w kostkach i kolanach (samo łażenie po takim czymś nie jest zbyt wygodne a kosa dodatkowo waży parę kilo). Zdecydowanie dużą zaletą 323R jest jej masa - kosa jest na prawdę leciutka. A to szczególnie ważne jak ktoś ma do koszenia jakieś ekstremalne nierówności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Husqvarna 343R maszyna nie do zajechania, zakładasz trójząb i zatrzymią cię tylko jakieś większe drzewka, pręty, słupki, a tak to nie do zatrzymania, 2 zbiorniki paliwa to +/- półtorej godziny roboty, cały czas na pełnym gazie idzie aż miło, wagę jaką ma taką ma, po 6 godzinach już się ją odczuwa począwszy od stów przez kostki, kolana,krzyż, palce,nadgarstki,biceps, ramiona, a nawet nie raz nawet kark boli,ale praca takim sprzętem to przyjemność, mimo ze coś boli, to wolę kosić tym jak czymś słabszym i lżejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jak wam się spisują NAC'i ???

szukam kosy i za 400zł można kupić kosę 2KM. Kosą chce obkosić wkoło drzew trawę i moze po rozłożeniu pastucha wykosić trawę żeby nie dotykała drutu. Czyli kosa będzie miała lekko u mnie dlatego szkoda dać 1000zł za coś co będzie kosić bardzo mało.

Co polecacie?? Jkaie są wasze opinie na temat NAC

Mam kosę NAC kupioną za niecałe 300 zł w Castoramie. Pracuje już u mnie 3 sezon. Używam jej raz na 1-2 tygodnie do wycinania chwastów i wykańczania trawnika co daje w sumie ok. godziny pracy. Do takiej pracy moim zdaniem wystarczy w zupełności. Nic złego się z nią nie dzieje, z czynności obsługowych to tylko leję paliwo, zmieniam żyłkę, no i raz na jakiś czas konserwacja. :)

Jedyna część która uległa awarii to głowica z żyłką, którą zmieniłem na T25 od husquarny (koszt ok.40 zł).

  • Like 1

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Podobnie jak kolega @MichalR, mam Naca za 250zł (1km) i daje sobie radę spokojnie. Tarczą tnę trawę cielakom i wożę a gdzie maszyny i drzewa to żyłką wykoszę, a mam nie mało do koszenia bo tak z pół ha, a podwórko i koło płyty to kosiarką z koszem obskoczę . Jak dla mnie to w zupełności wystarcza a poco inwestować w drogi sprzęt jak to sobie daje radę dobrze. Lać paliwo i żyłkę wymieniać, posiadam ją drugi sezon.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dzięki @mały86 i @MichałR za odpowiedzi. bo na takie liczyłem stihl i inne marki premium odpadają bo dam sąsiadowi i mi wykosi ogródek 1000m2

Wcześniej wpuszczałem klacz to wypasła teraz zasadziłem drzewka owocowe i potrzebna mi tania kosa max 300zł w miarę bezawaryjna na takim śmiesznym areale bo jest mniejszy niż małe podwórko a będę kosić ze 3 X w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

padła komuś z Was przekładnia kątowa w stihl? ja mam FS120, ma już przepracowane ponad 1000h, ale pracowała bez zarzutu, dopóki nie roztopiła mi się głowica, winę ponosi przegrzewająca się przekładnia, oryginalna to koszt prawie 500zł, ktoś to regeneruje? moim zdaniem najrozsądniej będzie kupić nową kosę, bo chyba zacznie się rozkraczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak się nie smaruje przekładni to tak właśnie jest. Trzeba też dbać o czystość głowicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki za pomoc, doprecyzuję w takim razie pytanie czy warto inwestować w przekładnie kątową, która jest zamiennikiem (1/3 ceny, rozumiem, że przekłada się to na jakość ale jeśli wytrzyma 1/3 tego co oryginalna to będę zadowolony); oraz jaki model nowej kosy wybrać zamiast FS120, wolałbym teraz mocniejszą maszynę ale z dobrym tłumieniem drgań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

teraz wyszla fajna makita z czterosuwem


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziękuję- kolejna precyzyjna i wyczerpująca wypowiedź, jaki sens ma stosowanie w kosie spalinowej silnika 4 suwowego? jak tym pracować na skłonach i przy przecince krzewów, czy też jest to tak rozwiązane, że silnik może pracować w dowolnej pozycji w stosunku do podłoża? jeszcze się nie spotkałem z taką konstrukcją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Jeden wielki nie wypał i tyle. Idź z tym kosić rowy czy miejsca o dużym przechyle. Nie ma to mocy waży dużo więcej niż 2-suw. Jedyny plus jest cichszy i przyjazny dla środowiska ale na pewno nie wyprze silnika 2-suwowego także jak dla działkowiczów jest ok ale pracować tym dłużej to raczej nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

nie wiem, dla mnie to tez niedobre rozwiazanie chociaz jak wprowadzili to znaczy ze moze to miec jakies pozytywy. Gdyby miala wieksza moc to moze bym sie sam skusil, obecnie w pracy kosze stihlem 4-mix, takie polaczenie 4 suwa z 2 suwem, i powiem ze w zylce to slabizna ale jak w lesie trymerem wycinalem chaszcze to bylem mile zaskoczony


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

to jest fs 130, nie wiem czemu ale trawe wykaszalem wokol plotow to dusila sie musialem kilka razy brac, a idzisiaj w lesie kosilem to zauwazylem ze z opoznieniem wchodzi na obroty.


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przy tej mocy to zapasu nie ma, ale ja teraz mam 1,8KM to koło domu daje radę, ale z żyłką nie ma w ogóle co atakować na większe chaszcze, bo po prostu jest za cienka, a grubsza rozwali przekładnie i będzie zamulała silnik, teraz rozważam zakup FS 460, jak dla mnie jest za mocna, ale tą 130 mi odradzili w serwisie twierdząc, że już lepsza jest moja 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Potrzebuje porady w zakupie kosy spalinowej. Chcę zakupić kosę używaną za 1500 zł, ma ona służyć do wykaszania bardzo wysokiej trawy przy drucie oraz trawy wysokiej wokół domu. Poradzcie mi co mam zakupić. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać coś o mocy nie mniejszej niż 2,2 KM. Co do konkretnego modelu to nie orientuję się w używkach. Jest sens wydawać 1500 na używkę jak za 2500 można mieć nową?


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Znalazłem stihl fs 450 2.9 KM powinna dać radę z buszem. Nowa nie ponieważ taka moc kosztuje 3 tyś, do tego wuja kupił 3 lata temu mniejsza używaną i do dziś mu działa bez napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja mam Stihla FS200 kosa swoje już wypracowała a ma już grubo ponad 10 lat jest z tych pierwszych jeszcze bez wyprofilowanej kierownicy... chodzi bez najmniejszego ale a wypracowała już swoje... teraz już więcej leży ale miło jestem zaskoczony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu85    6

posiada ktos moze kose marki hecht??? mysle zeby kupic jakas kose i tak mi wpadla w oko ta firma, zbyt wiele opini nie znalazlem o nich ale niby chwala sobie..myslalem tez o agromie..bede wdzieczny jesli ktos sie pochwali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

Posiada ktoś może kosę spalinową Florabest o mocy 1,8 km z Lidla?

Jest to dobra kosa?

Służyłaby ona do obkaszania traw wokół gospodarstwa czyli zbyt dużo pracy nie będzie miała.

Jakiej jest ona produkcji? Bo widziałem na innych forach że niektórzy mówią że jest niemiecka jak większość rzeczy w Lidlu a niektórzy mówią że jest to składanka chińskich i japońskich części.

Polecilibyście mi ją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja mogę polecić AL-KO solidna maszyna ,użytkuje już ok.6lat i nic się z nią nie dzieje a trochę koszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Husqvarna 343R maszyna nie do zajechania, zakładasz trójząb i zatrzymią cię tylko jakieś większe drzewka, pręty, słupki, a tak to nie do zatrzymania, 2 zbiorniki paliwa to +/- półtorej godziny roboty, cały czas na pełnym gazie idzie aż miło, wagę jaką ma taką ma, po 6 godzinach już się ją odczuwa począwszy od stów przez kostki, kolana,krzyż, palce,nadgarstki,biceps, ramiona, a nawet nie raz nawet kark boli,ale praca takim sprzętem to przyjemność, mimo ze coś boli, to wolę kosić tym jak czymś słabszym i lżejszym.

Popieram maszyna za niemałe pieniądze ale robotę robi ,w końcu jest to model dla profesionalistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj