zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

Pawel20    49

Panowie a jakaś marka pomiędzy chinolem a dajmy na ta makita, taka kosa spalinowa do dość rekreacyjnego koszenia, któa by się jednak nie rozleciał po pierwszym sezonie. Cos takiego jak Stiga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0
Napisano (edytowany)

Zacznijmy od tego jak dużo będziesz kosił? Może coś z podkaszarek brat ma sthila małego do pod kaszania chyba nawet konia nie ma jak dobrze pamiętam to FS 45 ale zakłada żyłkę 3mm i nawet ładnie idzie jak na mały areał to idealna :)

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Areał jest nie za duży, tyle ze rosną tam dość potężne chwasty (pofałdowany teren przydomowej oczyszczalni ścieków), a do innych celów tez czasami znalazła by zastosowanie, także dobrze by było żeby miał tarczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

No to może w jakąś markową kosę uderzysz ok 1 konia tarcza będzie demonen mocy to nie będzie ale tobie starczy. Ja to chinola katowałem u siebie ostatnio :D jak dla mnie to starczy swoje już przeszła ale nadal ją "kace" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ja mam STIHL FS 56 już czwarty sezon. Nic złego nie moge o niej powiedzieć. Jedynie w dużej i gęstej trawie brakuje jej mocy więc mogliśmy kupić mocniejszy model poza tym do wykaszania średniej trawki nadaje sie idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie panowie mam okazje dośc tanio kupic kosiarke kawasaki o mocy 2.7 km mam steela fs 200 ale ma już 12 lat i niedaje rady na taką trawe co ja już kosze ;/ I moje pytanie takie czy warto zainwestowac w to kawasaki i czy bedzie się w miarę trzymała kupy i w mirę pochodzi? Wiem że steel jest dobry ale nie mam na dzień dzisiejszy takiej kasy;/ Proszę o szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Użytkuję kawasaki lecz mniejszej mocy. Sprzęt bardzo trwały i niezawodny, i lekki jak na posiadaną moc. Jaki model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

A czy mógłby ktoś tak orientacyjnie napisać jaką moc kosy do jakiego areału, w gęstej trawie np 20-25 cm wysokości? Np: czy na jakieś 10 arów wystarczy 2,2KM, czy będe potrzebował już 2,7KM?

Edytowano przez cezar903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Według mnie spokojnie wystarczy chyba że masz dużo kasy to możesz i 2,7 brać ale według mnie to 2,2 jakiejś konkretnej firmy to spokojnie wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

2,2KM spokojnie wystarczy. Ja mam Shidaiwe C3410x(czterosuw) o mocy 1,7KM i nie ma co robić na 30 arach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

Jest ktoś może posiadaczem kosy NordKraft lub Powermat??

 

Ceny nie są za wysokie tylko ciekawe jak z jakością..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Czy to są te kosy nowe z allegro za max 600 zeta ??? Jak tak to powiem Ci jedno chińczyk no nie jest taki zły ale musisz lać dobre paliwo i delikatnie się obchodzić i nie kacić to będziesz kosił ale o oszczędności zapomnij i moc co podają po 3 a nawet prawie 5 koni to zapomnij zajrzyj na stronę Stihla czy Husqvarny i zobacz ile największa kosa ma koni po 4 koni chyba nie ma to co raptem chinole mają kosy po 5 koni ??? Max ile mają to do 2 i to ciekawe czy tyle wyciągnął. I z tymi kosami to na markę nie licz bo ona jest każda taka sama przyjrzyj się gaźnik z reguły mają taki sam jedynie może się różnić cylindrem i tłokiem :). Jak masz dużo nerwów i czasu to możesz kupować ale jak chcesz zrobić robotę bezstresowo kup używaną Husqvarnę albo Stihla i będziesz kosił spokojnie bez strachu że w każdej chwili może się rozje.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oloch    0

2,2KM spokojnie wystarczy. Ja mam Shidaiwe C3410x(czterosuw) o mocy 1,7KM i nie ma co robić na 30 arach...

 

Jestem zainteresowany kupnem C3410x.

A Ty nie lejesz do niego mieszanki? Skoro to "czterosuw"?

:rolleyes:

 

Jak C3410x się spisuje z tarczą?

Potrzebuję mocnej kosy na ponad 2 h.

Tez do koszenia bardzo licznych samosiejek. Sporo krzaków.

Zatem praca głównie tarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oloch    0

ja mam Husqvarne 333 R i bardzo dobrze mi sie sprawuje zakladam tarcze na glowice i jade w lecie z wycinaniem chwastow i drzewek do 12cm srednicy idzie tylko szum slychac, strasznie zarosniete rowy krzakami wykaszalem i bardzo grube kszaki byly i szlo jak trzeba. Tylko jest taka wada ze trzeba zwykla tarcze bylo a nie widiowa.

wiec polecam ci do ciezkich prac 333 R.

 

 

A czemu nie widiową?

Ja widiową kosiłem chińczykiem 2 KM :)Czyli może miała 1,5 KM ;)

Bez problemu cięła 12 cm.

Padła po roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

@Oloch do C3410x leje się normalnie mieszankę 1:50 bo mimo, że to czterosuw do smarowania wykorzystuje paliwo. Z tego co się orientuje w Makitach masz silnik Subaru z misą olejową. Tylko, że tam musisz wymieniać olej co 20 godz pracy(jeśli dobrze pamiętam). Mi się wydaje, że mieszanka jest wygodniejsza w użyciu(ale trzeba pamiętać, że mieszanka utrzymuje swoje właściwości przez około miesiąc)

W tarczy idzie leciutko, na pewno dużo większe opory sprawia żyłka. Bardzo mało pali. Świetna głowica na którą się automatycznie nawija żyłkę.

U nas wykorzystują te kosy w lasach i do koszenia wałów przeciwpowodziowych także konstrukcja jest sprawdzono i bardzo solidna.

Ja swoją kupiłem wiosną u mojego szwagra który jest autoryzowanym dilerem m.in. Shindaiwy i mimo tego, że ma w sprzedaży różne marki i modele kos polecał mi właśnie C3410x bo jak mówił przez pare lat sprzedał ich już mnóstwo i żadna nie wróciła do naprawy a nawet regulacji... Myślę, że

szwagier nie naciągną by mnie na byle co B)

Jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oloch    0

Piszesz, że "przez pare lat sprzedał ich już mnóstwo i żadna nie wróciła"

 

To ile lat one są na rynku?

Skoro tak mało informacji o nich w necie.

 

I co nią ciąłeś tarczą?

 

Kobra wyżej napisał, że Husqvarną 333R do "drzewek do 12cm srednicy idzie tylko szum slychac".

 

Ale 333R ma 2,2 KM. Choć pojemność identyczną, bo 34 cm3

Edytowano przez Oloch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jeśli dobrze pamiętam to handluje "japończykami" od 2006/2007r.(wcześniej był dilerem Stihla)

Jeszcze zależy co się rozumie pod słowem tarcza...

Ja swoją trójzębem kosiłem wysokie trawy, tarniny, jarzyny itp.(ok 20mm średnicy)

Do takich drzewek 12cm to musisz mieć tarczę wielozębną (taka jak w krajzedze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Pawel20 polecę ci śmiało Stigę tylko że teraz padła mi głowica przez moją winę a tak to od 5 sezonów śmiga bezawaryjnie tylko bierz mocniejszą niż 3 konie bo moja ma 2.5 i jest słaba niestety :( Więc polecam stigę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi    0

jeśli chodzi o kosy spalinowe, to ja ostatnio często spotykam się z pozytywnymi opiniami na temat sprzętu alko. Sprzęt mocy, dobrze się sprawuje, a do tego, dają długi okres gwarancji. No i najważniejsze, że ceny też są przystępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

Ja mam kose Texas i chodzi jak burza już 5 lat. Jedyne co się stało to pękł zbiornik paliwa ale to z mojej winy bo uderzyłem nie chcący w burtę od rozrzutnika i pękł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Czy ktoś słyszał o kosie Storm 420?? Mam okazje zakupu tej kosy. W sklepie mowili, że jej moc robocza to 2 konie, wał jest utwardzony i frezowany na końcach i że niby są w niej podzespoły kawasaki. Czy to prawda? Czy ktoś użytkuje tą kosę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

ja mam kose z allegro power tech czy coś takiego niby 3,5KM ale jak większa trawa to trzeba na dwa razy kosić.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jak wam się spisują NAC'i ???

szukam kosy i za 400zł można kupić kosę 2KM. Kosą chce obkosić wkoło drzew trawę i moze po rozłożeniu pastucha wykosić trawę żeby nie dotykała drutu. Czyli kosa będzie miała lekko u mnie dlatego szkoda dać 1000zł za coś co będzie kosić bardzo mało.

Co polecacie?? Jkaie są wasze opinie na temat NAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj