zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość peres100   
Gość peres100
Chodzi ładnie?I czy się nie psuje?

 

4 rok i dziala dobrze jedyna awaria to zerwala mi sie raz linka od startera ktora bez problemu dostalem w sklepie

 

 

peres i rolnik a jeżeli pójdzie np. sprężynka przy gaźniku od gazu bądź linkę?? Bądź przyjdzie wymienić wężyk paliwowy??

 

 

1sprezynki to sie raczej nie psuja

2linka raczej tez nie

3to jest zwykly wezyk wystarczy wymienic

 

budowa taliej kosy jest bardzo prosta i nie ma zeczy ktorej nie mozna kupic w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

oj peres mylisz się mylisz ;) Mi w stihlu w tamtym roku zerwała się linka od gazu a w tym pękła sprężynka od gazu przy gaźniku i to już nie tylko w tym roku tylko to już będzie z 3 w jej żywocie ... z tym wężykiem też byś się zdziwił ... jak chcesz to mogę fotę cyknąć jak ten wężyk wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

moze u ciebie w stihlu to jest tak skomplikowane ale u mnie to jest prosta budowa a wezyk to jest zwykly kawalek 10 cm weza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

peres tylko zobaczymy czy ta twoja kosa wytrzyma 14 lat jak ten mój sthil przy tak intensywnym użytkowaniu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

moze nie wytrzyma ale narazie to ma 4 lata i jeszcze troche pochodzi napewno a jak sie sypnie to mogie kupic 3 takie za 500zł i wydam na nie mniej niz ty na swoja stihl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15
Kolego @Luke16 A z husqvarny jakaś do 1000zł.Może i racja z tymi chinczykami.

 

 

Ja mam hqv 323R. Bardzo fajna, lekka, poręczna kosa a moc silnika (1.2KM) wystarcza do koszenia trawy a nawet niezłych badyli żyłką czy też tarczą. Ktoś podrzucił link do aukcji na allegro właśnie tego modelu hqv. Za 800 na prawdę warto. Moja nowa kosztowała coś koło 1200 czy 1300 (jakaś promocja chyba nawet była). Było to już jakieś 3 lata temu. Jak na razie żadnych, nawet najmniejszych usterek. I oby tak dalej.

Słyszalem wiele opinii, że Husqvarna jest w tej dziedzinie najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

lucky popieram hqv jest jeszcze lepszą firmą jak stihl ... dłużej już produkują kosy ;) większą tradycje mają w ich produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

czytałem że kosy to hqv a piły to stihl. ja oczywiscie byłym za hqv bo sam mam i jestem w niej prawie zakochany ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

zetor taka właśnie jest teoria ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Moim zdaniem i Stihl i Husqvarna to bardzo dobre firmy kos spalinowych do których z częściami nie ma problemu. W każdym mieście można dostać. Czego nie można powiedzieć o nie sprawdzonych ,,tanich'' kosach do których części są bardzo trudno dostępne. Lepiej wydać więcej i kupić porządną kose aby posłużyła przez wiele lat a nie 2-3 sezony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Panowie ale pomyślcie tez o tych małych skośnookich ze wschodu :) co oni będą robić jak nikt nie będzie chciał kupować ich produktów? :) Nie macie serca :) . A tak na serio to jeśli kosa to tylko Husqvarna lub Stihl ;) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Przy intensywnym użytkowaniu to już byś trzy kosy zmienił. Przy olejach ważna jest klasa oleju, a nie napis firmy, która nigdy żadnego oleju nie produkowała. To jakby do samochodu marki Opel lać olej "opel", no może GM ;) . Co do kos, to widzę tu samych miłośników dwóch marek. Jest wiele renomowanych produktów, ta z pierwszego linku jest na silniku kawasaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

@^ shindawa i makita to też dobre sprzęty, u nas pozostają troche w cieniu hqv i sthila. niewiadomo tylko ile tak naprawde mogą chodzić bo stosunkowo od niedawna sie je u nas sprzedaje


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kosy również spoko tylko ceny baaardzo podobne do hqv i stihla no i pewnie mało jak na razie serwisów jest w razie czego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W 2001 kupiłem kosę Kawasaki KBH26, do tej pory leję tylko paliwo, wymieniam głowice i ostrzę tarczę. Serwisy fabryczne może nie są takie powszechne ale nie ma problemu z naprawą i zamówieniem części. Oryginalne części do japońskich kos mają kosmiczne ceny i to jest jedyna wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
kosy również spoko tylko ceny baaardzo podobne do hqv i stihla no i pewnie mało jak na razie serwisów jest w razie czego...

 

i dlatego nie są u nas popularne


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybravo    2

ja mam alpine vip 52 na gazniku walbro juz kilka ladnych lat co roku kosi w przliczeniu okolo 5h w tym 300 metrow rowu meliracyjnego (trawa do pasa) leje tylko paliwo i nawijam zylke poza wymiana swiecy czysczenia filtra wszystko w porzadalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Co powiecie o kosie Makita? Chcę taką kupic, cena przystępna 1340zł. Silnik 1.6KM 4 - suwowy. Jak jest z ich awaryjnością? Może wybrać coś ze stajni hqv lub stihla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Moja rada to nie kupuj kosy z silnikiem 4-suwowym. Kosą bardzo często pracuję się na dużych pochyłościach i łatwo taki silnik zatrzeć. Jeśli kosa to tylko 2-sów, który smarowany jest olejem z mieszanki. No chyba, że mają taki silnik smarowany mieszanką, ale z tego co wiem to narazie tylko Stihl opracował konstrukcję 4-suwową zasilaną mieszanką.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja mam kose z silnikiem 4 suw. już 6 sezon jedyne na co narzekać nie mogę to właśnie silnik, bo w przekładni kontowej musiałem wymieniać uszczelnienie i rurę bo sobie pękła, no ale jak się używa pół automatu z żyłka to serwisant powiedział, że prędzej czy później Sthill i Solo (moja) pęknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ja mam pół automat w 333r i nic sie nie dzieje po dwóch sezonach. nie mam doświadczenia z kosami 4 suwowymi ale moja stara 4 suwowa kosiarka chodzi na starej zwietrzałej miesznace co spuściłem z simsona i ma się świetnie :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja drugi rok kosze stihlem FS450 (2,9KM) i idzie jak burza. Nic sobie nie robi w trawie wysokiej w pas czy grubych zaroślach, po zamontowaniu piły można wycinać drzewka. Jak narazie jestem z niej bardzo zadowolnony a wybrałem stihla bo nie chciałem eksperymentować na tych nieznanych markach... Wprawdzie sprzęt był dosc drogi ale nie żałuje bo na tyle koszenia co mam w ciągu roku i na tyle co ona w doope dostała to nie ma znaku nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Podwórka mam płaskie jak stół, więc nie będzie pracowała na pochyłościach. Ta kosa ma silnik Robin Subaru więc myślę, że nie powinno być z nią problemu ale wszystko okaże się w praktyce.

 

EDIT: Jednak zdecydowałem się na kose Makita. Trochę już skosiła narazie bez zastrzeżeń, oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

moc duża ale jakość niewiadomo jaka.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj