zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MFJD    2

A ja mam stihl FS 200 z 2002r kosze nią bardzo dużo 2 gospodarstwa staw rybny i jeszcze dorywczo tak ze ok. 100l wypalam benzyny na sezon stosuje oryginalny olej kosa praktycznie się nie psuje raz tylko miałem problem z gaźnikiem ale złota rączka przeczyściła ten gaźnik. A więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekPL    76

Ja i mój tata mamy kose spalinową marki Mc culloch ale modelu nieznam,dobrze się sprawuje i były dwie małe usterki.


POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kobra jak dokładniej wygląda ta Twoja tarcza do drzewek???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Przyjaciele,ogólnie nie ma złych kos spalinowych.Ale jak patrze na popaprańców którzy kosząc sterują gazem,mam na myśli-ruch roboczy kosą w lewo pełen gaz,ruch kosą w prawo-bez gazu to mi scyzoryk się otwiera.Odgłos silnika jest taki jakby piłą motorową gałązki przecinał.Ja kosze zawsze na pełnych obrotach silnika i jeżeli chce mieć ściętą trawe ładnie ułożoną to kosze przy ruchu roboczym kosy w lewo,a jeżeli chce skośić szybko i ścieta traw będzie leżała tak jak rosła to kosze wykonując ruch roboczy (koszenie) w lewo i w prawo.Wydajność kosy zależy w bardzo dużym stopniu od techniki koszenia,no i oczywiście jak wysoką trawe (chaszcze) kosimy.A powiem Wam technika koszenia żyłką jest trochę inna od techniki koszenia tarczą lub trójzębem.Kosami spalinowymi pracuje już pare lat,a nie ukrywam początki mojego koszenia to kabaret.Zniszczyłem w sadzie z pięć młodych drzewek,bo uszkodzenie tarczą lub nawet żyłką kory młodego drzewka powoduje jego wyschnięcie i wtedy nawet najlepsze maścii nie pomogą.To nie wstyd używać okulary i słuchawki,uderzony żyłką kamyczek w trawie leci jak pocisk,też lepiej gdy pracujemy kosą niech w pobliżu nas nikt nie przebywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

normalna tarcza do pily(krejzegi) tylko ze mniejsza moja ma srdnice 25 cm i 60 zabkow, zrobie kiedy foty to wrzuce na swoj profil to zobaczysz PIOTER, ale ci mowie tylko smrod idzie ze wszystkiego, przed wczraj droge kosa wycianlem bo nietrzeba sie naginac hehhe, zrobie foty to wrzuce,

Apropo gazu to ja caly czas daje rowno pogazie nie ma przerwy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kobra89 to pewnie mam taką samą jak Ty ;) pytam z ciekawości, bo wymieniłem ja na trójząb, a nie miałem kiedy wypróbowac...jak ostrzysz tą piłę???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

ja od samego poczatku uzywam ochraniaczy sluchu w postaci nausznikow. pod spod wkladam jeszcze sluchawki od od telefonu i caly dzien moge pracowac sluchajac muzyki i w razie potrzeby odebrac polaczenie...

a tak w ogole to w jakiej pozycji najlepiej jest odlozyc kose w garazu? polozyc ja na plask czy jednak na czyms powiesic? bo moje od pazdziernika jest juz nieuzywana i jak do tej pory lezy gdzies na regale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ja też używam zatyczek STOPPER i jestem bardzo zadowolony nie boli głowa nawet po długim koszeniu. ;) polecam


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rastafarmer    0

ehhh... coś się tak uparliście na te stihle itp...? Najlepiej cenowo/jakościowo wychodzi Makita 4T 1,6KM za 1600zł. Do tego tarcz 80zębów i można ciąć nawet grube małe drzewka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja mam Hqv 240R idzie jak trzeba dużo nie kosze ale spoko sprzęt. kupiłem okazyjnie za 600zł używaną jakieś 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
ehhh... coś się tak uparliście na te stihle itp...? Najlepiej cenowo/jakościowo wychodzi Makita 4T 1,6KM za 1600zł. Do tego tarcz 80zębów i można ciąć nawet grube małe drzewka...

 

1600zł to wcale nie rewelacja jak na 1,6 km. dopłacam 200 zł i mam w promocji husqvarne 333r o ponad pół KM mocniejszą czy jakiegoś sthila ok 2,1 km


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Dzisiaj kupiliśmy kosę firmy Oleo-mac model Stark 25 ktoś posiada taką kosę ?? jeśli tak to proszę aby podzielił się doświadczeniami z jej użytkowania ;)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja kupiłem Husqvarne 333R -1930zł


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

nowej? do czego chcesz jej używać? za 500 zł to nic dobrego nie kupisz


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

co do kos spalinowych to polecam tylko i wyłącznie firmy stihl i husqvarne nie są one co prawda za tanie ale jak się to mówi maszyna na lata ;) Osobiście posiadam kosę stihla FS200 z roku 1995r czyli ma teraz 14 lat.... od tamtego roku zaczyna się dopiero sypać a nie kosi mało bo ok. 10ha rocznie :) ... ale no cóż za jakość trzeba płacić :) a nie tak jak w przypadku chińskich jednorazówek w których sprzęgiełko siada po przekoszeniu ogródka... a później idź z tym na gwarancję jejku masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja mam kose TEXAS CG 430 juz 3 albo 4 rok kosze nia bardzo duzo i nic sie niedzieje. wtedy kosztowala mnie 450 zł ale teraz to jes drozsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

do tej kosy leje olej stihl 1 litr ok 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

peres i rolnik a jeżeli pójdzie np. sprężynka przy gaźniku od gazu bądź linkę?? Bądź przyjdzie wymienić wężyk paliwowy?? Gdzie to dostaniecie?? Bo do stihla i husqvarny w każdym prawie mieście jest serwis a o tym warto też pomyśleć (u mnie w okolicy 30km jest ok. 10 serwisów stihla)... peres że lejesz olej sthilowski to może być nic dobrego dla kosy ja kupowałem oryginalny olej husqvarny do kosy sthila i zatarłem (i to nie tak od razu się zatarła tylko po jakimś czasie)... później mechanik się pytał co lałem do paliwa i powiedziałem mu że olej husqvarny to mi powiedział że każda kosa ma swój olej a różni się on między innymi gęstością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

o takim numerze z olejem to nie wiedziałem. ja np leje do simsona husqvarne od kosy i nic sie nie dzieje. no nie wiem jak to jest ale nie bede sie sprzeczał ;). swoją drogą nie wiem czy do texasa są jakieś dedykowane oleje...

@rolnik; sporo ludzi ma texasy i w miare chodzą ale według mnie nie są one tak żywotne jak stihl czy hqv.

 

http://allegro.pl/item638615195_kosa_spali...varna_323r.html jeśli puści za 800 zł to naprawde warto :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj