zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

wieslaw16    79

Poczytaj kilka postów wyżej, koledzy ten temat dokładnie opisują dokładnie tak cenowo jak i jakościowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Do cięcia:)

Tarcza ( nie musi by widiowa ) do np. małych gałęzi, a trójząb do twardych chwastów lub np. malin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin3210    0

Czyli jeśli chcę wykosić jeżyny to trójzębem, a np. młode wyrastające krzaki to tarczą? :)
Edit: mam dołączony kłębek takiej skręconej żyłki. Czy ona służy do koszenia czegoś innego?

Edytowano przez Marcin3210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wszystko zależy od mocy kosy i samej żyłki. Np. paski Oregon Techni-Blade mają od 5 do nawet 7mm i ostre brzegi ( jak piła ), super sprawa na jeżyny i młode drzewka ( samosiewy do grubości 1cm). 

Co do zwykłej żyłki z rolki to trawa i chwasty o w miarę miękkich łodygach. 

Trójząb poradzi sobie z twardymi chwastami, jeżynami czy młodymi drzewkami.

Piłka to już muszą być grubsze sztuki.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam!
Pytanie takie może niebywałe. Zamierzam kupić kosę spalinową Sthila fs 310 czterosuwy. Koszę do tej pory kosiarką ręczną i trzeba się nachodzić za nią. Odrzut na bok,także nie trzeba się z koszem bawić,ale te spacery za kosiarką. Myślę wyręczyć tą kosiarkę kosą i jakie jest porównanie? Kosa że 7kg,trochę cięży na plecach i trzeba zadawać prawo-lewo...
Kosiarka znowu chodzenie za nią.
Podwórko,maliny,sad- te podmioty muszę skaszać.
Czy kosą będzie trochę lepiej,niż kosiarką?
Jak ktoś ma porównanie,to proszę o informację...
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty za tą kosą masz zamiar jeździć , bo rozumiem że "spacer" odpada ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Chodzi mi o porównanie np.wykoszenia 10ar? Szybciej i lżej będzie to kosiarką pchając ją-tu wiem jak jest,bo to robię.
Czy kosą na ramieniu mahać?
Oczywiście najlepsza opcja,to traktorek kosiarka,ale cena i w sadzie pod gałęziami się nie da pracować traktorkiem.
Tu i tu jest wysiłek,ale może przeważa coś na korzyść kosy,albo kosiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Moim zdaniem lżej kosiarka. Kosa będzie miała przewagę na nierównym i w zakamarkach. Mam fs 240 i jak kończę zbiorniczek to plecy już to odczuwają. Fakt, że mam je dobite. Już na wszelkie sposoby szelki i kat na kosie regulowalem, ale nic to nie dało.
Zawsze możesz kosiarka kłaść na równym terenie, a przy samych drzewkach, ogrodzeniu itp kosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Do póki teren równy i trawa nie za wielka wózkowa kosiarka z napędem wygodniejsza. Szybko idzie robota i nie męczysz się samym chodzeniem.

Upierdliwe jest obkaszanie koło drzewek, upierdliwe są kretowiny, praktycznie trawa z rosą czy po deszczu nie do skoszenia. 

Kosą małą trawę też szybko skosisz, lekko idzie nie męczy się człowiek. Im trawa większa trzeba się trochę więcej namachać, ogólnie trzeba do niej więcej energii.

Za to jest niewrażliwa na mokrą trawę, kretowiny, nierówny teren bardziej poręczna w obkaszaniu. Ale tez ma większe koszty eksploatacji dwusuw mimo wszystko pali więcej paliwa z olejem, czterosuw pojęcia nie mam nie spotkałem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jest cała masa silników 4t w kosach. Począwszy od 4-MIX Stihl, przez różnego typu OleMac, a skończywszy na japońcach. 

4T są lepsze, żywotniejsze ale i droższe. Do użytku domowego wystarczy jeszcze mocno popularny 2t.

 

Co do wyboru między kosą a kosiarką - dla mnie to dwa różne urządzenia do zupełnie innych zastosowań, najlepiej mieć to i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Jest cała masa silników 4t w kosach. Począwszy od 4-MIX Stihl, przez różnego typu OleMac, a skończywszy na japońcach. 

4T są lepsze, żywotniejsze ale i droższe. Do użytku domowego wystarczy jeszcze mocno popularny 2t.

 

Co do wyboru między kosą a kosiarką - dla mnie to dwa różne urządzenia do zupełnie innych zastosowań, najlepiej mieć to i to.

Dobre sobie.Od kiedy silniki4t są lepsze i żywotniejsze.Obejżyj najmocniejsze kosy profesjonalne stihl i wyciągnij wnioski dlaczego są tam silniki dwusuwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Kolego wincenty od zawsze,tylko do tej pory nie stosowano w podkaszarkach i kosach bo masa była większa,a częsciowy problem ze smarowaniem,dlaczego w kołowych kosiarkach juz dawno zrezygnowano z dwusuwa tylko masz 4t,brigs itp,bo tam są stałe obroty a w podkaszarce,kosie gazu trzeba co chwila dodawać i plus wiele innych przyczyn.dlatego w kosach lepiej sprawdza się2t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

Witam!

Pytanie takie może niebywałe. Zamierzam kupić kosę spalinową Sthila fs 310 czterosuwy. Koszę do tej pory kosiarką ręczną i trzeba się nachodzić za nią. Odrzut na bok,także nie trzeba się z koszem bawić,ale te spacery za kosiarką. Myślę wyręczyć tą kosiarkę kosą i jakie jest porównanie? Kosa że 7kg,trochę cięży na plecach i trzeba zadawać prawo-lewo... 

Kosiarka znowu chodzenie za nią. 

Podwórko,maliny,sad- te podmioty muszę skaszać. 

Czy kosą będzie trochę lepiej,niż kosiarką?

Jak ktoś ma porównanie,to proszę o informację...

Nie napisałeś jaką duża masz kosiarkę ,ale kosą spalinową idzie naprawdę szybko ,lecz jak chcesz mieć porządek ,to musisz potem pograbić trawę ,przy kosiarce tego nie robisz ,bo sama zbiera .  Kosą wytniesz wszelkie zakamarki ,rowy no i jak są kamienie ,to  żyłka sprawdzi się lepiej . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dobre sobie.Od kiedy silniki4t są lepsze i żywotniejsze.Obejżyj najmocniejsze kosy profesjonalne stihl i wyciągnij wnioski dlaczego są tam silniki dwusuwowe.

Silnik dwusuwowy jest lekki i to jest jedyny powód dla czego jest w kosach czy piłach a trwałością do czterosuwa to mu daleko.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Japońskie silniki czterosuwowe w kosach ważą 2, 76 kg, także też cieżkie nie są i można nimi pracować już w dowolnej płaszczyźnie co zawsze było przeszkodą że te silniki nie mogą pracować w różnych pozycjach, Cena tanich kos z dwusuwami robi swoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Taka to prawda,że dobrze mieć kosiarkę i kosę. W zakamarkach i nierównym terenie to kosą,a na równym terenie kosiarką wózkowa.
Moja kosiarka ma 3.5km.Jest lekka z wyrzutem na bok i całkiem lekko ją pchać,zwłaszcza jak się podniesie o jeden stopień przednie kółka.
W tych kosach 4-suw jest to przyjemne i cichsze brzmienie pracy silnika i to mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dobre sobie.Od kiedy silniki4t są lepsze i żywotniejsze.Obejżyj najmocniejsze kosy profesjonalne stihl i wyciągnij wnioski dlaczego są tam silniki dwusuwowe.

 

Drogi kolego @wincenty5 - jak już zauważyłeś to nie masz racji:) Silniki 4t są ok 2x trwalsze do 2t ( a nawet i 3x). W profesjonalny kosach spalinowy najważniejszy jest stosunek mocy do masy, dlatego do tej pory wygrywały silniki 2t ( mają większą moc z tej samej pojemności ). Dlaczego napisałem "do tej pory", bo trendy są w stronę ekologii a silnik 2t nigdy nie dorówna 4t jeśli chodzi o zanieczyszczenie środowiska ( w 2t zawsze część paliwa będzie niespalona, nie wspominając o większym spalaniu ). 

 

Kolego @krzy24 - ładniej pracuje bo 2t nie będzie nigdy nie będzie miał tej kultury tak jak i równej pracy na biegu jałowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

silnik 4 suw ma większy moment obrotowy ale ze wzgledu na cykl mniejsza moc

Róznica jest taka, że czteromixy 1,8 konia ciągną mniej wiecej tak jak 2,5 - 2,8 konne dwusuwy a sa cichsze i pala mniej.

Uzywałem takich maszynek i uważam, że są bardzo fajne jak ktos potrzebuje maszyny w typowej mocy dwusuwa jak napisałem wyżej.

Kosa w okolicy 3,5 konia niema odpowiednika w 4t.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Właśnie czekam na odplwiednik 3,5 konia w 4t. U delera Stihla twierdził że niby na wiosnę ma coś się pojawić mocnego 4T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

daj spokój - w cenie wyjdzie pewnie tak że kup ten 3,5 konny. Stihl będzie lżejszy od Husqvarny a ta taką samą jak Shindaiwa lub Echo z tym, że Echo jest naprawdę mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj