zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

benek79    16

Jak na podkaszarke to chyba wszystko ok. Cena i moc powinna byz wystarczajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

wczoraj słyszałem w tv że stihl zrobił jakąś promocje na podkaszarke.... wczoraj mój wujek odpalał swoją podkaszarkę made in china i rozleciało się sprzęgło a obkosiła może z 0,5 ha ;) i musiałem kończyć mu moją staruszką fs200... Wnioski??? wyciągnijcie sami.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z kosami Stiga? Mam zamiar kupić jakąś kosę i myślałem o tej firmie ponieważ kojarzy mi się ona z dośc dobrymi wyrobami, mam już kilka lat pilarkę tej firmy i nie mogę jej nic zarzucić. Kosa nie miała by u mnie ciężkiego żywota, takie lekkie prace wokół gospodarstwa, czasem może z 200 metrów dróżki do skoszenia i trochę rowu. Z tego powodu niestety odpadają droższe maszynki typu stihl czy husqarna. Na Allegro znalazłem taką Cena by mi pasowała.

Proszę o wskazówki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Macie jakieś doświadczenia z kosami Stiga? Mam zamiar kupić jakąś kosę i myślałem o tej firmie ponieważ kojarzy mi się ona z dośc dobrymi wyrobami, mam już kilka lat pilarkę tej firmy i nie mogę jej nic zarzucić. Kosa nie miała by u mnie ciężkiego żywota, takie lekkie przce wokół gospodarstwa, czasem może z 200 metrów dróżki do skoszenia i trochę rowu. Z tego powodu niestety odpadają droższe maszynki typu stihl czy husqarna. Na Allegro znalazłem taką Cena by mi pasowała.

Proszę o wskazówki i pozdrawiam.

Tej marki nie znam ale 1,2 km z 30 cm to trochę mało (trzeba będzie trochę wolniej kosić), cena jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

No własnie ta moc troszke mała,lepiej poczekaj na jakas promocje Husvarny lub Sthila i kup cos lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam tako http://www.agrofoto.pl/forum/moja-kosa-image19507.html i obcinam nio rów przy drodze oraz podwórko. Nie pamiętam jej mocy. Musiał bym poszukać gdzieś info. Wiem ze tarczy nie mona założyć ze względu na jej moc (za mała).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał czekać, to mógł bym sie nie doczekać. Już zdecydowane, wybór padł na Stigę o której pisałem. Myślę, że pojutrze powinna przyjść. Już się nie mogę doczekać. Pół wsi wykoszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100
Jak bym miał czekać, to mógł bym sie nie doczekać. Już zdecydowane, wybór padł na Stigę o której pisałem. Myślę, że pojutrze powinna przyjść. Już się nie mogę doczekać. Pół wsi wykoszę ;)

 

 

teraz tak mowisz ale to sie szybko nudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

najgorszy jest rów do ciecia ;/

 

ide ciąć ale płasko powierzchnie ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

żyłka ma tez to do siebie że przy dużej trawie lubi się trawa owijać na głowicy ;/ my w przyszłym tyg montujemy tarcze i lecimy z sianokosami ;]


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja spalilem 4 zbiorniki paliwa (ok 45min pracy) i mi się jeszcze nie znudziło, wykosiłem już wszystko co się dało do okoła ;) a jak mi się znudzi to dam innym pokosić ;P

 

mam dwa pyt. do uzytkowników kos.

 

 

-robił ktoś usługi kosą??? ile bierzecie, od godziny czy od zbiornika???

 

-czy wkładał ktoś żyłkę do wody na parę dni przed pracą???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100
ja spalilem 4 zbiorniki paliwa (ok 45min pracy) i mi się jeszcze nie znudziło, wykosiłem już wszystko co się dało do okoła ;) a jak mi się znudzi to dam innym pokosić ;P

 

to wyglada na to ze twoja kosa bardzo duzo pali albo masz maly zbiornik

 

-czy wkładał ktoś żyłkę do wody na parę dni przed pracą???

 

a niby po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

podobno zwiększa to zywotność tak nawet pisze w instrukcji ;p co do promocji to aktualnie jest na 3 modele hqv. sam sie zastanawiam ile kosztują usługi bo jakby ktos chciał to chętnie zrobie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Moja kosa przez godz. spala zbiornik paliwa ;)

pojemnosc to 0.8 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

H 333R którą posiadam ma moc 2,2KM i pojemność zbiornika paliwa 0,6l.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

ja wlasnie kupilem husqvarne 125 r

to chyba najmniejsza z wykaszarek ale sprzedawca twierdzil ze do koszenia trawy wokol drzewek i czasami jakiegos wiekszego zielska spokojnie wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Bez zadnego problemu bedziesz kosił nawet zarosla skoro masz 2.2km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

do pracy z żyłką, utrzymanie trawnika,przyciąć koło drzew płotu itp to idealna kosa :) zielska też troche skosisz chociaż tu nie poszalejesz ale skoro nie brałes wiekszej to chyba nie potrzebujesz do profesjonalnego użytku :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

narazie mam troche (1000 m2) wysokiej, starej trawy ktora bede musial skosic ta kosa ale pozniej wszystko pojdzie pod zwykla kosiarke a podkaszarka bedzie tylko i wylacznie do koszenia pod drzewkami, ogrodzeniem itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lelon    0

Czy słyszał ktoś o kosach VICTUS i co o nich sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abstainer    0

Sorry za odkopanie tematu, ale moze tutaj jeszcze ktos zagląda i komus sie przyda to co napisze

 

Wiadomo jest ze marka TEXAS nie jest tak dobrze znana na rynku jak Stihl, ktory jest reklamowany na kazdym kroku.

Do uzytkownikow kosy TEXAS CG430B małe pouczenie: przy bardzo wysokich trawach uzywajcie maksymalnej mocy jaką ona posiada, a napewno nie będzie sie dlawiła i dusiła ( Nie oszczędzajmy tych setek mililitrów paliwa ) W warunkach ekstremalnych tarcza metalowa wykosi kazde odrosty - mówi wam to uzytkownik z 5-cio letnim stażem pracy z tą kosą.

 

Wczesniej posiadalem kosę KAWASAKI (dkladnego symbolu nie pamietam) którą uzytkowalem przez niespełna 10 lat. Jedyna róznica między KAWASAKI a TEXAS to troszeczke glosniejsza praca silnika kosy TEXAS

 

Miłej pracy na TEXASACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj