zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gigix    6

ja mimo wszystko proponuje ci pojśc w jakąs markową. Jak to mówią na oszczędność stać tylko bogatych. Kupiłem kilka lat temu makite jedną z tych większych po 2 latach silnik sie zatarł momo normalnego użytkowania.Wywaliłem 400 zł na cylinderek i kawałek tłoczka.Nastepnie coś sie powaliło w gaźniku. Naprawić tego nie da rady a nowy kosztuje 6 stówek. Kosa taka ma dosyć ciężkie warunki pracy. Duże wibracje, chwilowe przeciążenia. Słaby chiński sprzet padnie szybciutko a w naprawe władujesz wiecej niż ona warta.Według mnie kup mniejszą ale troche sprawdzoną, firmową albo uzbieraj wiecej kasy i kup wiekszą firmową. Ta okrągła tarcza to troche lipa, w trawie chyba sie nie sprawdzi. Lepszy by chyba był trójząb, czyli około 100 zł dodatkowo pewnie. Jak bym musiał wybierac to brałbym 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja polecam stihla sam ma taka kose stihl fs 300 i sprawdza sie swietnie :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

My w tamtym roku tez szukalismy wlasnie czegos mocnego do 800 zl ale po dluzszych namyslach padlo jednak na husqvarne 333R 2,2 km i nie zalujemy, lepiej dac wiecej kasy za porzadny sprzet niz pozniej sie meczyc.......co do tych dwoch to wzialbym 1 ale radze naprawde dobrze sie zastanowic.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Podstawowe pytanie - jaką powierzchnie będziesz kosił, co będzie koszone i jak często ?? Jeśli mała powierzchnia i 2-3 razy do roku to możesz coś takiego kupić natomiast jeśli będzie to duża powierzchnia, jakieś krzaki i gęsta trawa i w dodatku koszona co 2 tyg to polecam profesjonalne wykaszarki husqvarny. Polecam z własnego doświadczenia - na tym nie można zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ale tak czy siak nie radze bawić się w chińskie jednorazówki.... radze uzbierać kasy i kupić coś albo stihla albo husqvarne... Ja mam 10 lat fs200 stihla i dopiero w tym roku czeka ją remont a wykosiła już swoje i w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

obie te kosy ktore pokazałes to nie ma sie co oszukiwać shity. strasznie tanie jak na taką moc, słabe wykonanie wąski uchwyt (ręce musisz trzymac przy sobie a tak jest niewygodnie). 2 sezony bez awarii to góra ode mnie. radze ci zaiwestować w stihla albo husqvarne. zobacz na ich ceny. tam kosa 2.2 km kosztuje 1800 zl nie mowiąc o 3.3 km. wielu ludzi z AF ma stihla i husqvarne i są zadowoleni a tacy ktorzy kupili tanie chińskie badziewie plują sobie w brode że nie dołożyli do markowej kosy.

polecam ten wątek :

http://www.agrofoto.pl/forum/Kosy-spalinowe-t7058.html

 

Ta okrągła tarcza to troche lipa, w trawie chyba sie nie sprawdzi. Lepszy by chyba był trójząb, czyli około 100 zł dodatkowo pewnie. Jak bym musiał wybierac to brałbym 1.

 

jesteś w błędzie. taka tarcza słuzy do koszenia w pokos nie uszkadzając trawy jak trójząb. sam mam taką do 333r i po pierwszym sezonie (2007) moge powiedziec że sie świetnie sprawdza w swojej roli.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja mam Husvarne 1.5KM i tne co tydzien 7 arów juz od 7 lat i nie miałem zadnych awari. Zaznaczam ze czesto rasna tam jakies badyle i rozne takie tam zielsko a wiec lekko niema. Nie kupój zadnej chinszczyzny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
ja mam taka i ja polecam w zeszlym roku dalem za nia 500zł

kosze nia duzo i w ciezkich warunkach i nic sie z nia nie dzieje polecam

 

 

http://www.allegro.pl/item353237953_kosa_s..._ss_2_2_km.html

 

A ja miałem kosiarkę tej samej firmy i w drugim sezonie zaczęła sie sypać ja polecam stihla albo husqvarne.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100
A ja miałem kosiarkę tej samej firmy i w drugim sezonie zaczęła sie sypać ja polecam stihla albo husqvaene.

 

 

moze miales jakas trefna albo ja mam takie szczescie kupilem ja nie drogo a naprawde dobrze chodzi. silnik odpala najczesciej za pirwszym razem a to moze dlatego ze jest dobrze dotarta i chodzi wiecej z nozem niz z zylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Może masz rację ale ja zawiodłem się na tej firmie i napisałem to co mi sie przydarzyło.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi16l    2

Ja mam SHINDAIWA-e i chodzi bez zadnych zarzutow ma ponad 3 KM ale zaplacilem za nia chyba okolo 3000 zł. Japonska marka to jednak cos lepszego od niemieckich, choc nie mowie ze niemieckie to slabe sprzety bo tez posiadam inne narzedzia takie jak shtil, viking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja mam stihla i placilem 1900 zl,ma co ok 1,8 kW i poki co nie moge narzekac,a kosi bardzo duzo,bo my mamy sporo i jeszcze wuja pozycza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Markowy czy nie markowy sprzęt....na to nie ma zasady :) w moim przypadku marka stihl wyzionela ducha po niecałym roku sporadycznego użytkowania - padła kostka od zaplonu, szczęscie ze na gwarancji naprawiono,bo 3 stówki poszłoby na małe pudełeczko z kabelkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Za markowymi przemawia jeszcze dostepnosc czesci zamiennych a z tymi wynalazkami to roznie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

i oczywiście serwis. bo nawet jak ci cos padnie po gwarancji to jedziesz do dealera i masz a do takiego wynalazku to gdzie? o shindawie czytałem nawet niezłe opinie na necie wiec chyba to też marka godna polecenia ale sama cena mówi czego sie można spodziewać


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja użytkuje kose Sthil Fs 120 i jak narazie jestem zadowolony, naprawdę wykorzystuje ja do rożnych prac przy gospodarstwem i nie tylko, Ale jedno mogę stwierdzić nie ma co sie rzucać na tańszy sprzęt niewiadome jakiego producenta itp, lepiej dołożyć parę groszy kupić markowy sprzęt i naprawdę będziesz zadowolony.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6
jesteś w błędzie. taka tarcza słuzy do koszenia w pokos nie uszkadzając trawy jak trójząb. sam mam taką do 333r i po pierwszym sezonie (2007) moge powiedziec że sie świetnie sprawdza w swojej roli.

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z uszkadzaniem trawy bo ja trójzębem kosze w pokos i wygląda to lepiej niż zwykłą kosą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

jak bralismy kose to nam doradził sprzedawca że to jest lepsze do pokosu bo trójząb może troche rozdrabniac


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja tam nie uzywam tarczy, no moze pare razy na poczatku. Teraz tylko zyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Żyłka jest owszem dobra ale na miekką trawe. U mnie jak sie zdarzył jakieś grubsze zielsko albo jakaś twarda przeszkoda to żyłka sie rwała.Trójząb nie rozdrabnia trawy. Jak kosa ma moc to można szybciej kosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja trójząbem kosze czasami na pastwisku pod żyłkę drużki nawet w 2,5 m trzcinie i idzie jak rakieta, czego nie wyobrażam sobie skosić żyłką, a kosiarka to husqvarna 343R. trójząb nie rozdrabnia trawy, ale takiej dużą polegniętą ( mięką) ciężko się kosi


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

Z trójzębem to kosa idzie ile tylko się da rady machać ,a mam Makite 4510 - 2,3KW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj