zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bobytempelton    161

Kosa ma mieć na bide 3KM jak nie ma to nie ma czym robić, nie żadne 1.7 , sam mam naca 3KM którego kupiłem z 2 mies temu i teraz kupił bym z 4-5KM, chyba że chcesz podkaszarkę do drzewek to tak, ale do koszenia, poniżej 3KM nie daje rady uciągnąć żyłki męczarnia nie robota.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Bez przesady to co chcesz nią kosić drzewa? Spokojnie wystarcza 1,5KM do tego żyłka 2,5 i kosisz aż miło ,a jak chcesz jakieś chaszcze to zakładasz trójząb .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie, mam Stihl-a 1,3 KM i bez problemu daje radę z żyłką kwadrat 2,4 mm, trójzębem i tarczą przecinakową. Oczywiście nie robi jakichś hektarów, ale od 8 lat wokół gospodarstwa wszystko obkosi i leje w nią tylko paliwo i smaruję przekładnię. A te wszystkie marketowe wynalazki jak wytrzymają gwarancję to jest już sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Kosa ma mieć na bide 3KM jak nie ma to nie ma czym robić, nie żadne 1.7 , sam mam naca 3KM którego kupiłem z 2 mies temu i teraz kupił bym z 4-5KM, chyba że chcesz podkaszarkę do drzewek to tak, ale do koszenia, poniżej 3KM nie daje rady uciągnąć żyłki męczarnia nie robota.

 

Zależy o jakich koniach tu mówimy, w chińskich podkaszarkach moc jest zawyżona. Założę się że np. kosa demon (bardzo popularna w sprzedaży internetowej) która ma niby 4 czy 5 koni jest słabsza niż husqvarna czy stihl o mocy 2 koni. Diabeł mnie podkusił żeby kupić NAC-a i bardzo tego żałuję, bo zastanawiałem się nad markową używką. 2 Chińskie konie a mocy brak i ciągle coś się sypie http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/438423-kosa-nac-wlbc-520/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

MFrolnik26 A co Ci się w niej dokładnie psuje? A dotarłeś ja dobrze? Ile nią kosisz?

Edytowano przez michal97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Osobiście posiadam alpinę 45 od pięciu lat i zero problemów a robi rocznie spokojnie koło setki godzin.

Ogólnie nie skupił bym się tak do końca na koniach a na firmie. NAC nie cieszy się szałową popularnością. Klientów zdobył tylko i wyłącznie kosztem ceny a nie jakości. A dokładnie oferując konie za niską cenę i wśród kosiarek wózkowych górnozaworowymi silnikami.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Polecam kosę Mori z silnikiem Kawasaki. Bardzo dobra maszyna. Wszystkie kosy do 1tys zł są produkowane w Chinach. Nie wierzcie w te moce podawane na allegro, to jest jedno wielkie oszustwo.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A cóż w tej chwili nie jest robione w chinach indiach tajwanach itd, ostatnio w robocie przy wymianie rozrządów w samochodach na rolkach pewnej firmy z górnej półki patrzę na rolce jak zawsze pisze CANADA a na łożysku rolki CHINA :D musimy się z tym pogodzić w chinach jest miliard ludzi a w indiach drugi miliard, a w całej europie ponad 700 milionów :D jak nie będziemy płodzić dzieci to dożyjemy czasów że na ziemi będą chinole hindusi i murzyni :D

Tak wracając do tematu żałuję że kupiłem naca, z mocą jest w porządku, ale przy pierwszym rozruchu urwałem starter :D , głowica wysuwa żyłkę jak chce(ale pękła na szczęście) gaźnik regulowałem i to wszystko na 5 litrach benzyny :D dołóżcie więcej i kupcie coś markowego.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

A co sądzicie o kosie Grizzly MTS 43 AC? Warto taką kupić?

Mój wuja ma taką i pożyczałem ją od niego kilka razy i ładnie chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszdra    2

Witam mam prośbę czy mógł by mi ktoś doradzić kosę spalinowa sthil potrzebna będzie do koszenia badyli i wysokiej starej trawy cena do 1500 zł zainteresował mnie sthil fs 87 proszę o doradzenie mi dzięki wielkie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Panowie jaka jest wydajność profesjonalnej kosy - ile czasu tnie się np hektar łąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

Witam mam prośbę czy mógł by mi ktoś doradzić kosę spalinowa sthil potrzebna będzie do koszenia badyli i wysokiej starej trawy cena do 1500 zł zainteresował mnie sthil fs 87 proszę o doradzenie mi dzięki wielkie pozdrawiam

ja osobiscie posiadam od 5 lat stihl FS 56 i jestem z niej bardzo zadowolony, coś około 1 KM ma - w pierwszym roku stopił sie tłok, ale to przez moja głupote bo w pierwszym dniu dostała ostro po "gaźniku", 1 KM daje rade w żyłce 2,4 mm w gęstej trawie i z nożem w samosiewkach drzew

myśle że jakis stihl ok. 2 KM i trójzębem bedzie tylko dotykał cienkie badyle a tym bardziej stara trawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

kolego drogi wszystko zależy od gęstości/wysokości trawy rodzaju kosy (mocy, średnicy koszenia), dokładności koszenia

np w niskiej trawie do 10-15cm niezbyt gęstej z żyłką ponad 40cm szerokości kosa Teksas coś ponad 2KM wykoszę w 1-1,5h ok25a

przy suchych badylach dość rzadkich 0,5-1m wysokości (jakieś chwasty to były) żyłką z linką stalową ta sama powierzchnia do godziny spokojnie wychodzi

 

mi gorzej się kosi trawę i mocno zachwaszczone (duże chwasty) groble stawowe 40-50a to i 2 dni zejdzie na nożach (tarczach)

więc nie da się tak powiedzieć ile się kosi jak już wiesz znaczenie ma kosa, materiał do koszenia i czym kosisz czy żyłką, nożem lub innymi pierdołami :D

 

ja mam TEKSAS'a i nie narzekam rocznie kosi 10-15ha głównie zarośla ma 12lat co roku w zimie idzie na serwis to wychodzi w przedziale 100-300zł/sezon co przy ilości koszonego zielska nie jest jak dla mnie zbyt wiele, firma z Danii i mało znana w PL http://www.texas-garden.com/da/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Pytam z ciekawości bo przeglądając oferty pracy znalazłem ogłoszenie gdzie w parku narodowym na podmokłych terenach oferują 420zł za skoszony hektar, ale coś za pięknie by to wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Kosze wokół domu kosą al-ko z sinikiem Honda GX31 i ładnych parę lat daje rade moc coś koło 1,6KM i co najważniejsze dla mnie to silnik czterosuw (ciszej pracuje i nie trzeba robić mieszanki tylko czysta Pb95). Koszone głównie trawy żyłką 2,4mm i od czasu do czasu dużą trawę i badyle trózębem a ostatnio także tarczą z ruchomymi nożykami. Moc jest wystarczająca ale mogło by być trochę więcej.

Obecnie jest w sprzedaży już druga generacja tych silników ( GX35) także polecam całość z pod znaku Hondy lub tańsze z innej firmy co ma tylko silnik z Hondy.

 Moc tego nowszego silnika podają 1.3KM ale liczona po nowemu co odpowiada 1.6KM liczone po staremu(norma wg której jest określana moc znamionowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

 

 Moc tego nowszego silnika podają 1.3KM ale liczona po nowemu co odpowiada 1.6KM liczone po staremu(norma wg której jest określana moc znamionowa)

A co się zmieniło  że inny wynik wychodzi ...???

Edytowano przez pawelRuti

 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ma ktoś z Was kosę stihl fs 460? już dłużej nie mogę ociągać się z zakupem, bo kilkunastoletni fs 120 ma już nie najlepszą wydajność, a czasu coraz mniej;

wskażcie mi proszę jak spisują się stihle  fs 460 oraz jak pracuje się z szelkami leśnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Ja też muszę kupić pilnie kosę tylko nie wiem czy wydać prawie 2 tysie na Stihl-husqvarna czy 800 na STIGE. Co radzicie panowie a może jakaś inna propozycja padnie od was. Potrzebuję dość mocnej kosy, będzie służyła do obkaszania druta oraz chaszczy między drzewami. Myślę tak około 1,7 KM. Wujas ma STIGE 7 lat zero awarii lecz teraz niby nie jest już to samo z tą marką. Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli potrzebujesz mocnej kosy to minimun 2 konie, ja mam 2,7 i czasami mocy brakuje. 

mam husqvarnę 343 r jakieś 11 lat i z awarii to raz zsunął się wężyk od paliwa i rozleciała się głowica żyłkowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Napisano (edytowany)

Nie wiem jak teraz z dostępem ale mam kosę Vega z silnikiem Kawasaki 3 KM. Szczerze polecam, może nie wygląda tak atrakcyjnie jak Stihl ale jest dobrej jakości. Silnik to Kawasaki TH48, przekładnia kątowa  Mori, reszta podzespołów też dobrej jakości.

Plusem jest dość małe zużycie paliwa. Kosę mam 3 lata i jeszcze bez żadnych remontów ( wszystko oryginał nawet głowica )

Prawdopodobnie jest to dokładnie "Mori Kawasaki TH48".

Mniejszej kosy jak 2,7 KM nie polecam bo szkoda czasu - chyba ze ktoś ma 0,1 ha działki do koszenia.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stud-Nick    0

Właśnie kupiłem coś takiego, za 500+ zł, napisane że 3,2 KM, ale to nie to, co myślałem. 0,5 ara kosiłem chyba około 10 minut, a paliwa poszło pół litra, a więc bardzo dużo minusów. A jakość wykoszenia trawy (gęsta, ok. 20-30 cm wysokości! :/ ) to conajmniej kiepsko, aby wygolić tak jak zwykłą kosą, to dwa razy tyle czasu by zajęło, (i paliwa). Zwykłą kosą wykosiłoby się o niebo lepiej i niewiele dłużej (z lepszą jakością).
Niepolecam delikatnie pisząc. Wyżucony pieniądz.
Może jakieś o mocy 6-10 KM mogą być lepsze.
Powinny być jakieć wąsy czy płozy albo kółko do trzymania poziomu, wysokości koszenia.
I nierozumiem czemu nie produkują listwowych, potrzebują dużo mniej mocy, byłyby jakieś ustawienia wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj