Skocz do zawartości
mtz_820

Bronowanie-->Podsypywanie ziemniakow

Polecane posty

mtz_820    0

po jakim czsie od zasadzenia bronujecie ziemniaki i po jakim od ronowania obsypujecie?

ile razy wykonujecie taki zabieg?

tumek19    5

Jak sie nie myle to pierwsze bronowanie należy wykonywac po około 2 tyg. A po tygodniu radlic. I tak aż do ukazania się krzewów....

bartus16    8

ja to bronuje tak okolo 2 tyg po sadzeniu a opsypuje tak 1 raz po tygodniu od sadzenia zeby lepiej byly rzadki uformowane a potem opsypuje i piele tylko jak pokazuje sie badyle miedzy rzadkami i tak na zmiane bronuje ,opsypuje ipiele i tak w kolko az juz krzewy tak urosna ze juz sie niada nic robic na rzadkach ...

Wiadomość z agroFakt.pl

bartus16    8

hahahahahaa jeszcze takiego tekstu to w życiu nieslyszalem hahahaaha :) :) :) :)

• Like 1

tommy66692    10
A u nas jak sieją to na ogół od razu za sadzarką zostawiają rzędy i tak zostaje do końca :)

ziemniaki sie sadzi a nie sieje :)

krolikNH    56

Ja już nie praktykuje tego typu uprawy z bronowaniem, po prostu sadzę ziemniaki, w tygodniu je obsypuje i koniec zabawy... :)

bartus16    8

ale wiesz jak masz dzuo to tak ale jak ja sadze 1 ha ziemniaków to moge sie pobawic w to bronowanie itd...

krolikNH    56

JA nie mam dużo ziemniaków, ledwie 15 arów, to kurde jak warzywnik... :)

oFsik    30

Ja nie bronuje ani nie wałuje tylko obsypuje jak pojawi się trawa.

wodzu    0

U mnie po sadzeniu są wałowane potem w zależności od pola i chwastów idzie oprysk, jak ziemniaki zaczynają pukać to są obsypywane, później pielone i jak już krzaki za dość duże ostatni raz obsypywane.. a potem kopane :)

bartus16    8
U mnie po sadzeniu są wałowane potem w zależności od pola i chwastów idzie oprysk, jak ziemniaki zaczynają pukać to są obsypywane, później pielone i jak już krzaki za dość duże ostatni raz obsypywane.. a potem kopane :)

to masz takie same metody jak ja i nawet kolejnosc sie zgadza :)

caseon    1

ja kiedys walowalem ale wal sie rozlecial i teraz sie bronuje :) sadze min. 2,50ha do 4ha zalezy jaki rok :)

Kamyk514    0

U nas to po sadzeniu nic sie nie robi dopiero potem jak już ją chwasty to się idzie opryskiem i obsypuje się

wodzu    0
to masz takie same metody jak ja i nawet kolejnosc sie zgadza :)

Zgadza się :) Pod kombajn najlepiej żeby ziemniaczysko było czyste wtedy idzie robota sprawnie... Choć rok temu 2razy wykonałem oprysk i to jeszcze jeden 2 tyg. przed samym kopaniem, ale przez ta pogodę co była wszystko z dnia na dzień zarastało, a pole zaperzyło się jak by cały rok odłogiem lkeżało:/ Mam nadzieje że w tym roku będzie lepiej.

krolikNH    56
U nas to po sadzeniu nic sie nie robi dopiero potem jak już ją chwasty to się idzie opryskiem i obsypuje się

Czegoś tu nie rozumiem. Pierw pryskasz ziemniaki, a potem obsypujesz?? Przecież jak pierw pryśniesz, a potem obsypiesz to zrywasz ten "ekran" oprysku, który poszedł na ziemię i robisz zachwaszczenie wtórne czy nie tak?? :)

Rallyfan    0

A ja proponuje taki schemacik stosowany od lat (o ile pole jest w nalezytej kulturze): sadzenie-walowanie-obsypywanie-oprysk(afalon)...i to byloby na tyle w moim przypadku jesli chodzi o ochrone herbicydowa :)

grala13    7

czy wałujecie ziemniaki czy jest wogóle sens wałować??wałujecie od razu po wsadzeniu czy póżniej??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MichalP
      Witam mam 3 pytania:
      1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa
      2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał
      3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.
    • Przez maral125
      Witam! Chciałbym nawiazać współprace z Zakładami ziemniaczanymi w Pile. Powiedzcie jak to u nich wygłada z odstawą i jaką cene oferuja za ziemniaki.
    • Przez wrobelek02
      Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć o uprawie buraczków ćwikłowych, jak się ceny kształtują , jaki plon z hektara, jakie nawożenie i uprawa?
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"

Pozdrawiam mszk8
    • Przez zetor844195
      Jestem od kilku lat plantatorem ale takiego chamstwa jak w tym roku to jeszcze w zakładzie nie było. Mieszkam w okolicach Inowrocławia i mój kontrakt opiewa na około 300 ton ziemniaków.
      Zwracam się z apelem do wszystkich którzy chcą podjąć współprace z ww. zakładem. Przedsiębiorstwo robi co chce i ma plantatorów w d... . Zacznijmy od tego że pan prezes jak i jego protegowana p. Krystyna zachowują sie wobec plantatorów bardzo wulgarnie i opryskliwie, jak się dzwoni do nich to potrafią ubliżyć a nawet rzucić słuchawką kiedy im coś nie pasuje. Kolejna sprawa jest taka że zapisałem u nich wczesna odmiane ziemniaków aby móc odstawic je w sierpniu, jednak kiedy przyszło do odbioru to p. Krystyna powiedziała ze nie ma tej odmiany i wepchnęła mi póżną. W sierpniu kiedy zadzwoniła że chca ziemniaki i powiedziałem że z wiadomych powodów nie mam co odstawić to była wielce oburzona. Następstwem tego jest to że blokuje mi teraz przepustki na odstawe ziemniaków. Kiedy zadzwoniłem do prezesa i powiedziałem mu co robi jego pracownik to zwyczajnie mnie wyśmiał i powiedział że gdybym miał z 5 tys ton lub 10tys ton to byśmy mogli rozmawiać a tak to nie mamy o czym po czym rzucił słuchawką. Wniosek nasuwa sie sam ze mały plantator nic dla nich nie znaczy i można go zniszczyć. 
      Znam rolników którzy już we wrześniu i październiku odstawili wszystkie ziemniaki nawet te ponad kontraktacje a drugich takich jak ja trzyma sie do samego końca blokując im przepustki. Wisienką na torcie jest to że przez cały okres kampani pan prezes przyjmuje dziennie 15-20 samochodów ziemniaków przerzucanych z zakładu w Łomży a okolicznych rolników ma gdzieś. 
      Dlatego prosze aby każdy kto z nimi współpracuje i chce podjąć wspólprace, głeboko sie zastanowił czy warto popierać i dorabiać zakład który robi z plantatorem co chce. 
      Mam nadzieję że kazdy sobie to przemyśli i podejmnie słuszną decyzje. Jesli ktoś chce uzyskąć więcej informacji o chamstwie zakładu to prosze pisać na priv.