Polecane posty

Kafar85    0

panowie sprawa jest

po około 20 mth docierania silnik zaczął dymić i pluć olejem, gdzie szukać winnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar85    0

W pierścieniach, albo głowicy.

że się jakoś przekręciły czy coś pękło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przy jakiej temperaturze powinien sie otwierać termostat w c 360? Mój zaczyna sie otwierać kilka sekund przed wrzeniem wody. Nie jest to trochę za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Na termostacie masz napisane temperatura  82 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. jak twierdzicie czy luz na zamkach pierscieni nie jest za duży jak podaje instrukcja obsługi c 360 czyli 2,5 mm? Naprawiam własnie znajomemu ciągnik i luz na zamkach jest 1,3 mm. I według mnie tuleje nadają sie juz do wymiany. Ale znajomy twierdzi ze miesci sie w normie i bedziemy składać bez wymiany tulei. W ciągniku zostanie tylko zrobiony szlif wału nowe pierscienie i remont głowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Ogólnie te silniki mają luzy Tłok ma 94,50 a tuleja 95 dużą rozszerzalność ma tłok jak podaje instrukcja powinno być prawidłowego co do twojego luzu to już ci nie powiem myślę że nie jest za dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile kosztuje remont kapitalny c 360. Chodzi mi ile za to powinien policzyć sobie mechanik. Robię własnie komuś kapitalke i nie wiem ile za to policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar85    0

no to masz problem jak nie znasz wartości swojej pracy i poświęconego czasu :)

dobry mechanik bierze tyle za robociznę tyle co za części, ale wszystko zależy od zakresu i skali robót, co innego jak robisz sam a co innego jak rozbierzesz ciągnik i rozwieziesz po specjalistach od pomp, wałów, wtryskiwaczy itd.

general remont silnika c360 kosztuje około 5000 tys w pewnym znanym zakładzie na Mazowszu, domową metodą plus szlify wychodzi około 3000, więc różnica ok 2000 zł


Ogólnie te silniki mają luzy Tłok ma 94,50 a tuleja 95 dużą rozszerzalność ma tłok jak podaje instrukcja powinno być prawidłowego co do twojego luzu to już ci nie powiem myślę że nie jest za dobrze

 

według tabeli doboru rozmiary poszczególnych zestawach wyglądają następująco:

 

zestaw A tłok 94,896 tuleja 95,000

zestaw B tłok 94,908 tuleja 95,010

zestaw C tłok 94,920 tuleja 95,020

zestaw D tłok 94,932 tuleja 95,030

 

za

 

http://instrukcja.pl/i/ciagnik_rolniczy_kolowy_ursus_c360_i_c3603p_instrukcja_napraw_1#photo_top

 

ja znalazłem taki zestaw

zestaw  tłok 94,908 tuleja 95,000

i też działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Naprawiam własnie znajomemu ciągnik i luz na zamkach jest 1,3 mm. I według mnie tuleje nadają sie juz do wymiany. 

Kolega pyta o luz na zamkach w chodzonym a nie nowym silniku. 

Ogólnie nie jest jeszcze wielki w swojej 4011 swojego czasu miałem ponad trzy milimetry przed remontem a dla przykładu w mtz-cie zalecają wymianę  pierścieni gdy przekroczy 4 mm.

Ogólnie bardziej zużywają sie pierścienie niż cylinder przypuszczam że luz zmniejszył by już ich wymianą. Tylko po co skoro jest w normie?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Dzięki  za podpowiedzi.Ps. Znalazłem coś takiego:http://www.agroglas.pl/images/katalog.pdf   i pod 17  nr jest kabina w ramkach z rury kwadratowej.Cokolwiek to znaczy.Właściwie co to za firma? Wymiary mojej kabiny są chyba najbardziej zbliżone właśnie do tego typu.Ten malutki ukos w bocznej szybie u mnie wynosi 18 cm.No chyba, że źle mierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

A mierzysz po odjęciu uszczelki ? bo może stąd ten 1cm różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Uszczelki nie ruszałem póki co.Mierzyłem z boku.Ale myślę, że to chyba ta kabina.Trzeba będzie się pofatygować i do tej firmy zadzwonić.Może coś doradzą.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jakiś problem zdemontować uszczelkę do mierzenia czy tylko zwykłe lenistwo.

Rożne są wymiary do tylnej szyby, inny jest wymiar kabiny czeskiej z rur a inny z profili musisz znać wymiar otworu co do mm.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

To nie jest czeska tylko pierwsze wypusty Sokółe KCR 360 były właśnie takie opancerzone na aukcjach jak wdziałem to myślałem że to przeróbka jednak nie dach zdradza że to sokółka jest łukowaty i po kątach dwóch ma mocowanie oczka na transport kabiny lampa jest a prawej stronie oraz kieszeń na różne rzeczy z tego co widzę musisz domierzyć szyby bo to nic z tego

 

Kafar85 To co błąd wymiarach zestawach waryńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar85    0

@Adi96 to był zestaw "no-name-z-prawdziwych-polskich-czesci-sprowadzanych-z-mongolii"

 

 

Panowie czy może ktoś mi opisać objawy uszkodzonych szklanek oraz nieprawidłowo działających popychaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie szklanki i popychacze nie mogą się tak bez przyczyny zepsuć. A jeśli by ci sie szklanki blokowały to również tłok uderzał by w tym samym czasie w zawór. A jakie masz przyczyny ze myślisz ze są uszkodzone.


Panowie jak dobrze zamontować miskę olejową w c 360. Chodzi mi o tą uszczelkę korkową czy składać tylko na niej czy może posmarować ją sylikonem. A może jeszcze jakiś inny dobry sposób. Zawsze mam ją taką zapoconą od oleju. I chciałbym to jakoś dobrze zrobić żeby silnik całkowicie był suchy. Wszystkie wycieki udało mi się wyeliminować z tego silnika tylko miska mi jeszcze została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na żadnym silikonie nigdy niczego nie składaj. Jeśli już to tylko masy np. dirko lub victor reinz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Akurat uszczelka korkowa w tym modelu doskonale się sprawdza.Zobacz dobrze z czego cieknie, czy to nie są czasami wycieki z uszczelniacza silnika lub skrzyni.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj