Polecane posty

330CUrsus    0

jak to najlepiej sprawdzić? jak ruszałem góra dół to nie było żadnych luzów, jedynie na boki ale to wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak będziesz wkładał tuleje to posmaruj oringi silikonem wysoko temperaturowym i będzie spokój na lata.

 

właśnie u mnie to samo, wymieniłem oringi, już nie leci tylko te opory...

Wygląda na to że korbowód jest kiernięty.Wyjmnij go daj do sprawdzenia albo załóż nowy tylko wymień w nowym szpilki be te oryginalne to o tyłek potrzepać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

ursus sprawdź na czwartym tłoku panewkę czy niema żadnych odkształceń od śruby korbowodowe mogą ściskać panewkę tak miałem kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

problem rozwiązany. tylko i wyłącznie moja gapa, sam nie wiem jak to się stało bo już nie raz się to robiło. na czwartym tłoku odwrotnie wsunąłem tłok tak że zamek był po przeciwnej stronie... aż mi wstyd się przyznać... dzięki balcerek1 za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bez sensu to wymieniać wszystkie jeśli są dobre . Zależy w jakim są stanie , ile już przepracowały


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi03    0

Siema,

Udało mi się nagrać filmik jak chodzi moja c60, zdążyłem założyć wtryski które dałem wcześniej do regeneracji i nalałem nafty na tłoki aby puściły pierścienie olejowe jak by któryś się zastał, niżej macie linki do filmików, powiedzcie czy to jest standardowe kopcenie czy może coś jest nie tak?

 

I

http://www.youtube.com/watch?v=tqi5JKLSSNc&feature=youtu.be

 

II

Edytowano przez Norbi03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ogólny stan silnika jest dobry tuleja pękła po wymianie pierścieni tej zimy bo jeden uszczelniający był pękniety

wiem dla czego pekło jeszcze nie były ułożone pierścienie jeździłem w zasadzie bez obciażenia

stał na podwórku a tu sąsiad potrzebował zakładki przy żwirze przez pole a tam trzeba było na ful mocy i to przy nienagrzanym silniku sie zdażyło

 

Wymienię tylko jedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój ursus wygląda jak kupa złomu, postanowiliśmy więc zrobić mu remont, głównie optyczny, ale jest do roboty i mechanika.. Ursus będzie głównie służył do takich rzeczy jak odśnieżenie podwórka, przywiezienie żwiru, drzewa czy utwardzania podwórka obecnie. Zakupiliśmy do niego tura 2 sekcyjnego, czeka sobie spokojnie na założenie :) Będę starał się wrzucać fotki na bieżąco :)

 

Fotka Ursusa przed rozbiórką

 

dsc00315.jpg

 

A tutaj już dalsze foty z rozbiórki

 

dsc00039.jpg

 

dsc00040.jpg

 

dsc00037.jpg

 

dsc00041.jpg

 

dsc00045.jpg

 

dsc00046.jpg

 

Tutaj przed myciem :)

 

dsc00051.jpg

 

A tutaj już po, odrazu kolorków nabrał :D

 

dsc00052.jpg

 

dsc00056.jpg

 

dsc00059.jpg

 

dsc00057.jpg

 

dsc00062.jpg

 

dsc00067.jpg

 

Narazie głównym celem jest zrobienie przodu, luzy itp. następnie tył, hamulce zwolnice itp. uszczelnienie silnika i malowanie :)

 

Jeśli macie jakieś pytania sugestie to zapraszam do tematu!

Pozdrawiam :)

Edytowano przez pawelscania13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja zaadoptowałem pochwę od zwolnicy :) Zapowiada się ciekawie :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koziołek bardzo stabilny :)

 

Obawiam się, że z remontem się trochę zejdzie.. Ciągle nie takie części i jakieś przeszkody. Ursus był odkupiony swoich czasów z PGR'ów także jest modzony jak się dało.. Przednia oś u tokarza, żeby dorobić tuleje pod czop, a jutro odbiór i przy okazji na sprawdzenie jadą wtryski i głowice. Do roboty okazała się również sprężarka :)

 

dsc00077.jpg

 

dsc00078.jpg

 

dsc00079.jpg

 

dsc00080.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem , kolego Seweryn doradziłeś mi żeby dokręcić głowicę po pewnym czasie jak silnik będzie rozgrzany, więc postanowiłem w tamtym tyg tak zrobić i nawet sporo się dokręciło. Zrobiłem to i po zrobieniu około 1mtg może 2 zauważyłem że woda mi poszła do oleju i zrobiło się masełko z oleju. No i co teraz z tym fantem zrobić? zdjąłem głowice i uszczelki w miejscu gdzie woda przepływa do bloku wydają mi się ok, tam gdzie olej idzie na głowice to były mokre od spodu i od góry ale może jak zdejmowałem głowice to poleciało nie jestem pewien.No i gdzie szukać i jak przyczyny tego że woda poszła do oleju? prace wiosenne się zbliżają a tu traktor w garażu jakbym wiedział że tak się zrobi to bym nie ruszał, pomożesz Seweryn? oby szybko. Uszczelki pod głowice kupiłem nowe ale wątpie by to było. Dodam że do końca chodził elegancko równo miał siłe ładnie palił jeszcze dziś robiłem agregatem troche po zauważeniu tej awarii

Edytowano przez darekchmiel1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka zrobiona, łożyska wymienione, silnik uszczelniony, olej wymieniony, głowice zrobione, ogólnie silnik już złożony (tłoki były wyjmowane do sprawdzenia), teraz takie d*perele jak przewody, malowanie itp. Zdjęć nie ma bo jakoś nie ma zbyt dużego zainteresowania tematem :) Daję tylko fotkę przedniej osi, w takim kolorze będzie pomalowany cały silnik, itp. Na koniec ewentualnie dodam tylko fotki już całego po skończeniu.

 

dsc00121.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był minimalnie pęknięty, od czego nie wiem.. Gdy szykowałem działkę pod bazę, wyrywałem drzewa itp. Ciągnik stawał dęba i z impetem opadał na ziemię no i tak powoli pękało coraz więcej.. Dziś już przód złożony, zostały tylko łożyska do wymiany :) A tymczasem tył stoi w górze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj