Skocz do zawartości

Polecane posty

Roki212    83

A czy to jakiś problem w dzisiejszych czasach na indyjskiej napisać produkt Polski lub przypiąć tabliczkę :)

TheMariko12    409

sam się przekonałem na własnej skórze jak Agroma wciska kity;/ Kiedyś chciałem kupić pompkę zasilająca niby polska, a okazała się nie wiadomo jakiego pochodzenia :( Mówiąc to dla sprzedawcy, udawał, że nic nie wie jaka to produkcja i nie chciał przyjąć, od tej pory straciłem zaufanie do Agromy, i zakupy robię w innych sklepach z napisem made in Poland :)

Edytowano przez TheMariko12

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcon    7

Mój "zaufany" mechanik kupuje części w "Agro-Kraft" w Zwoleniu. Ja się nie znam no ale c360 z częsciami od nich chodzi mi dobrze no to części są porządne. Pozdrawiam

pooch    58

PZL Mielec swoją drogą juz nie robi pomp z tego co się dowiedziałem :)

Ja szczerze powiedziawszy 80% zakupów robie przez internet i bardzo dobrze na tym wychodzę.

mariuszd93    489

To co on ślepy że nie widział co kupował?

To tak Mod jakby Tobie podobały się brunetki a ktoś by Ci przyprowadził brunetkę :D

Nie rozumiem porównania ????

Roki212    83

PZL Mielec swoją drogą juz nie robi pomp z tego co się dowiedziałem :)

Tak właśnie już przestali je robić, wytwarzają tylko same podzespoły. Można sobie kupić w częściach i w domu poskładać hehe.

To co jest w sklepach to albo stare zapasy albo właśnie ktoś je składa

pooch    58

To co jest w sklepach jako 'polskie" to właśnie składaki i potwierdzono mi, że nie powinno odbiegać z racji tych samych podzespołów od mieleckich.

Marioboss    28

Ja mam w "swoim" sklepie komplety naprawcze zetor do c-360.Pytałem,to niby mi mówili za to około 200 na jedną dziurę.To są te niby orginały z wygrawerowanym napisem zetor na tulejach i tłokach.Warta to co?Można to brać w ogóle?Bo te krotoszyńskie kosztują o 100 więcej.

pooch    58

Warto, za dobrą kasę jakościowo dobre zestawy.

Z tym, że w sklepach internetowych są te zestawy po 170 zł.

bobytempelton    158

W internecie jest taniej bo sprzedający części przez internet zazwyczaj nie mają sklepów na które idą duże koszty utrzymania i mają większy obrót w tej chwili niż normalne sklepiki, dlatego mogą sobie pozwolić na obniżenie cen, ale części są zazwyczaj te same co w normalnych sklepach.

Pewne dobre oryginalne części wg. mnie teraz mają tylko te stare filie dobrze znanych od zawsze sklepów typu "agroma"(oryginalne agromy, tj. u mnie agroma kielce) , na nich się nigdy nie przejechałem.

POL1    28

Nie zawsze jest taniej.Ja u siebie kupiłem zestaw dużo taniej jak przez internet.

Hurtownia Podlesie współpracują z Kielcami.

Co do zestawów to na dzień dzisiejszy to chyba ZETOR robi najlepsze , o URSUS-ie się nie wypowiem .

Gorzyce są dużo droższe a i jakość piernik wie.

Odradzam MAHLE bo to loteria.

seweryn20    582

Czasami w sklepie jest taniej. U nas ostatnio w rolmaszu znalazłem przełącznik 12/24 tańszy od wszystkich nowych znalezionych na necie. Cud?

warjarr23    0

Witam wie ktoś mniej więcej ile kosztuje remont kapitalny silnika w c-360 czyli wał nowy głowice tłoki czy cały remont

Buszmen11    0

mam taki objaw. ciśnienie oleju na zimnym ok 5,5 atm, po rozgrzaniu do 80-85 stopni jest 0,5-0,7 atm przy 1500 obr. przy 1000 obr ciśnienie spada do zera. uwalona pompa czy panewki usiadły? silnik ma zrobione 1200 mtg od remontu (6 lat). olej obecnie mobil devlac 15W40, poprzednio turdus, superolu nigdy nie lałem.

balcerek1    91

Raczej co do ciśnienia to nie zmiana oleju tylko mogła pompa paść albo rurką pęknięta a może zegar się pierdzieli.

Buszmen11    0

zegary próbowałem już dwa, każdy to samo wskazuje. pompa ma 3 sezon. ostatecznie wywalę ją i wstawię nową i nowy zawór. jak nie pomoże to olej 20W50 i byle do przyszłej zimy. @GoRAL silnik był robiony cały, tylko sprężarka nie była ruszana. co do oleju to wątpię bo w t 25 nic się nie dzieje z ciśnieniem a tam te same oleje zalewam

mtracz    71

To na pewno nie wina oleju. To nadal olej mineralny. A Turdus to nie Superol.

Najpierw sprawdź rurkę od pompy(pęknięta lub poluzowana) i jej zawór, może być cały czas otwarty.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez dzik82lysy
      ILe może kosztować remont kapitalny do DF 4 cyl np. AGROTRON 4.85 .Wiadomo jak się kupi taką maszynę to nie jest nówka.Różnie to bywa.Takowa maszyna może wymagać remontu.W jakich granicach on może się mieścić???
      AA i jeszcze czy te ciągniki są wadliwe??
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez stepek
      Witam,

Nie jestem zbytnio doświadczony w mechanice dlatego postanowiłem zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znawców w tej dziedzinie.

Otóż, ostatnio podczas pracy Ursusem C360 nieznacznie zaczął opadać gaz ręczny, z czasem ten problem się pogłębił do tego stopnia że obecnie rączka gazu ręcznego nie może w żaden sposób utrzymać się na ustawionej pozycji i opada do najniższego poziomu powodując wyłączenie silnika.

Wydaje mi się, że jest to chyba nieskomplikowany problem, który mógłbym rozwiązać sam, bez konieczności wizyty mechaniki, jednak nie jestem pewien jak to zrobić.

Dlatego zwracam się z prośbą do Was - jakie czynności muszę wykonać żeby rączka gazu ręcznego znowu mogła być ustawiana w wybranych pozycjach bez samoistnego opadania.

Pozdrawiam.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.