Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafto    29

A do ilu obr./min maksymalnie macie ustawione swoje pompy ? u mnie jest do 2400 to ciekawe jak to wtedy jest z tymi konikami ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

izydor6280    483

troche nie ten temat, ale zapytam czym sie roznia regulatory napiecia o symbolach RG15m i RG15d, czy moze nie ma zadnej roznicy

sebo1986    229

remontuje ursusa 4011 (obecnie zajmuje się skrzynią) mam pytanie odnośnie tylniego mostu , czy rozbierać? zdejmować zwolnice? tzn nic z nim się złego nie działo nie stukał nie pukał, hamulce działały, blokada też działała, tylko gdy rozdzieliłem skrzynie od mostu, to na wałku ataku jest luz, taki podłużny moge go wyeliminować jakoś nie rozbierając wszystkiego? tzn np dokręcić tą śrube na wałku??

Edytowano przez milanreal1

rafto    29

Mam pytanie czy po wymianie samych wszystkich panewek i pierścieni to wszystko musi się jakoś docierać? czy można od razu jechać i np orać bo mi został jeszcze kawałek ok 1 ha i nie wiem co i jak;) podpowiedźcie jak z tym docieraniem :rolleyes:

Edytowano przez rafto

kaskader    0

powinien sie dotrzeć , unikniesz w ten sposób niemiłych przygód,

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

rafto    29

kolego możesz więcej podpowiedzieć jak je docierać ile czasu ma np chodzić ciągnik na jakich obrotach ?;)

seweryn20    582

Cześć ci. He he rzeczywiście. Może to przez drożejące paliwo. Co on przez tyle mth sie będzie opiepszał. Wersja przyśpieszona i do roboty :rolleyes:  

Edytowano przez seweryn20

Mój ojciec jest mechanikiem i z tego co wiem to kapitalka c360 obraca się w okolicach 3 tysi... sam posiadam dwa c360-3p jeden z turem wiec wiem o co kaman...

piotrslonski1 ma racje... lepiej nie kombinować z docieraniem i przerobić te 100mth niż później znowu ponosić koszty i marnować czas na remont silnika gdyż teraz to mogą być tylko panewki a później będzie potrzebny szlif wału

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cześć ci. He he rzeczywiście. Może to przez drożejące paliwo. Co on przez tyle mth sie będzie opiepszał. Wersja przyśpieszona i do roboty :rolleyes:

Wtedy paliwo było tanie, raczej uznali że wytrzyma połowę tego co 40-tka, więc wystarczy połowa docierania. :lol:

ursus20    16

Ja robiłem remont swojej c-360. Wyniósł mnie 14tys. w środku wszystko nowe tylko blog jest stary bo jest dobry. Ale co z tego że miała kapitalke jak robiłem ją zimą a na jesień sprzęgło musiałem robić teraz to takie części robią że pacz na mnie a nie rusz....;/

PIOTREK44    2

A nono jak się zrobi kapitalkę to gites malina ciągnik mocny i wiele innych osiągów

dex1988    7

Witam

Mam pytanie, w mojej c360 maska z prawej strony chłodnicy jest cała w oleju, podwiewam że uszczelniacz na wale jest do wymiany, ale w katalogu części (znalazłem zdjęcie w necie) nie ma żadnego zimeringu, tylko odrzutnik oleju, więc co może być do wymiany w takiej sytuacji? W grę wchodzi tylko uszczelka pokrywy i to co jest na samej pokrywie.

p.s.

Ma ktoś może taki http://allegro.pl/katalog-czesci-ursus-c-355-c-355m-c-360-i2093990925.html katalog? Prosiłbym o wrzucenie zdjęcia jak wyglądają rysunki, bo mam taki do c330, tylko że z 1986 roku i nie wiem czy te wydanie z allegro jest podobne?

Buszmen11    0

w oryginale jest odrzutnik. w sprzedaży są teraz pokrywy z simmernigami i koła pasowe robione pod simmering. jak pamiętam za koło, klin i pokrywę płaciłem wiosną coś ok 130zł.

PIOTREK44    2

Witam

Mam pytanie, w mojej c360 maska z prawej strony chłodnicy jest cała w oleju, podwiewam że uszczelniacz na wale jest do wymiany, ale w katalogu części (znalazłem zdjęcie w necie) nie ma żadnego zimeringu, tylko odrzutnik oleju, więc co może być do wymiany w takiej sytuacji? W grę wchodzi tylko uszczelka pokrywy i to co jest na samej pokrywie.

p.s.

Ma ktoś może taki http://allegro.pl/ka...2093990925.html katalog? Prosiłbym o wrzucenie zdjęcia jak wyglądają rysunki, bo mam taki do c330, tylko że z 1986 roku i nie wiem czy te wydanie z allegro jest podobne?

Witaj mi też tak leje ale mam to ciebie jedno pytanie z odpowiedzią masz we filtrze powietrza filierek (kaseta wymienna) dokładnego czyszczenia? http://instrukcja.pl...e_464379729.jpg masz to co chyba chciałeś

dex1988    7

Raczej mam, bo wymieniałem olej w filtrze rok temu i było tam coś takiego, tam w filtrze są chyba dwie takie "kasety", tak?

PIOTREK44    2

na zdjęciu które Ci dałem jest rysunek i jest tam kaseta dokładnego czyszczenia + filtr wstępny ten większy .

Ps. ten link który podałem jest nie mój tylko z internetu żeby nie było że podpisuje się pod czyjąś pracą

dex1988    7

Ale czemu pisałeś o tym filtrze?

Czy olej może wywalać z tego filtra?

seweryn20    582

Przecież koledze leje z wału na kole pasowym. Więc skąd wziął ci się ten filtr powietrza?

Najlepiej było by pokrywe i koło pasowe z uszczelniaczem kupić a możesz też w sklepie porównać wymiary odrzutnika na kole pasowym z nowym czy czasem nie jest wytarty i otwór w pokrywie. Chociaż uważam że nie warto lepiej kupić pod uszczelniacz.

Edytowano przez seweryn20

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez dzik82lysy
      ILe może kosztować remont kapitalny do DF 4 cyl np. AGROTRON 4.85 .Wiadomo jak się kupi taką maszynę to nie jest nówka.Różnie to bywa.Takowa maszyna może wymagać remontu.W jakich granicach on może się mieścić???
      AA i jeszcze czy te ciągniki są wadliwe??
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez stepek
      Witam,

Nie jestem zbytnio doświadczony w mechanice dlatego postanowiłem zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znawców w tej dziedzinie.

Otóż, ostatnio podczas pracy Ursusem C360 nieznacznie zaczął opadać gaz ręczny, z czasem ten problem się pogłębił do tego stopnia że obecnie rączka gazu ręcznego nie może w żaden sposób utrzymać się na ustawionej pozycji i opada do najniższego poziomu powodując wyłączenie silnika.

Wydaje mi się, że jest to chyba nieskomplikowany problem, który mógłbym rozwiązać sam, bez konieczności wizyty mechaniki, jednak nie jestem pewien jak to zrobić.

Dlatego zwracam się z prośbą do Was - jakie czynności muszę wykonać żeby rączka gazu ręcznego znowu mogła być ustawiana w wybranych pozycjach bez samoistnego opadania.

Pozdrawiam.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.