Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek7G    1

Ja mam pytanie odnośnie pierścieni: Jaka firma robi najlepsze?? Jaką firmę polecacie, a jakiej się wystrzegać??

Bo szukając po sklepach znalazłem wiele - od 10zł do 20zł za komplet

Grabcio    23

Nie kupuj pierścieni z firmy THM bo oni robią na ilość a nie na jakość.

luki9610    33

Nie wiecie jak można wymienić łapki od sprzęgł żeby było jak najmniej roboty. Żeby nie trzeba było mieć wieloklina do ustawienia tarcz.

Tomek7G    1

Dzięki za porady, przed chwilą dzwoniłem do pobliskiego sklepu, gdzie miła pani zaproponowała mi pierścienie Anza (nie wiem czy dobrze usłyszałem) za 15zł za komplet na 1 tłok co Wy na to ??

seweryn20    582

Jak chcesz wymienić same łapy to po co ci wieloklin? Wykręcaj pojedyńczo. Żadna tarcza nie zmieni wtedy pozycji i nawet lepiej się to robi.

luki9610    33

seweryn20 dzięki za odpowiedz. Pytałem się dlatego że w zimę wymieniliśmy tarcze a łapek nie i teraz sprzęgło jest jedno stopniowe bo tak są łapki starte.

seweryn20    582

A masz rozpołowiony ciągnik?

Jeśli tak to gdzieś na forum chyba nawet ja wstawiłem skana ze sposobem wstępnego ustawienia sprzęgło jak jest ciągnik rozjechany.

pooch    58

Co w Twoim wypadku znaczy wypalona? Zawory? Inne elementy wymienne? Czy wypaloną masz głowicę sensie elementy stałe?

Jeżeli uległo zniszczeniu to co można wymienić - wymieniaj.

Jeżeli uszkodzona jest jako taka głowica - musisz kupić nową

sebo1986    229

Witam, chciałbym się poradzić :)

mam ursusa c-4011 wiekowego z 69r

jest do remontu kapitalnego, począwszy od silnika poprzez skrzynie, pompe podnośnika, tylni most, zwolnice, instalacie, cału przod z kolumną, opony, i tak by można jeszcze powymieniać, zaczołem to wszystko liczyć i wyszła mi całkiem pokaźna kwota , do tego doliczyć robocizne :(

zastanawiam się czy wogóle opłaca mi się remontować, czy lepiej sprzedać i kupić coś młodszego, myślałem nad 360 3P, zależy mi też na czasie bo potrzebny mi ciągnik :) co sądzicie??

volvo    23

Jak go zrobisz porządnie to wydasz duuużo kasy ale będziesz wiedział na czym jeździsz i spokój na pare lat.

Kupując używany ciągnik wiedz że nikt nie sprzedaje ci w pełni sprawnego,zawsze mniej lub więcej do remontu

Scarface    2

Witam

kolego lepiej remontować przynajmniej będziesz wiedział co masz a jak chcesz 2 ciągnik kupić to nie wiadomo co kupisz

UrsusCzesio    304

Niekoniecznie ale myślisz typowo po polsku że jeden dla drugiego jest wredna menda i zlom sprzedaje. A moze inne nastawienie jak to że ktoś kupił większy czy kupił nowy bo unia dała. Ja C-360 sprzedałem bo potrzebowalem ciagnik z 4x4 a druga sprawa że męczył mnie ten ciagnik. A jak MTZ kupowalem to gość kupił mocniejszego belarusa B)

A po co ma w archaiczny ciągnik ładować kase jak moze coś wygodniejszego kupić?

Edytowano przez UrsusCzesio

sebo1986    229

właśnie też myśle że wyremontuje go ale on będzie dalej stary, może bedzie zrobiony ale jenak myśle nad czymś młodszym, nowszym, mówicie że niemożna kupić ciągnika który niebył by do remontu? mniejszego czy większego? mośle że można kupić w 100 % sprawny ciągnik, niekoniecznie jak ktoś coś sprzedaje to musi być z tym coś nie tak....

baks17    0

Hej, jak chcesz sprzedać to napisz na prywata jak kwota bo jestem zainteresowany kupnem takiego ciągnika do remontu. Mam u siebie troszke czesci tak wiec ten remont nie wyjdzie mnie tak duzo a typowo gospodarki nie mam tylko jakies drewno przywieśc ogordek i jakies drobne prace przyczepka i te sprawy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez dzik82lysy
      ILe może kosztować remont kapitalny do DF 4 cyl np. AGROTRON 4.85 .Wiadomo jak się kupi taką maszynę to nie jest nówka.Różnie to bywa.Takowa maszyna może wymagać remontu.W jakich granicach on może się mieścić???
      AA i jeszcze czy te ciągniki są wadliwe??
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez stepek
      Witam,

Nie jestem zbytnio doświadczony w mechanice dlatego postanowiłem zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znawców w tej dziedzinie.

Otóż, ostatnio podczas pracy Ursusem C360 nieznacznie zaczął opadać gaz ręczny, z czasem ten problem się pogłębił do tego stopnia że obecnie rączka gazu ręcznego nie może w żaden sposób utrzymać się na ustawionej pozycji i opada do najniższego poziomu powodując wyłączenie silnika.

Wydaje mi się, że jest to chyba nieskomplikowany problem, który mógłbym rozwiązać sam, bez konieczności wizyty mechaniki, jednak nie jestem pewien jak to zrobić.

Dlatego zwracam się z prośbą do Was - jakie czynności muszę wykonać żeby rączka gazu ręcznego znowu mogła być ustawiana w wybranych pozycjach bez samoistnego opadania.

Pozdrawiam.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.