Skocz do zawartości

Polecane posty

armi95    0

Blacharka z pewnością by sie mu przydała. No ale po wygladzie to mocy silnika nie ocenię.

bison45    0

aha czyli wizualnie tak. zrobie fotkę silnika i wtedy też ocenicie:) dzięki

Wiadomość z agroFakt.pl

pasiu66    17

Ale co ty myślisz że jak dasz foto silnika to ci ktoś powie czy trzeba robić remont? Tego nie da się określić wizualnie tym bardziej przez zdjęcie. Może wyglądać jak najgorszy złom a silnik mieć zdrowy.

jaco512    39

Jakie środki, płyny polecacie do mycia silnika wewnątrz? Rozebrałem silnik i jest duża ilość nagaru (kilka mm, trzeba skrobać nożem w niektórych miejscach). Jakie są wasze sprawdzone sposoby na umycie bloku i reszty części?

asharot    176

Tymi środkami z Allegro to możesz z zewnątrz silnik umyć.A jak ktoś nie wymieniał oleju przez kilka lat i jeździł ile fabryka dała jeszcze go przegrzał to tylko szczotka druciana pomorze.

seweryn20    582

W środku niestety... drapać, odmaczać, i tak w kółko. Tak czy owak jak wydrapiesz to dobry środek resztę umyje bez większego problemu.

asharot    176

Doświadczenie nie mam z THM ale śledzę wszystkie tematy związane z naprawami głównymi silników

i stwierdziłem że 90% wypowiedzi jest negatywnych do firmy THM.

kombinator18    18

Powoli to mam watpliwosci co do wszystkich czesci zamienych kupie najtasze i sie na tym skonczy ;[

Wszystko jedno wsio to samo zalezy jak im sie uda a tylko naklejki przeklejaja miedzy soba :(

ja robiłem remont w zeszłym roku koszt silnika z nowym akusiem 3000 zł.

akumulator duży 12v\175 ah

komplet naprawczy krotoszyn mechle i nowy wał andrychów po dotarciu 50mth dostał w prezencie orkana i nie ma problemów do dzisiaj 2-skibowy obrotowy rabe-werk z podwójną kolczatką

i zestaw uprawowo-siewny 2,5m

roltech    11

Jakie środki, płyny polecacie do mycia silnika wewnątrz? Rozebrałem silnik i jest duża ilość nagaru (kilka mm, trzeba skrobać nożem w niektórych miejscach). Jakie są wasze sprawdzone sposoby na umycie bloku i reszty części?

Ja ile mogę to zeskrobuję a resztę traktuję środkami do czyszczenia piekarników (okazały się najskuteczniejsze) i wodą pod ciśnieniem.

pooch    58

THM to taki sredniaczek wśród częsci. Najprawdopodobniej import chiński lub coś około tego.

Buszmen11    0

U siebie mam dziury z THM włożone w 2005, jak do tej pory wszystko ok. Ogólnie panewki THM ma kiepściutkie, z kim nie gadam to każdy odradza

kombinator18    18

Nie ja to robilem w zakladzie takie dziadostwo zalozyli.

Kupilem Mahle cale zestawy panewki tez kupie jutro lepsze jak wal odbiore.

jaco512    39

W tym tygodniu też kupowałem panewki, w 1 sklepie tylko indyjskie (stwierdzili że w Polsce już nie produkują panewek), w 2 THM (sprzedawca wciskał "kit", że to "angielskie"laugh.gif , dopiero w 3 sklepie dostałem polskie: główne 115 zł, korbowodowe 68 i pierścienie oporowe 21zł.

janczar810    247

Mam takie pytanie ile moze kosztować kapitalny remont skrzyni biegów i tylniego mostu i mysle ze sprzegło takze (zwolnice. podnosnik itd) chodzi mi o koszta robocizny!!

Edytowano przez janczar810

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez dzik82lysy
      ILe może kosztować remont kapitalny do DF 4 cyl np. AGROTRON 4.85 .Wiadomo jak się kupi taką maszynę to nie jest nówka.Różnie to bywa.Takowa maszyna może wymagać remontu.W jakich granicach on może się mieścić???
      AA i jeszcze czy te ciągniki są wadliwe??
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez stepek
      Witam,

Nie jestem zbytnio doświadczony w mechanice dlatego postanowiłem zasięgnąć rady bardziej doświadczonych znawców w tej dziedzinie.

Otóż, ostatnio podczas pracy Ursusem C360 nieznacznie zaczął opadać gaz ręczny, z czasem ten problem się pogłębił do tego stopnia że obecnie rączka gazu ręcznego nie może w żaden sposób utrzymać się na ustawionej pozycji i opada do najniższego poziomu powodując wyłączenie silnika.

Wydaje mi się, że jest to chyba nieskomplikowany problem, który mógłbym rozwiązać sam, bez konieczności wizyty mechaniki, jednak nie jestem pewien jak to zrobić.

Dlatego zwracam się z prośbą do Was - jakie czynności muszę wykonać żeby rączka gazu ręcznego znowu mogła być ustawiana w wybranych pozycjach bez samoistnego opadania.

Pozdrawiam.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.