Polecane posty

Piotr1216    1217

Myślę że 3,5 tys powinienem się wyrobić Fachowca mam takze powinno się udać, ale jest problem z tym silnikiem bo od lat mam problem ze szpilkami które puszczają pod wpływem temperatury jakby blok miękki i wtedy woda do oleju szła Teraz przerobiłem je na 16 mm połowę szpilki nie wiem czy będą trzymać? Narazie ciągnik robi przy turze w oborze i jeszcze nie go nie próbowałem w cieższej robocie Jak myslicie będzie trzymał czy nie? Próbować czy lepiej nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Ursus55 - jako sprzedawca powinieneś wiedzieć jakie realne są ceny.

 

 

Zestawy Zetora są takie same i tyle kosztują. Produkt na rynku jest jeden i ten sam jeżeli chodzi o Zetora.

 

 

Jeżeli chodzi o zestaw Ursusa to nasz różni się tym, że ten droższy ma tłok z Gorzyc.


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Zapomniałeś dopisać:

-wałka rozrządu i szlifowania gniazd pod nadwymiarowy wałek

To nie jest konieczne po uprzednim sprawdzeniu

-osiowania bloku

A to ciekawe :) ?

-pewnie dojdą jeszcze jakieś koła rozrządu i szpilki do głowicy

koła rozrządu są niezniszczalne w tym ciągniku,chyba że poluzuje się pompa oleju wtedy szlak trafia,jak widać kolega ciągnik używa więc wszystko w porządku,ew.łożysko może wymienić (groszowa sprawa)szpilki z resztą też.

-warto też zrobić sprężarkę.

warto ale czy On ma z nią problem?może jest ok.

-pewnie też dojdzie dorobienie uszczelnienia między skorodowany blok a tuleje,chyba że zrobisz na silikon jak nie którzy polecają na tym forum.

Jaki sylikon heh,bierze się papier ścierny (80) i szoruje a na koniec 4 seta i po sprawie,żadnych sylikonów!tylko smar!

Realny koszt części bez robocizny to 3tyś,tulei też młotkiem nie wybijesz musisz mieć ściągacz albo fachowcowi zapłacić.

wybijam tylko młotkiem i rurą ;) no coś pomiędzy 2,5 góra 3 jak zacznie bawić się sprężarką czy w wymianę kół rozrządu albo wałka.

Warto też zaopatrzyć się w ciągacze to kół zębatych,opaskę do pierścieni i klucz dynamometryczny.

opaske robi się samemu,klucz niepotrzebny.

 

 

Za 2500zł to jest remont po łebkach a nie konkretny ja robiłem swój sam z nowymi głowicami wałem itd i wyszło trochę ponad 4000zł

a ja robiłem też cały ciągnik sam,opony,silnik,malowanie (nie ruszałem skrzyni,mostu i wyszło 5tyś

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

W okresie swojej świetności miałem dużo klientów,każdy był zadowolony.No ale znudziło mi sie;-)

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

U nas jak pamiętam to też wybijaliśmy tuleje młotkiem.ale to było ja wiem...z pięć może więcej lat temu.Od tego czasu nie robiliśmy żadnego remontu silnika.

No ale z drugiej strony to jak ktoś nie ma ściągacz do tulei to przecież użyć młotka nie zaszkodzi, szczególnie gdy ktoś sam sobie robi remont.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Na skorodowane gniazda tulei trzeć papierem? A co z ubytkiem niby zrobisz jak go wypełnisz? silikonu odradzam, ale za to można zastosować dwuskładnikowy klej poxipol albo cx80 spawanie na zimno. Koła rozrządu potrafią się zurzyć także trochę widzę mała wiedza jest kolegi, napewno takiemu mechanikowi nie dałbym ciągnika do remontu, na szczęście jeśli chcesz żeby było dobrze zrób to sam tego motta się trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

ursus55 masz racje , nie ma jak samemu pomalutku a dokładnie.Jak wszystko dobrze sioę zrobi to jest radość z jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Robiłem to. Brałem papier z gazety (może być kolorowa gazeta). Najpierw ustawiłem ciasno, potem stopniowo luzowałem. Po każdym niewielkim poluzowaniu wkładałem papier i patrzyłem czy przestaje przecinać. Trzeba brać pod uwagę luz na całym obrocie koła talerzowego, bo mogą być niewielkie odchyłki, np. w jednym miejscu luz mniejszy lub większy. Nie można za mocno skręcić, bo będzie wył. Po prawidłowym ustawieniu podczas obrotu kół nie może być wyczuwalnych zacięć! No chyba że łożyska na ataku za ciasno skręcone. Luz musi być wyczuwalny podczas energicznych ruchów koła talerzowego, ale musi być malutaki.

Napisz o efektach :)

 

 

A wiec tak, most na ataku i kole talerzowym z Zetora ucichł, tak do 1600obr słychać wycie zwolnic i szum z mostu i skrzyni, potem już tylko silnik i szum ze skrzyni biegów.

 

Mój most mimo wżerów na ataku i tak był cichy także wielkiej różnicy nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W okresie swojej świetności miałem dużo klientów,każdy był zadowolony.No ale znudziło mi sie;-)

A nie wiesz co to jest osiowanie ???????????? :D :lol: :lol: :D :D :lol: :lol: :D :D :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Nie miszczu cientej riposty!!!!!!!!!!!! hehehehe

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Tzw. centrowanie przestrzelenie bloku jak zwał tak zwał po prostu chodzi o to w tym aby wał swobodnie chodził i nie pękł, ale nie zawsze go trzeba osiować. Po pęknięciu wału osiowanie jest w pierwszej kolejności a jeśli robi się po prostu remont wystarczy wał skręcić na stopach i pokręcić ręką, jeśli będzie chodził swobodnie to osiowanie można sobie odpuścić jeśli będzie miał opory to czeka nas dodatkowy koszt ok. 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Rozumiem teraz...nie robiłem tego,w jednym silniku wymieniałem pęknięty wał,zmieniłem tylko na drugi,ciągnik pracuje 3 lata i jest ok.

 

Na skorodowane gniazda tulei trzeć papierem? A co z ubytkiem niby zrobisz jak go wypełnisz? silikonu odradzam, ale za to można zastosować dwuskładnikowy klej poxipol albo cx80 spawanie na zimno. Koła rozrządu potrafią się zurzyć także trochę widzę mała wiedza jest kolegi, napewno takiemu mechanikowi nie dałbym ciągnika do remontu

 

tak papierem,od zawsze tak robiłem i problemów żadnych nie było (c330,360,mtz),wogóle nie wpełniam,jeżeli powierzchnia gniazda tulei nie jest przerwana od góry w dół,na poprzeczne ubytki wystarczy smar,uszczelki tulei ładnie się ułożą.Potrafią po 30,40 latach w zależności od eksploatacji,także kolego nie martw się,możesz dać mi swój ciągnik smiało :)

 

Od takich mechaników strzeż mnie panie.

Jeszcze jedna fajna rzecz (wymiana wieńca) ciekaw Jestem jak wy to robicie? Mój sposób to;układamy szmaty na ziemi,kładziemy na nie nowy wieniec,polewamy to ropą,podpalamy i czekamy aż wieniec się nagrzeje,zbijamy stary,po rozgrzaniu wieńca bierzemy go w szczypce i lekko nam wchodzi w koło,po ostygnięciu zaciska się na nim.Czy ktoś robi podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wieniec to najlepiej palnikiem podgrzać i on sam wskoczy lekko.Ostatnio przekładałem w 60 trzy minuty i sam wskoczył :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Podgrzać można czymkolwiek, lutlampą, , palenisko, ognisko, płyta gazowa. Jedynie przez pocieranie palcem nie da się go skutecznie rozgrzać :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie co się stanie jak wtryski ustawi się na 145 u C-360? a powinno być 160.Wczoraj z nudów wyciągłem wtryski i były ustawione na 140-145 a ciągnik pracuje normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nic się nie stanie.Ciągnik pracuje normalnie ubyło mu 1-2 konie i ciut więcej pali ropy. :) Pozdrawiam

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

No wtryski od nowości traktora nie zmieniane :) ale i tak ładnie pylą .Teraz po ustawieniu jak by mniej kopcił .Malutki dymek jak u 3P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Mojego kolegi c-360 po remoncie 35mtg cały czas kopci na jasno dodam że nie ma termostatu czy to jest tego przyczyną


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

A zapłon może zle ustawiony jest


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj