Polecane posty

maxpoter    0

pompa olejowa jest nowa założona bo myślałem ze pompa była walnięta ale nic nie zmieniło

 

a dlaczego mam zrobić osiowanie bloku możne być krzywy blok hmm

 

a jak głowice sa dobre to czemu muszę je wymieniać na nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Skąd wiesz że są dobre?

Głowic się nie wymienia tylko regeneruje wymienia się gniazda zaworów,prowadnice i planuje.

Zrób najpierw próbę wodną czy są wogóle szczelne.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

tylko jeśli będziesz kupował zestaw naprawczy to przynajmniej pierścienie kup oryginalne - moja 360 ma 250 mtg i ciągle bierze olej - brak słów ;/ chyba będę wymieniał tuleje na mahle...


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxpoter    0

to trochę wyjdzie za ten silnik 4 tysiące nie starczy na to wszytko no ale jak już się zrobi to będzie wszytko działać jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

myśle ze w 4 tyś. leciutko się zmieścisz :D

a zestawy naprawcze polecam z KROTOSZYNA :) u nas mechanicy nie chca innych zakładać, ja u siebie takie mam założone i 60-tka cyka bez zarzutów

już jest 6 lat po kapitalce i rocznie robi ok 380mth i jeszcze nic w silniku nie robiłem po remoncie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Remont polega na wymianie pompy wodnej,tłoków tulei sworzniów pierścieni zabezpieczeń panewek wału lub regeneracja jeśli konieczne planowanie płaszczyzn głowica gniazda zaworów zawory docieranie ich lub wymiana pompa oleju nowa lub wymienianie uszczelnień ale to się nie kar kuluje regeneracja pompy wtryskowej jeśli to dobrze poskładasz to na 100% musi wszystko chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

ok. 4 tyś. taki remont łyknie jak nic, wiem po sobie bo robiłem przed żniwami i oto kilka ważniejszych pozycji

kpl.panewek głównych -90zł

kpl.panewek korbowych -55

kpl. pierścieni oporowych -25

zerowanie bloku -230

planowanie głowicy

3x90(jedna nie nadawała się) -270

wymiana tulejek wtryskiwacza3x35 -105

regeneracja pompy wtryskowej -690

szlif wału -240

rozpylacze4x40 -160

korbowody 4x59 -236

pompa olejowa -161

zestaw naprawczy z Krotoszyna

4x164 -656

głowica kompletna 1 sztuka -247 z grubszych rzeczy doszedł jeszcze główny tryb rozrządu chyba 70zł

 

do tego trzeba doliczyć oleje, filtry, różnego rodzaju śruby, nakrętki, podkładki, uszczelki, mycie bloku i kanałów wału za które też niejedna stówa wyleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dajesz wał do szlifu to najlepiej z blokiem do osiowania w jednym zakładzie wtedy prawidłowo dokręcą wał i ustawią luz wzdłużny na pierscionkach dystansowych, a i kanały w wale myje każdy warsztat po szlifowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

pompę regenerował URPOL lub jak kto woli Walerian Kunert z Poladowa koło Śmigla wyszło drogo bo miałem kompletnie rozciepaną głowiczke, o ile pamiętam koszt jej wyniósł ok.300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Jak dajesz wał do szlifu to najlepiej z blokiem do osiowania w jednym zakładzie wtedy prawidłowo dokręcą wał i ustawią luz wzdłużny na pierscionkach dystansowych, a i kanały w wale myje każdy warsztat po szlifowaniu.

 

heh szkoda ze ci co nam robią szlify no nie tylko nam ze oni mie czyszczą wałów :D był szlif w 60 musieliśmy go przedmuchiwać i leciały opiłki i taki pyłek od szlifu ( szlif robiony w baranowie koło poznania) szliw w majork tez musieliśmy przedmuchiwać wał i tez zanieczyszczony był ( robiony w trzeciance  jak ktos kojarzy to to jest ten warsztat koło torów tak w głębi za agromą) wiec do pewności wez go przedmuchaj powietrzem albo go galwazynieri do czyszczenia daj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

z tym syfem po szlifie to masz racje-raz już tak zatarliśmy silnik ,ale to było15 lat temu-myślałem ,że teraz sie coś poprawiło, ale wygląda na to ,że nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Po oddaniu elementów do szlifu najlepiej wszystko sprawdzić samemu dwa razy i poczyścić (bo zawsze tokarz mógł mieć gorszy dzień lub zapomnieć ). Warto też poszukać w internecie jak prawidłowo zakładać pierścienie (o ile stopni po przesuwane zamki z której strony tłoka) itp. Przydały by się też przyrządy pomiarowe żeby sprawdzić wymiary elementów (czy fabryka nie zrobiła bubla) i klucz dynamometryczny (ale to trochę droga zabawka ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wale widać ślady przytarcia więc kwalifikuje się do szlifu. Co do tłoków to tak z daleka trudno powiedzieć. zazwyczaj sprawdza się czy nie ma luzu na sworzniu tłokowym, czy nie wyrobione są rowki na pierścienie tłokowe, czy nie ma śladów przytarcia na części prowadzącej oraz warto też przy okazji sprawdzić korbowody pod względem skręcenia lub zgięcia a także pod kątem rozbicia główki korbowodu. Co do tulei to też trzeba przejrzeć dokładnie czy nie ma pęknięć. A i pamiętaj o wymianie panewek o określonym numerze tak aby pasowały do czopa po szlifie. To chyba tyle w razie jakichś pytań wal na PW


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxpoter    0

witam witam no właśnie wał się nie nadaje już do szlifu na jednym był 6 szlif na drugim jakoś 5 już szlif no i postanowiłem zakupić

 

wał nowy z panewkami 1400 zł

 

komplety naprawcze 4 razy 170 zł te tańsze kupiłem

 

głowice do sprawdzenia dałem prawdo podobnie do planowania i te gniazda do wymiany jakoś tak 400 zł 4 głowice

 

pompa wtryskowa 450 zł z wtryskiwaczami do regeneracji

 

i te reszta części sprzęgła łożyska itp 350 zł

 

i tak to wyszło z tym moim silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxpoter    0

wał kosztował 1150 polski i plus panewki kosztowały 100 zł jakoś a a drugie 70 zł był tańszy wał ale chinski czy jakiś to nie będę badziewia kupował przeciąż

 

jak bym miał jeździć po innych aromach to bym więcej wydał niż zapłaciłem ale ważne że mam nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Taa,

powiadasz że badziewia nie będziesz kupywał,a ten zestaw naprawczy za 170zł to jaki jest? :D

Chińczyki nie robią wałów korbowych,jak już coś to jest Indyjski.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxpoter    0

Taa,

powiadasz że badziewia nie będziesz kupywał,a ten zestaw naprawczy za 170zł to jaki jest? :D

Chińczyki nie robią wałów korbowych,jak już coś to jest Indyjski.

 

 

no dokładnie jak mówisz zestaw jest badziewiasty he ale cóż mam nadzieje że jakiś czas wytrzymają te zestawy naprawcze i tak mam już wydane 3800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

jeśli za 170 to pewnie mahle bez tłoków gorzyckicmusisz uważac na temperature bo zwykłe tłoki nie wybaczają przegrzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxpoter    0

no no masz racje ale nie mam tyle hektarów żeby orać nim cały dzień mamy użytkowych 7 h do orki a reszta pól to łąki itp czyli 4 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxpoter    0

mam takie pytanko wszytko złożyliśmy ładnie i pięknie odpaliła 360 i po dwóch godzinach sobie pyrkotał nagle zgasł i chcieliśmy przekręcić kołem od sprzęgła i bardzo ciężko szło kręcić cym to mogło być spowodowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj