Polecane posty

PawelS    282

Ile może mniej więcej kosztować kapitalny remont ursusa C360 3P ?

Czy opłaca się go robić ? Ciągnik jest w mojej galerii !!

A może lepiej dołożyć do 10 tys i kupić coś na jego miejsce chodzi mi np o zetora 7211 ?

W ciągniku nie było robiony ani silnik ani skrzynia ani sprzęgło a juz wszystko daje we znaki i w tym roku trzeba go zrobić , ciągnik jest z 1991 roku i ma 8 300 mtg . Więc wychodził swoje i jest to kapitalna maszyna , dlatego nie chcemy go sprzedawać !!

Więc proszę o rady !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

cena zależy czy robisz sam czy mechanik, ale w 7-8 tys byś się zmieścił, jeśli lubisz komfort to bez wahania zamieniaj na zetora, a jeśli 60 robi w lekkiej robocie to będzie lepiej zrobić remont bo zetor zdecydowanie więcej pali od 3p, i było by to nieopłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukesz    1

do C360 koszt zrobienia silnika to 2000zł dokłada się do tego tylko uszczelki i ewentualnie regeneracje pompy i wtryskiwaczy ale jest zrobione wszystko planowanie głowicy gniazda zaworów szlif tulei szlif wału osiowość wału dopasowanie pierścieni i panewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

na moje to bym robil 3p poniewaz z tego co widze masz juz dosc dobry wiekszy ciaqgnik wiec 3p jako pomocniczy i malo spali:) a remont bym zrobil bo jak sie zrobi to wiadomo ze bedzie chodzic dlugo po remoncie a tak jesli dolozysz i kupisz zetora to po jakims czasie moze sie okazac ze i zetor potzebuje remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ja powiem tak, cena zależy od tego co trzeba zrobić, pamiętam jednego 3p to same części kosztowały 16tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Wiem jedno jak zaczniemy robić to już lepiej zrobić go całego a porządnie . Na pewno będzie trzeba robić Silnik , Sprzęgło , Zajrzeć do skrzyni , Zwolnice + zapewne jeszcze coś doleci , ale jak już robić to go zrobić na cacy . Korbowód i cała reszta jest w porządku . Ciągnik zasłużył i zapracował na siebie przepracowując 8,3 tys mth . Na początku robione było nim wszystko bo służył jako za główny ciągnik a więc wszystko w polu + rozrzutnik + prasa + kombajn ziemniaczany + kosiarka + belarka . Przez te 8300 mth nie było żadnych ważniejszych awarii .

Ale jest zadbanym ciągnikiem jak na swój wiek , gdy się dba to się ma :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak mówisz że wszystko z silnikiem jest dobrze to od tej sumy co podałem możesz spokojnie odjąć 3 tys między innymi na blok silnika i jeszcze coś, jak pracuj do końca to możesz liczyć ok 10tys na części i zrobisz o całego a i może jeszcze coś zostanie, bo niestety wszystko wyjdzie dopiero jak się go zacznie rozbierać

 

EDIT:

widziałem zdjęcia tego 3p i powiem że nawet nieźle wygląda, nie wiem jak chodzi ale remont nie powinien być zbyt kosztowny, wnioskując oczywiście z wyglądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

A dzięki staramy się szanować sprzęt i to widać z daleko np po 3P bo ciapek to ma 30 lat :blink:

Co do remontu nie ma co się zastanawiać , czekamy na dopłaty , jeżeli wpłyną pieniążki od razu zabieramy się za remont , czy by on kosztował 5 tys czy 10 ;)

Zgłoszę jaka cena była remontu , i co było wymieniane oraz robione .

Dziękuje za konkretne informację !!

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

30 km odemnie koło dabrowy tarnowskiej jest fiuk tam robią silniki . Remont kapitalny silnika tzn. nowe tuleje , tłoki , pierścienie , szlif wału ,honowanie bloku , osiowość stup bloku , planowanie głowicy , wymiana gniazd i docieranie zaworów w perkinsie kosztuje 1650 zł plus koszt kompletu uszczelek jakieś 100 zł razem jak sam umiesz zrobić 1750 zł


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott72    0

witam. przymierzam się do kapitalnego remontu silnika mojej 60-ki :) i zastanawiam :) się czy jest możliwość zwiększenia mocy poprzez np. włożenie tłoków i cylindrów któregoś z zetorów. jeśli ktoś próbował takich usprawnień proszę o podpowiedz z jakiego zetora i co z tego wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorturbo    10

ja slyszalem kiedys ze mozna rozwiercic blok na tuleje od zetora 6011/7011 czy cos takiego :) ale nie wiem na pewno :)


SPRZEDAM Kombajn Bizon Z-056 tanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1910    6

A ja słyszałem, że do np. c 360 nie ma co przerabiać bo przy większej mocy może nie wytrzymać konstrukcja. Zwolnice mogły by paść, skrzynia biegów itd. ponieważ jest to wszystko przystosowane do określonej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

skrzyni by nic nie było bo silnik dużo większej mocy by nie dostał jedynie wał i korbowody mogły by nie wytzrymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Ja powiem tak ja mam 2 60-tki po tuningu silnika. to nieprawda co mowi @Tomi1910, nic sie niedzieje. Moc jest wieksza, kosiarke rotacyjna na 500obr/min ruszy(mam filmy nagrane telefonem jak cos to przesle tobie to zobaczysz)Rozwiercasz blok rzeby tyleje od zetora 7211 weszły. Wiekszej dawki paliwa nie mosisz dawac, bo mam jedna na dawce zetoreoskiej(jest ciut mocnijsza, ale i wiecej pali. Zrobiłem je 3 lata temu i nic sie niedzieje(900mtg i nic)Polecam na tuning silnika. super sprawa :)


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Ja wymieniłem tylko kolektor wydechowy i ssący na większy a także filtr i tłumik, i wkręca się w obroty lepiej niż perkins,a przy kosiarce to nie ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ja bym takiej przeróbki nie radził jeśli silnik będzie mocniejszy może nie wytrzymać reszta konstrukcji, wady mogą wyjść po kilku latach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ja się zgadzam z @macursusem, też mamy u siebie wstawione tłoki od 6211(można też od 72xx) tylko jak my to robiliśmy to był też nowy wał, korbowody więc o nie się nie martwiliśmy że coś nie wytrzyma, co do skrzyni to u nas chodzi to od 2005r i nic się nie dzieje(ale nasza to 55 a w niej skrzynie są o wiele wytrzymalsze) tak czy inaczej polecam takie rozwiązanie i jeżeli ktoś się martwi o skrzynię to można mieć najmniejsze zetorowskie tłoki czyli takie jak u nas, a jak ktoś chce jak najwięcej wyciągnąć mocy to od 72xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Od 6011, 6211 tłoki pasują bez żadnej przeróbki, mają fi 100. By założyć od 5011, 5211,7011, 7211 itp. trzeba rozwiercać blok pod tuleje(tłoki mają fi 102).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

zrób kapitalke motoru i nie przerabiaj na wieksze dziury wstan nowe zestawy naprawcze i heja


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Od 6011, 6211 tłoki pasują bez żadnej przeróbki, mają fi 100. By założyć od 5011, 5211,7011, 7211 itp. trzeba rozwiercać blok pod tuleje(tłoki mają fi 102).

 

a w 60 średnica tłoka to 95mm, poza tym tuleje do tłoków o średnicy 100 i 102 maja ten sam wymiar zewnętrzny, tylko gróbości ścianki jest inna, co ciekawe 77xx ma te same tuleje co 72xx, i blok od 60 trzeba rozwiercać pod każde tuleje zetoroskie(koszt ok 120zł) albo można z toczyć trochę tuleję na wymiar zewnętrzny taki jak w 60, ale lepiej jest blok rozwiercić(najlepiej to mieć nowy zetoroski ale ten kosztuje ok 4000zł jak dobrze pamietam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek610    0

Witam. Właśnie zamierzam zrobić kapitalny remont silnika w 3P. Ciągnik ma ok.5000mh przebiegu,ale przeżył swoje, więc mu się należy :) . Jestem z województwa warmińsko-mazurskiego, czy mógłby mi ktoś pomódz w znalezieniu części(wału,panewek itp.), i jaki byłby koszt takiego remontu, albo podpowiedzieć gdzie robią takie silniki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

części poszukaj np. w grene albo innym sklepie rolniczym, do AD3.152UR przecież nie jest tak strasznie trudno o części. a i nie zalecam przeprowadzać samemu remontu bez doświadczenia, bo w perku są suche tuleje, i trzeba je wbijać na prasie albo domowymi łopatologicznymi sposobami, ale to już trzeba umieć :)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek610    0

szukałem, ale u nas nie mają takich rzeczy!-a już jeśli, to za kosmiczne ceny, i niewiadomego pochodzenia! Dlatego zapytałem się,czy nie ma w Polsce jakiejś hurtoni,czy coś, żeby można było dostać dobrej jakości wał i pozostałe części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

kiełbasa łopatologicznie to wbijasz tuleje do zwykłej 60 a do perkinsa potrzeba delikatności wyobrażni finezji he he he też nie polecam laikowi robienia remontu tego silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj