Polecane posty

jacek3773    230
9 godzin temu, sw_kamil napisał:

20 zł za godzinę pracy?

Mam warsztat samochodowy i nie mogę znaleźć mechanika z doświadczeniem za 30zł/godz a Wy mając własną działalność robicie za 20zł?? Moim zdaniem min 40zł/godz

Taa 40 zł i na własnym rozrachunku  minus podatki ti wyjdzie co wyjdzie , u dobrodziejów robiłem i nie u jednego ,wolę być na etacie  nie koniecznie w branży  i dostukac po południu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie braknie, co robisz ze zużytym olejem? Bo ja się spóźniłem i mam problem. Drugi się szykuje ze śmieciami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7972
sw_kamil napisał:

pow. siedlecki woj mazowieckie jak masz chęć to zapraszam. Kiedy za tyle pracowałeś jako mechanik? 15 lat temu. U mnie w okolicy doświadczony mechanik to skarb dla pracodawcy

2 lata temu. Więcej nie chciał dać. W jakiej miejscowości masz ten warsztat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
31 minut temu, hubertb napisał:

Nie braknie, co robisz ze zużytym olejem? Bo ja się spóźniłem i mam problem. Drugi się szykuje ze śmieciami. 

Sąsiad bierze wszystko, nie pytam po co mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Masz szczęście, teraz bez numeru bdo masz problem. To samo zaraz zrobią z częściami zamiennymi to tylko kwestia czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Pomału odchodzę od smarów  , już mi obrzydło ,wolę zrobić elektrykę czy tapicerkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To też ma jakiś swój koniec  niedługim czasie ale wszystko przed nami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

2 lata temu. Więcej nie chciał dać. W jakiej miejscowości masz ten warsztat ?

Jak jesteś na poważnie zainteresowany to odezwij się na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek4011    0

Witam jako nowy członek przychodzę z zapytaniem. Mam w planach dać nowe życie swoim dwóm ursusom (c-355,c-4011) z tym że wymagają one całkowitego remontu i że byłby to mój pierwszy remont takiego sprzętu czy dał bym rade sam to wszystko zrobić czy lepij oddać do specjalisty czego bym nie chciał, dodam tylko że mimo że nie robiłem nigdy tego to pojęcie posiadam jest to moje zainteresowanie więc dużo czytam oraz oglądam o naprawach i innych tego typu sprawach. Więc jak uważacie dał bym rade jako początkujący mechanik czy lepij   sie nie pchać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Nigdy nic nie remontowałes, ale chcesz robić generalne remonty dwóch ciągników, bo 

Dnia 31.03.2020 o 16:52, Franek4011 napisał:

pojęcie posiadam jest to moje zainteresowanie więc dużo czytam oraz oglądam o naprawach

🤦

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek4011    0
Dnia 1.04.2020 o 23:52, sylwek23111 napisał:

Czy dasz radę, to się okaże jak pacjent(pacjenci) przeżyją. Zależy co chcesz dokłądnie remontować.

Dokładnie mam plan na wszystko wymaina wszystkich łożysk oraz elementów zużytych chcem aby nie trzeba było go robić za kolejne 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolega znajomego chciał żeby poremontować trochę jego 360,pomalować blacharkę,skasować wyciek na rozpołowieniu,zajrzeć do chamulcy poprawić elektrykę.I mam pytanie ile trzeba wziąć za taką robotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Chętnie bym ci jeszcze 500 dopłacił jak byś mi te wszystkie rzeczy zrobił w czterdziestce. Takie ceny to w 2010 roku się brało.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Robiłem koleżance zeszła zima hamulce, oleje z filtrami, luz w układzie kierowniczym, do tego łożyska w jednym kole przód i zbieżność. Wziąłem 800. Za to co napisałeś poniżej 2k nie chciałbym się paprac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Samo malowanie to 2000 zł na tip top a gdzie reszta. chyba ze po chamsku to w 1 dzień i gwarancja do bramy 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

wkurza mnie jedno każda firma się ceni a rolnik ma za darmo robić ,ceny za usługi co roku droższe a ceny nasze od 30 lat takie same 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widzę że koszty robocizny przy takich leciwych już maszynach są na wysokim poziomie,no ale co tu gadać każdy chce żyć.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Za tysiąc to byle jak poprzecierać na szybko,bez naprawy profili. Natomiast dobrze, to należałoby odrdzewić profile,dać epokdyd International,puścić wosk,oczyścić z rdzy ogólne,kolejna sprawa rozpołowienie,sprzegło też dojdzie.Z 1800zl i można startować.Jakość kosztuje,dziś przemalować prosty element auta to cena zaczyna się od 350zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Za taką padake jak piszecie placic 2k za samo pomalowanie??? To sie mija z celem raz, w tych ciagnikach jak nie cieknie to znaczy, ze nie ma oleju poprawic hamulce, elektryke i wedlug mnie nie ma co w to inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Inna kwestia że 2 tys zł u fachowca jest mniej warte niż 100 zł u partacza. Dobrze pomalować to nie tylko ładnie ale dobrze przygotować i użyć dobrych produktów a one sa niestety drogie. Druga sprawa jak wygląda ten sprzęcik bo czasami to nie ma co lepić i lepiej kupić nowe. Elektryka w 60-tce to żadne wyzwanie ale dniówkę trzeba poświęcić, rozpołowienie z wymianą uszczelnienia, hamulce, a i zaraz się okaże że coś jeszcze. Ciągnik będzie u ciebie minimum tydzień ( z pomocnikiem a jak sam to dłużej ) - pomyśl ile mógłbyś w tym czasie zarobić i będziesz wiedział.

Nie ma znaczenia czy ciągnik za 100000 czy o zero mniej - lakier kosztuje, prąd tyle samo, narzędzia zużywają się tak samo. Jak nie chcecie remontować to nie a jak po taniości to szukać lokalnego janusza co za flaszkę coś podłubie. 

Wg. mnie taki sprzęt to opłaca się odrestaurować tylko gdy jesteśmy w stanie sami sobie to ogarnąć - przynajmniej wszystko poza mechaniką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj