Polecane posty

TheEnd    13

chol**a, rok temu na te dwa cylindry założyłem nowe prima bo zgarniające  rozpadały się w oczach, coś musi być nie tak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Póki nie rozbierzesz nie pomierzysz luzu na zamku pierścienia się nie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Dnia 10.07.2019 o 19:43, TheEnd napisał:

Witajcie ponownie, blok już zakupiłem ale to poczeka do zimy, składać trzeba na spokojnie, bez pośpiechu.
Temat mam inny, zdarzało mu się czasem puścić troszkę oleju w wydech ale teraz po godzinie pracy z łuparką cały bok ulany czarną mazią, zdjąłem kolektor i tu pytanie czy aby tak olejem rzuca z prowadnic zaworowych czy pierścienie padły?  najbardziej 3 cylinder, 1 i 2 sucho na 4 minimalnie. pierwsze 2 głowice to zamienniki po 200zł a 3 i 4 regenerowane dwa lata temu, wymieniłem rok temu dwie głowice bo było jak teraz z tym że olej wyrzucało na tych samych cylindrach co teraz.

 

albo wadliwe zestawy naprawcze.Jakie dałeś zestawy naprawcze?

https://www.youtube.com/watch?v=FAyNUsANu7s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Zestawy Chełmno ale te zwykłe, nie premium plus z lepszym tłokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7

Witam. 

Panowie potrzebuje foty waszych c360 z maską od uc362 bo nie mogę znaleźć, bo nie wiem jak będzie wyglądał z taką maska, zwykłymi błotnikami i będzie założona kabina koja. Ma ktoś taki komplecik może coś podobnego ale najbardziej chodzi mi o tą maskę z e zwykłymi błotnikami. 

Dzięki i czekam na wasze foty. Hejj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

w jakim celu taka rzeźba, widziałem kilka tych ciągników z maską od ciężkiego i w żadnym nie wyglądało to przyzwoicie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7

Powiem ze w miarę mi się podoba ta maska w c360 tylko właśnie nie mogę tych zdjęć znaleźć. I może dlatego chciałbym mojego ursusa odmienić bądź wyróżnić go z tłumu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

jak ulepisz coś takiego to z pewnością będzie się wyróżniał

Znalezione obrazy dla zapytania c 362 de lux

  • Haha 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7

Hmm... Chyba jednak zostanę przy klasycznnym wyglądzie. Jednak te wszystkie nowe wynalazki nie podobają mi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

Koledzy piszę po poradę, mam 360 składak od nowości nie naprawiany (bo nie było potrzeby) w tym roku olej zaczął mi cieknąć z odmy i spod głowic. Oleju traktor do tej pory nie brał i ciśnienie  trzyma 3,5-4  na rozgrzanym wolne obroty. W lato niestety ciągnik był  zagotowany. Myślę wymienić uszczelki pod głowicą i zobaczę czy cylinder ma progi, jak będą minimalne to wymienić tylko pierścienie a gdy większe to zrobić górę dołu nie będę ruszał. Mam ciężką nogę i sprzęt dostaje po d*** 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak nawet będa minimalne to wymieniaj całe zestawy,z tloka sie robi jajo wyciera i tak nie przylega dobrze a pierścienie na krótki okres czasu,jeśli bys mial luzy na sworzniu korbowody do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Przede wszystkim pomiar, jak nie masz narzędzi to szukaj mechanika co takie posiada i niech oceni, a na ciężkie opuchnięte nogi polecam maść z apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

Dodam że traktor pracuje normalnie i nie czuć spadku mocy tylko te wycieki mnie denerwują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Gdyby olej wyciekał spod głowic to miałbyś przedmuchy,a to nawet mało ogarnięty operator zauważy,prędzej ten olej leci przez nie trzymanie uszczelek klawiatury.Umyj na początku silnik jak są problemy w zlokalizowaniu wycieku.A samych pierścieni się nie wymienia,kupa roboty a efekt żaden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848
12 godzin temu, Alamo napisał:

Gdyby olej wyciekał spod głowic to miałbyś przedmuchy,a to nawet mało ogarnięty operator zauważy,prędzej ten olej leci przez nie trzymanie uszczelek klawiatury.Umyj na początku silnik jak są problemy w zlokalizowaniu wycieku.A samych pierścieni się nie wymienia,kupa roboty a efekt żaden

Nie musi być przedmuch wystarczy że uszczelka licha i będzie lało z prawej strony,przegrzał i uszczelke szlag trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

To nie możliwe aby bez przedmuchu uszczelki zluzowało ją na tyle że olej daje radę wyjść który w tych kanałach nie ma ciśnienia.Zapalone pierścienie i tłoki,ciśnienie sprężania ucieka na dół silnika,w komorze silnika powstaje duże ciśnienie i wygania przez wlew ciśnienie z olejem.A z góry przez kolektor wydechowy puszcza

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

Wyciek nie jest duży, traktor myłem kilka razy i po dniu pracy tłusto robi się pod odmą i pod uszczelkami głowic(jedna kropla tłustej mazi która spływa powoli po silniku), ubytek oleju prawie niezauważalny na bagnecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jedyna słuszna kabina dobrze wykonana to Koja typ S, trochę droższa ale naprawdę warto. Za 3,5k kupisz kompletną z błotnikami

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848
Dnia 7.12.2019 o 09:26, Alamo napisał:

To nie możliwe aby bez przedmuchu uszczelki zluzowało ją na tyle że olej daje radę wyjść który w tych kanałach nie ma ciśnienia.Zapalone pierścienie i tłoki,ciśnienie sprężania ucieka na dół silnika,w komorze silnika powstaje duże ciśnienie i wygania przez wlew ciśnienie z olejem.A z góry przez kolektor wydechowy puszcza

Jest możliwe jeśli uszczelka uszkodziła obok kanału olejowego a nie do okoła tuleji gdzie jest kompresja.Ojciec zalożył wynalazek w postaci  uszczelek  pod głowice niby całkowicie miedzianych.Dmuchnęło na 4 że mocno sie pociło i było słychać gwizd jak sie dodało gazu,uszczelka ktora niby była miedziana składała sie z kilku warstw i pomiedzy nimi  olej sie przedostawał.Olej spływa i wydostaje przez uszkodzona uszczelkę.Tu co opisuje przypadek kolega olej dostał temperatury i uszkodził uszczelkę przy kanale olejowym to raz,dwa tłoki spuchły przytarly się lekko pierścienie i nie są szczelne.

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KonradBugaj    2

Panowie pytanie z beczki c360 popychacze zaworów mam po zaspawywane i owal od strony wałka. Czy polecicie jakie zakładać nowe, czy może ktoś podpowiedzieć wymiar nominalny jaki jest?.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj