Polecane posty

endrju00711    11

Masz dylemat, chcesz ciągnik klasy C 360 to proponuje takie rozwiązanie: kup C-362 - lepszy do do tura (ma wspomaganie), ciszej i wygodniej w kabinie, tanie remonty (tak jak w C-360), ciekawiej wygląda i najważniejsze niewiele droższy od 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Moim zdaniem powinieneś wyremontować 60-tke. Co z tego że zainwestujesz w nią trochę więcej kasy ale będzie kapitalnie wyremontowana i jeszcze na siebie zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

witam szykuje się mi remont kapitalny mojego ursusa355 nie ma co ukrywac ze wstyd suię nim pokazac jest rowalony trzeba wszystko zrobić

i mam takie pytanie ile by trzeba włożyć kasy w silnik zeby cały zrobic podkreslam wał do wymiany stary zostanie tylko blok i tak mysl chodzi mi po głowie zeby wieksze tuleje dac roztoczyc poprostu blok i wstawić od zetora tłoki warto ??? robił to już ktoś ?? bo chciałbym zeby miała moc żeby nikt sie nie mógł równać inna 360 z orginalnym silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przy kapitalce to czemu nie wsadzić tulei od zetorka, my mamy juz tak zrobione od kilku lat i chodzi rewelacyjnie w porównaniu z orginałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja za remont 3P dałem 1200 zł. Zestawy naprwcze MAHLE ORIGINAL. Było to rok temu. Robocizna własna. Myślę że zwykła 360 w 2000 zł się zmieści (sam silnik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

2000 tysiace styknie ale z czesciami orginalnymi jakiej firmy czesci polecacie a jakiej nie??!! a głowice tez wszystkie nowe musze dać mówie to bedzie kapitalka ona mósi chodzić bedzie pomocniczym ciagnikiem rozsiewanie nawozu pryskanie sciaganie przyczep z pola i uprawy przy ziemniakach ;)

 

gazi opisz cos wiecej o tym jak roztoczyłeś blok ile cie to kosztowało i czy 60 kopci bardziej czy mniej po tej naprawie i dawke paliwa zmieniałeś czy taka jak była i głos silnika taki sam czy troche cos inaczej orke nia wykonujesz?? 3 idze spokojnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ktoś kiedyś pisał na forum, że zastosował zestawy naprawcze ZETOR ale nie wiem gdzie można je kupić (musiał byś skontaktować się z przedstawicielem handlowym zetora). Bardzo dobre są też MAHLE ORIGINAL (są w nich tłoki WSK Gorzyce i pierścienie FPT PRIMA Łódź). A co do wstawiania tulei od zetora to i tak nie wiele mocy z niego wyciągniesz przy takiej przeróbce bo 355 ma nieco inne fazy rozrządu niż 360 i przez to mniejszą moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

jeżeli miałbyś kupić traktor w opłakanym stanie to nie warto takiego czegoś brać w łapy kabina opony robocizna to drogie sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

ten ciagnik jest mój ale sprzedac go nie sprzedam bo za darmo to mi go szkoda oddac a jak zrobie bede wiedział co mam a ztym rozwiercaniem sie zastanowie

nom ten mój ursus mnie zadziwia ma juz wiele wycieków szczególnie na wale ale zawsze miał ducha remont miał robiony gdzies 12 lat temu i był głównym ciagnikiem robił wszystko mth nie wiem ile ma bo licznbik nie liczył ;) ale jestem zadowolony z niego dzieki za podpowiedz co do czesci a gmp?? dobre tez sa czy nie polecacie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Myślę, że dobre są oryginalne tuleje i tłoki ZETOR, które są produkowane do zetorów 4011 i pasują idealnie do silnika c-360, jednak ja jeszcze ich nie przetestowałem. Koszt jednego kompletu to chyba 156zł, a kupić można w firmie "zetor polska" - jest strona w necie i trzeba się z nimi skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0

Arturos21 co do GMP nie mam dobrego zdania nie sa zbyt trwałe kup zestaw Krotoszyn na kutym Gorzyckim tłoku cos około 250 zł na dziurę ;)


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

hmm a powiedz mi czy powiedziec tak jak mówisz na te czesci czy maja jakis skrót?Krotoszyn na kutym Gorzyckim tłoku tak a ciekawe czy w greene sie to kupi ??bo gmp wiem ze mieli i mówili cos o czeskich ale za 125 zestaw to nie wiem czy orginał czy podróba??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten zestaw nazywa się MAHLE ORIGINAL. Frma MAHLE przejęła fabrykę w Krotoszynie. Zestawy MAHLE pakowane są w biało-czerwone pudełka. 125 to trochę tanio. Ja do 3P płaciłem za zestaw MAHLE 270 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Witam ja robie kapitalny swojej C-360 i jak na razie wsadziłem w nią ponad 4 tys. Teraz dojdzie jeszcze mechanik jakieś duperele więc mysle ze wszystko koło 5 tys sie zakręci. Naprawiam silnik prawie wszystko nowe czyli wał zestawy rozrząd korbowody itp zostaje tylko blok i kopresator a głowice i pompa paliwowa poszła do regeneracji. Następnie przednia oś i sprzegło wszystkie częsci oryginały zakupiłem ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

a co mozesz powiedziec o przedniej osi?? ja mam okrągłom i ma takie luzy ze sie w głowie nie miesci jak sie jedzie to kółka w lewo i prawo lataja :/ jakie koszty moga tego być co wymieniałes w przedniej osi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja mam tą kwadratowa i wymieniałem główny sworzeń który mocuje przednią oś z ciągnikiem koszt 120zł pózniej wszystkie "jaja" na drążku i obie ośki c na których są zamontowane koło cena 40 zł za jedna i po wymianie tego jest zero luzów wszystko elegancko zobaczymy jak będzie wyglądać jak zacznę jeździć i pracować z turem


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

powiedz mi a kreci się teraz lzej cos i lepiej sie prowadzi?? ja w przyszłym tygodniu zaczynam remont zrobie zdjecie jak wyglada teraz i ja bedzie po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

nietety nie mam przy nim tura a przydałby się ale bez wspomagamnia pewnie bieda ukrecic przy pełnym obciazeniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Arturos na razie nie mogę ci powiedzieć jak sie prowadzi i kieruje bo jeszcze pozostał mi do złożenia silnik a bez silnika nigdzie nie pojadę :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

rozumiem ja dzisiaj bede czysci a jutro zaczynam re,ont doszedłem do wniosku ze beda tuleje te najlepsze krotoszynskie machle original 250 na dziure pozdrawiam i dzieki za podpowiedz dzisiaj fotki beda po umyciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Też brałem krotoszyńskie lepszych raczej nie mam nie mogłem dostać tylko części do rozrządu i dostałem oryginalne Zetorowskie które niczym sie nie różnią od polskich a myśle że beda bardziej wytrzymałe jutro zaczynamy składać silnik jak dobrze pójdzie to w piątek będzie już całkowicie złożona :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ja mam 360 od żniw stoi do remontu, właśnie mam zamiar się za nią brać, silnik do roboty, skrzynia i tryby w moście od Zetora mają być włożone. I też się zastanawiałem, czy sprzedać i wole włożyć w nią te 10 tys i wiem co mam i pewnie jeżdżę, a sprzedam i nie jestem pewien czy kupie akurat idealny ciągnik. Tutaj sobie zrobię i jestem 100 % pewien co mam i co najwyżej będzie do zrobienia w niej jeszcze hehe, ale po takim remoncie jak ona ma mieć to tam już chyba przez najmniej dwa lata nie powinienem nic do niej za bardzo dokładać hehehe, poza tym będzie robiła jako pomocniczy więc się nie napoci.

 

Błąd

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja na twoim miejscu wyremontował bym C-360 i wiedział co mam, a nie kupie cos innego i bedzie do remontu. W 90 % jest tak ze jest cos kupisz to jest zepsute i musisz pakować kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj