Polecane posty

Ferdek07    75

Bierz 5211 kumpel kupił kilka lat temu to w porównaniu do c360 rakieta nie ciągnik w polu dużo lepiej sobie radzi z tymis amymi maszynami a moc ile 2 - 4 km mniejsza tylko? Fakt że w najciężejszych pracach spali troche więcej jak c360 ale jak ma lekko i w normalnej robocie to nawet mniej od c360 pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

Gadałem jeszcze na ten temat z tata i doszliśmy do wniosku ze wyremontujemy c-360 a jak uzbieramy kase to kupimy zetora 5211 albo 7211 jako drugi ciągnik.

 

Dzięki za odpowiedzi i doractwo wasze zdanie jako rolników cenię sobie ;)

 

 

P.S. Temat do zamknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzi160    0

Czy opłaca się robić kapitalny remont Ursus C-360? Czy moze lepiej kupić coś nowszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Jeśli planujesz powększyc gospodarstwo albo coś tego typu to się nie opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zależy co masz na myśli mówiąc o czymś nowszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1

To zależy ile masz hektarów i jak bardzo kapitalny będzie ten kapitalny remont tzn. czy tylko silnika czy też całości no i w konsekwencji jakie to pociągnie za sobą wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bo mój wujek ma taką 60 tkę, ze jej już nawet nie warto remontować bo po prostu nie opłaca się to. Taniej wychodzi kupić nowy ciągnik niż pogrążać się w koszty.........


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzi160    0

Ma być wstawiony nowy blok po remnocie bo ten jest pęknięty, naprawa przedniej osi, malowanie i wymiana blacharki.

Posiadam dospodarstwo 25 ha. Myślałem też zeby go opchnąć i kupić jakiegos Zetora albo MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja bym go opchnął i kupił Zetora 7211-bardzo dobry sprzęcik (na forum jest dużo właścicieli tych ciągników, wszyscy go chwalą), a o komforcie w porównaniu z C-360 już nie wspominam...ja bym tak zrobił... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzi160    0

No to wiadomo ale to się wiąze z kosztami. Za 60 w tym stanie wział bym z 7 tys. a taki Zetor kosztuje 20 - 30 tys. tak więc bym musiał sporo dołozyc a remont by mnie wyniusł ok 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tylko to do roboty to jeszcze opłaca ci się robić bo koszty nie powinny być tak duże. Co innego u mojego wujka gdzie wszystko trzeba robić od najdrobniejszych szczegółów

Decyzja należy do ciebie. Najlepiej zrób sobie cennik tak mniej więcej i będziesz wiedział ile cię wyniesie remont. jeżeli przekroczy 10.000 złotych to lepiej kup sobie nowszy ciągnik np. jak to już było wspomniane zetora 5211 lub 7211


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

ja tydzień temu miałem robiony kapitalny silnika wyniósł ok 3 tys, blok i głowice splanowane wał po szlifie, nowe tuleje tłoki, jedna głowica i takie drobne rzeczy plus robocizna mechanika, teraz jest na dotarciu ciekawe czy będzie dobrze, mam okazje kupić zetora 4911 80r 45 km wspomaganie, kabina, zadbany, bez przecieków sprowadzony z norwegii,, odpowiednik 5211 za 15 tys, ale akurat nie mam kasy, po sprzedaniu c-360 musiałbym jeszcze z 5 tys, dołożyć... ale zawsze zetor lepszy niż c-360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

ja bym ci radził zrobić remąt c-360 . taki ciągnik jest w sam raz na tyle hektarów. jak byś kupywał np.7011 to bys musiał dołożyć a tak zrób remąt w c-360 a jak nazbierasz kasy to se kup jakiegos zetora z napędem :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzi160    0

Chyba sie wezme za remont i z biegiem czasu postaram sie o wymiane ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

"skrok18" - ale kto zagwarantuje ze po zrobieniu remontu ciągnik będzie w pełni sprawny? w dzisiejszych czasach trudno znależć żetelnego mechanika i dobre części. Moim zdaniem kup nawet sporo starszego ale np. john deera 2130 albo jakiegos case`a to są lepsze konstrukcje niż nasz ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzi160    0

Mam jeszcze jeden problem z papierami. Papierami pewneg razu pękła skrzynia biegow i została wymieniona no skrzynie i tylny most od C 360 co wtedy był to jeszcze C 4011 i został tylko silnik teraz wymienie silnik na c 360 i bym chciał zeby miał w papierach c 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0

Witam.

Co do zmiany nazwy w dowodzie rejestracyjnym to chyba nic Ci z tego nie wyjdzie, ale pytaj w wydziale komunikacji.

A remont na twoim miejscu bym robił, koszty naprawy 60-tki nie są takie duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

mam pewnien dylemat poniewaz mam c-360 do remontu i teraz nie wiem co zrobic czy sprzedac go za jakies 9-10 tys dołozyc z 15 tys i kupic jakiegos zetora czy remontowac 360 ??? i jeszcze jedno pytanie jakie sa koszty remontu 60-tki ???

 

 

PS

w 360 musiałbym wymienic silnik na jakis na wymiane bo ten co teraz mam to sie juz do niczego nie nadaje skrzynia biegów nie zgrzyta biegi nie wyskakują wiec mysle ze nie trzeba by było jej ruszac co do tylnego mostu to jak ruszam to sa dosyc duze luzy zwolnice wyją na 5 biegu, pompa jest nowa podnosnik jest ok a po drugie i tak prawie wcale go nie uzywam bo traktor pracuje tylko na placu przy załadunku miału do piecy i do transportu z przyczepą autosan 4,5 tony woze tak po 2 tony :o

no pasowało by zrobic wspomaganie mysle ze z 1000 zł by wystarczyło no i kabine nie wiem czy jakąs uzyke tak za 1500 zł czy nowa za 2700

 

temat bede przerabiał mam nadzieje na wiosne (no chyba ze 360 sypnie sie wczesniej "odpukac") ale musze podjąc jakąs decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zetora np. 5211 tylko nie wiem czy za te pieniądze byś kupił. Jest lepszy komfort, ma lepszy uciągi jest bardziej oszczędniejszy.

A nową kabinę to za 2700 kupisz badziewną, my zapłaciliśmy u Naglaka 4300 zł.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To jest cężka decyzja.....:o ,ale ja uwazam ,że jak mało robisz 360 to lepiej ja wyremontuj.Na lepszy sprzęt trzeba mieć wykorzystanie,no chyba że jak masz kasę i chcesz zaszaleć - to może cosik zachodniego np. CASE 845xl, JOHN DEREE 2130itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj