Polecane posty

mariuszd93    559

Tur  wcale nie  musi  byc mocny , wystarczy przytrzymać żeby  sie  nie  przechylał  na 1  osi .

 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

najwiekszy problem to jak to zamocowac dobrze do tego tur-a zeby nie uszkodzic jeszcze czegos podczas transportu ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jesli z  kabina  - to  tylko od  spodu pasem opasać  ze  skrzynia  , +  dwoma  pasami  złapac  za tylny  most i  heja 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zrobić dyszel z okiem zamontować go od czopa tylnego zaczepu pod tylnym mostem do przodu pod skrzynią, opasać porządnie, zamocować i do ciągnika zapiąć jak przyczepę. To strasznych ton nie waży, nic nie uszkodzisz i nigdzie nic nie zjedzie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja bym wziol jakos oske co by w lance w oczka wlazla od c 360 i do innego ciagnika podpiac tak jak inne maszyny i na gorne ciegno zapinasz i heja w gore i lecisz gdzie chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignacy01    8

tylko koń i oble drewniane
jedynie moze byc problem ze znalezieniem takiego bata zeby z kabiny siegnoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

Dogadaj się ze złomiarzem przyjedzie i wywiezie;)
Ja bym chyba postawił na zadek z wozu konnego i związał pasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Jesli z  kabina  - to  tylko od  spodu pasem opasać  ze  skrzynia  , +  dwoma  pasami  złapac  za tylny  most i  heja 

tak jest z kabina, spróbuje zrobic tak jak mówisz związać pasami i przymocowac do tur-a. Wydaje sie najmniej czasochlonny sposób. Ewentualnie zrobie tak jak mowi kolega ''Seweryn20'' zrobić dyszel. Dziękuję za wszelkie pomocne rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie kombinuj turem ,nikt nie pomyslal o zakretach ,ciekawe jak je pokonasz ,Seweryn najlepiej radzi ,jak sie boisz o uszkodzenia to podłóż miedzy dyszel a korpus opone samochodową na plasko i zacisni pasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Drewniany  balik miedzy  skrzynie  a  widły  i  nic mu nie  będzie .

Kilka km  to  tak nie  jechałem , ale  przeciągałem  kiedys  tak  traktor  ze  stodoły do  garazu  , bo  rozjechany  a  za nim przyczepa  stała  :(  i  była koniecznie potrzebna . 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

podjedź do kogoś kto ma ładowarkę teleskopową przecież ładowarka z paleciakiem co ma 2,5  t udźwigu to chapnie to jak Reksio szynkę i przewiezie ci to albo wrzuci na przyczepę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam orientuje się ktoś czy jakaś firma sprzedaje do c360-3p nowe i pomalowane blachy chodzi mi o błotniki i maskę , bo wszystkie nowe które widzę w sprzedaży są tylko podkładem pomalowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Idź i szukaj od prywaciarzy bo żadna firma się w takie bzdety nie bawi wyjątek stanowią naglak i ta kwadratowa metalowa po 2 Co to za problem zamówić bezpośrednio z polimercu bez podkładu zabezpieczającego? bo to nie jest podkład i pomalować na własną rękę.W dzisiejszym świecie brak w ogóle jakiejkolwiek zaradności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Podejrzewam, że gdyby dobrze posmarował, to by i "pomalowali" na gotowo, ale jakość, to pewnie by była powalająca.A i ludziom się dzisiaj nie chce,to fakt.Jedni nie mają czasu, a mają kasę, to wolą kupić i założyć, a inni, nie mają czym, lub mają dwie lewe ręce, a znam takich :rolleyes: Jedynie dobrze pomalowane rzeczy, jakie dzisiaj się kupuje, to łapy do kultywatora, noże do glebogryzarek itp. rzeczy, pomalowane na czarno, dosyć mocną farbą, że nawet w ziemi, tak się łatwo nie ściera.Wszelakie blacharki np. do c-360, to są pryśnięte tylko podkładem, bez żadnego odtłuszczania.Takie trochę "opakowanie" żeby za szybko nie zardzewiało.Należy to "rozpakować" czyli oczyścić do metalu i dopiero pomalować po ludzku.Innej rady niema.Kiedyś, to pamiętam, że też felgi były całkiem nieźle pomalowane i farba się ładnie trzymała.Dzisiaj, to już nie to.Farba już jest dosyć miękka i się zdziera.W 98-mym roku, jak znajomy kupował felgę do c-360 tylną, to była tak mocna farba, że ciężko było nawet papierem zmatowić.Obecnie wygląda tak samo, ale jakość już nie ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

to nie podkład tylko farba do transportu zeby jakos to wygladało i niezardzewiało na ratstyle tylko wytrzymało z rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Dokładnie dlatego napisalem że to nie jest podkład a zabezpieczenie na czas transportu żeby ruda tego nie brała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podnośnikiem w C 360. Podnośnik włączony w normalnej pozycji (lewarek do dołu) nie działa. Jeśli ciągnik ma wrzucony bieg to działa poprawnie, gdy reduktor jest na niezależnych z włączonym biegiem to też nie ma problemu. Była rozbierana cała skrzynia i sprzęgło, po tym remoncie pojawiła się usterka podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Sprzęgło po regulacji? dla mnie wygląda jakby ÌI stopień nie dzialał

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie w jakiej pozycji jest reduktor WOM To podnośnik działa na włączonych biegach. WOM normalnie działa tak jak powinien. Czyli sprzęgło odpada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Możesz jaśniej pisać bo ty mieszasz i mylisz dwa pojęcia.Reduktor to jest prawa wajcha  Mamy 3 Pozycje Zając Neutralny i żółw  a lewa to jest od Womu.Więc z łaski swojej pisz w jakiej pozycji masz reduktor i w jakim położeniu jest wom 1 2 3 czy 4.Piszesz najpierw że Wom jest w 1 Pozycji  czyli wałek pompa działa niezależnie innymi słowy od obrotów silnika,2 położenie środkowe wszystkie napędy wyłączone,3 wałek zależny czyli napędzany od skrzyni,4 Pompa podnośnika zależna od skrzyni.Wałek niezależny działa od wałka sprzęgłowego II stopnia na nim jest tarcza więc dlatego to obstawiłem.Skoro wom działa czyli napęd jest niezależnego sprawdź czy pompa działa do skrzyni  może być problem po stronie podnośnika aż takim specem to nie jestem,niech ktoś inny bardziej doświadczony się wypowie

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj