Polecane posty

Tomaszek8504    52

Witam Jestem na etapie wyboru zestawów naprawczych. Chciałem Mahle, ale nigdzie nie pisze co w tym Mahle jest, tylko tuleja Krotoszyn to wiadomo a reszta? To samo Ursus, nigdzie nie pisze jaki skład. Oba okolice 200zł. Myślę, czy czasem nie kupić osobno wszystkiego, Tuleja Krotoszyn 106zł, Pierścienie Prima 24, Tłok ze sworzniem THM 90zł i chociaż wiem, co mam. Jak myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Ten THM, to według Ciebie taki  dobry, żeby go parować z resztą? Skoro tak, to masz przecież gotowe zestawy "full" THM za 2 stówki od dziury i po co sobie robić składaki, jak masz komplet? Nie wiem, czego poszukujesz, czy jakości, czy takiego, żeby jakoś chodziło.Większość reklamuje Chełmno premium plus, zestaw za ponad trzy stówki na dziurę, ale tam masz tłoka gorzyckiego i tuleję z Krotoszyna.Zestawów jest na rynku tyle, że każdy coś dobierze.Niestety,jakość materiału wyjdzie dopiero w pracy.Według mnie, to nie ma reguły i pewności, że jak się włoży najdroższe,to będzie hulało lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Dużo zależy od złożenia dotarcia i obchodzenia z silnikiem w przyszłości to decyduje o żywocie silnika.Mówię przyszły ferie to zaczynają się glupie pomysły.Prawie wszędzie masz tuleje z Krotoszyn różnica tkwi w tlokach produkcji i pierścieni.Ja bym teraz miał kupować to Chełmno premium plus ale kupisz z chelmna za 200 zł zwykły premium i tego starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Zestawy THM są od 130zł więc wątpię czy dobre. Ale tłoka innej firmy się chyba nie kupi a THM sporo osób chwali to tłok może już być. Wkurza mnie to, dlaczego nie piszą producentów w zestawach. Ale jak jest Chełmno Premium Plus to mogą napisać. Jeszcze o Zetorze muszę poczytać, podobno Czeski tłok, pierścienie i tuleja krotoszyn można trafić. Na tłoku ma być logo. Mam blisko do dużego dystrybutora i dealera Zetor, w poniedziałek obejrzę te zestawy. 

A może taki;

http://sklep.tzmkalisz.pl/Zestaw-naprawczy-Zetor-Polska-C-360-55110018(3,1865,1083).aspx

Edytowano przez Tomaszek8504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Bo premium plus to jest jedna wielka składanka najlepszych producentów części  u nas na rynku.Jak tłoka innej firmy się nie kupi a ty szukałeś dobrze sprawdzałeś? Tłoki fabrycznie szły Gorzyckie i nadal są do kupienia w cenie 190 zł,tak samo sworznie tloków gorzyckie w cenie 10 zł gdzie jakiś no name 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Gorzyckiego nie sprawdzałem bo aż tyle to nie dam. Nad Zetorem pomyśle, wyżej link dodałem, tłok tuleja Premot Czechy, pierścienie Prima Łódz. I ten Premot to naprawde producent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

pany, ciężko jest wymienić tą górną cześć wtryskiwacza, co się śrubę przelewu wkręca? gwint w tym słaby i każdą śrubę zniszczy a silnik cały w ropie po 20 minutach pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jak gorzyckiego nie sprawdzałeś a Fabryka to co dała THM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Za mocny? Czy ja wiem chyba najbardziej odpowiedni Ja tam bym nie żałował tych 400 zł bo remont raz na 10 15 lat no ale twój wybór  zrób tak żeby dobrze chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kombinujesz jak by to miał być wydatek 10-tyś.Ja mam od 2 lat "oryginał Ursus" od Waryńskiego i wogole oleju nie bierze od samego początku.Olej ma Shell 15W40.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

@asharot  Ile zrobiłeś motogodzin na tych zestawach?

 

Tomaszek to w twoim wypadku jedź po ten zestaw zetorowski i więcej nie kombinuj

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie wiem bo nie zapisałem, chodzi na 10ha.

Składałem niezwykle staranie bo robiłem dla siebie i miałem na to całą zimę. Oleju nie brał nawet na dotarciu.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Nawet na dotarciu coś mi ciężko uwierzyć,moja c-360 od nowego brała w nie dużej ilości, a dziś trochę weźmie ale po wiosennych pracach zabieram się do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Byłem teraz w Zetorze to nawet tych zestawów Zetora na miejscu nie mają, bo to składaki Zetor Polska, nie polecał. Za to polecił mi zestawy Złotecki, że lepszy od mahle,tłoki ich, firma z 30-letnim stażem. Ewentualnie Ursus za 190zł (Złotecki koło 200) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Słyszałem o Złoteckim że jest taki zestaw ale nie spotkałem żadnej opinii jest jeszcze zestaw PRIMA kupuj który chcesz w końcu twój ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Teraz to się nic nie wymyśli z tymi częściami, pudełka są dobrej firmy a w środku loga innej gorszej firmy albo bez oznaczeń. Dotyczy to wszystkich sprzętów, producenci mają swoje umowy i kombinują. Zamówiłem Mahle na stronie Mirex.pl bo najtaniej, do tego inne graty i 1200 nie moje. Ale te pieniądze mam od poprzedniego właściciela, sprzedawcy którego postraszyłem sądem bo ciągnik wadliwy mi sprzedał. Oczywiście to nie Polak, zgodził się bez problemu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

No jest taki przepis jeśli właściciel utajnił jakieś wady o których wiedział to nowy właściciel ma prawo zwrócić pojazd lub należną kwotę do naprawy tak samo z kupno przedmiotami na internecie.Mahle teraz to loteria z nimi ale jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Jest przepis ale ciężko udowodnić. Gdyby nie jego dobra wola to przecież o 2 tyś zł nie szedłbym do sądu. On twierdzi, że do końca ciągnik dobrze chodził. Potem przywiózł go jego pracownik do Polski i chyba długo stał. Polak nim nie jezdził bo paliwo było w baku czerwone z tamtego kraju. Ja nie mogłem przez długo jezdzić bo w paliwie zrobiły się takie syfy czarne wyglądające jak te ślimaki bez skorup, nawet jak nowe wlałem jeszcze to było. Także nie wiem czy oni ukryli wadę. Fakt Ciągnik był niedawno malowany i czyściutki, dopiero jak dostał po garach olej ciurkiem z silnika się lał. Zrobiłem zdjęcia, napisałem długi list i wysłałem prawnemu właścicielowi, i się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam ponownie Właśnie za chwile zamierzam wkładać tuleje i coś mnie nurtuje. Otóż nie było w zestawach podkładek pod tuleje, czy mogę tak zakładać? Zmierzę później ile wystaje ale szczelinomierzem to nie wiem czy da się to zmierzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Dzieki asharot. Kupię po 1 podkładce. Włożyłem jedną tuleję i wystaje 0.40 mm w jej najwyższym punkcie, czyli w normie. Ale bez oringów to ona sama weszła, czy to normalne?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Fabrycznie nie dawali podkładek jak kiedyś ojciec pomagał składać 60-tkę dla znajomego  dobre 20 lat temu też nie dali podkładek a ciągnik chodzi po dziś dzień i uszczelki nie wydmuchało,ale daj to nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Koledzy, a czym wysmarować tuleje i te oringi gumowe przed montażem. Byłem dziś w poważnym warsztacie i mówili, że zwykły smar z zawartością siarki źle wpływa na gumę, w sumie kiedyś o tym czytałem i zgadzam się. I smar nie jest do wysokich temperatur, pewnie dlatego te tuleje tak ciężko wyjąć bo się zapiekają. Może smar miedziany dać, który jest do 1200 stopni. W warsztacie nie mieli tego a sklepowy nie wiedział dokładnie co to jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj