Polecane posty

rolnik34    246

mam pytanie w 60 wygania olej z pod wlewu oleju i 2 razy do roku wywala uszczelniacz na wale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

 rolnik34 Niechcę prorokować ale masz przedmuch , czeka kapitalka silnika


Panowie ile może kosztować sama robota mechanika przy remoncie silnika 3p chodzi o rozłożenie i złożenie całego silnika na nowych częściach .

W granicach 1Tyś zł

Edytowano przez traktor11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli jedną połowę spalin wyrzuca kominem a druga odmą to musi coś porwać po drodze i to jest właśnie olej. 

Remoncik góry się klanie przynajmniej.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

krzeniek - chcesz mieć spokój na lata to unikaj domo-rodnych mechaników. Koszt będzie niewiele większy a będziesz miał gwarancję i spokój na lata.

Oddaj do zakładu, niech wymienią tuleje na surowe i obrabiają w bloku, jeśli trzeba ruszać wał to od razu z osiowaniem. Zresztą będą wiedzieli co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tuleje w 60-ce obrabiać w bloku?

 

Zaskoczyłem.... to do Krzenka a nie do Rolnik34.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

krzeniek - chcesz mieć spokój na lata to unikaj domo-rodnych mechaników. Koszt będzie niewiele większy a będziesz miał gwarancję i spokój na lata.

Oddaj do zakładu, niech wymienią tuleje na surowe i obrabiają w bloku, jeśli trzeba ruszać wał to od razu z osiowaniem. Zresztą będą wiedzieli co robić.

 

Ciągnik już jest u mechanika to mf 255   zakład  gościu prowadzi  od lat jeszcze za komuny   i jest najlepszy na okolicę jeśli chodzi o perkinsa  za robote powiedział 1000 zł   chciałem sprawdzić czy to dużo czy normalnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Zadzwoń do pierwszego lepszego zakładu, co robi silniki i zapytaj, ile biorą za remont silnika 3p. Policz orientacyjnie koszt części i wyjdzie ci, ile za robotę

Na przykład tu http://www.kresmot.prv.pl/

Notabene, ten zakład mogę polecić, robią dobrze silniki

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Jakie są minimalne obroty na jakich równo pracuje silnik s4003 na świeżo po remoncie bo mi gaśnie przy 950 i trochę szarpie wtedy całym ciągnikiem,
Korpus filtra oleju wymienię bez spuszczania oleju i zdejmowania miski olejowej? Miałem wyciek ze śruby rury co idzie od korpusu do kanałów olejowych i gwint przekręciłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

No pewnie że wymienisz bez spuszczania oleju a to że gaśnie na wolnych obrotach może cośźle obrotościomierz szwankuje i nie pokazuje prwidłowych obrotów

Ale jak cięrzko nie  ma po tym remącie silnik ?

Czy tak czuć że jakgby pracował pod obciąrzeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Obrotomierza nie wymieniłem, wskazuje 406 mth więc stary nie jest, przekładni licznika też nie więc może oszukiwać. Są wycieki paliwa na 3 wtryskach oraz przy filarach paliwa, może to być przez to? Pompa po remoncie też mi nie pasuje, dźwignia gazu nie odbija do Końca jak się gaz puści i jest takie dziwne cyknięcie z regulatora w pompie w pewnym momencie ruchu dźwigni. Czy czuć że ma ciężko, nie wiem, nie bardzo mogę to stwierdzić, pali można powiedzieć od strzała na nowym rozruszniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Jest dwie opcje gdzie może uciekać z przewodu paliwowego lub z powrotnego, wszystko dokrecone do oporu a i tak cieknie i nie wiem co z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Mogą być już zciśnięte końcówki co wchodzą śruby paliwowe bądź jakiś zadzior na łbie śruby i kanceruje podkładkę przy dokręcaniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioboss    39

Jak macie problemy z przeciekami na rurkach paliwowych, to polecam rozgrzać miedziane podkładki do czerwoności i od razu do zimnej wody.Robią się wtedy mięciutkie i doszczelniają bez problemu.Sam tak robię już parę lat.A poza tym, to powymieniać rurki na wężyki i jest spokój.Można zarobić, można tez kupić paliwowy z metra i ścisnąć opaskami, jak kto woli.Zaletą jest to że łatwiej przestawić pompę wtryskową, w razie potrzeby, bo rurki strasznie sztywno trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

A co panowie powiecie o przetoczonym kole zamachowym, koniecznie trzeba go wyważać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Była popękana i przypalona powierzchnia styku tarczy z kołem więc zostało przytoczone ale się okazuje że nie było wyważone po przetoczeniu a te dziwne dźwięki gdzieś od strony koła zamachowego sprawiają że nawet go nie odpalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli silnik wydaje dziwne dźwięku kręcąc go ręcznie czy rozrusznikiem to gwarantuję ci że nie będzie to wina toczenia.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Ręcznie jest cisza i wszystko ładnie, jak pracuje to dziwnie wibruje i czasem dziwny dźwięk jest, dziś go nie słyszałem, tylko wibracje, ładuje się film, może coś będzie słychać.
Pierwsze kilka obrotów jest bez dawki paliwa.

Edytowano przez TheEnd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj