Polecane posty

balcerek1    92

Jak posmarowałeś dobrze pierścienie i tuleje olejem to będzie bida na ten czas zapalić bez dobrych baterii lub rozruchu albo podpiąć się pod auto z przewodami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

smarowałem, zbrodnią było by wciskać tłoki na sucho a tak wciskałem je jednym palcem :P W samochodzie mam akumulator 42Ah więc ładowanie też tam zbyt potężne nie jest, autem chyba raczej sobie nie pomogę. Może samostartem mu trochę pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Przy zakładanu tłoków w tuleje nie powinno się smarować olejem silnikowym bo topowoduje zapiekanie pierścieni najlepiej smarować ich ON 

 

Samostaru broń Bóg można zrobić kwacza ze szmaty na drucie zanóżyć go w ON podpalić i dać ciepłego powietrza na sący kolektor .

Samostart to ostateczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co to za temperatura żeby kontem odpalać.Istnieje taka rzecz jak prostownik i robi się odpalanie we 2 osoby jedna uruchamia ciągnik druga plusem na elektromagnes nie wiem w czym masz problem bo skoro nie potrafisz zdiagnozować problemu to zawołaj dobrego mechanika.

Jak ci mają zapiec sie pierścienie skoro smarowane jest praktycznie wszystko przecież jak dojdzie do zapłonu to nadmiar wypali i pójdzie przez komin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Zbieram informacje bo przecież wszystkiego nie wiem, jak by tu był dobry mechanik... Sam bym nie kombinował z silnikiem bo z wysokoprężnymi doświadczenia nie mam i liczę na to że trochę pomożecie bo diesle są jednak wredne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

naładuj akukalatiry i jak pisze kolega najlepiej we dwóch /dwoje odpalać jeden kręci trugi jest przy silniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Pierścienie uszczelniły się olejem i teraz jest najgorszy pierwszy rozruch.Potem będzie gadać bez problemu no chyba że aku już d*pa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Jak dobrze odpowietrzyłeś , również pompę wtryskową i dotarłeś zawory w głowicach lub je wymieniłeś oraz sprawdziłeś wtryskiwacze żeby nie ciekły tylko rozpylały to zapali bez większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Pompa odpowietrzona, paliwo na wtryski podaje bo zanim dokręciłem przewody do wtryskow to paliwo poszło, wtryski jak i Pompa robione w Tyczynie, głowice regenerowane więc też powinno być ok, sprawdzam elektryke i ładuje akumulator może dziś się odezwie już. W elektromagnesie styki przypalone przeczyscilem, może na chwilę mu to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Rozrusznik prawie cały sprawdzony, tylko części gdzie jest bendinx czy jak temu tam jest nie ruszałem jeszcze, łożyska wirnika, wirnik i szczotki są ok, powinien chyba że braknie pojemności akumulatora bo to tylko jeden 12V 100Aha.
Kolego mariuszd93 nie wiem co sugerujesz zadając takie pytanie dlatego go przemilcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nic nie sugeruję. po prostu pytam. Jeśli za trudne pytanie- to rozumiem dlaczego nie moźesz go odpalić...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Nie odpalałem takiego silnika po remoncie to fakt. A pytanie było bardzo oczywiste, wystarczy zakręcić wałem korbowym aby Pompa podała paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Oj panowie spokojnie nie skaczmy se do oczu jak w innych tematach .

Zawsze mówię trzeba wszystko spokojnie i bez nerwów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ok i o taką odpowiedź mi chodziło. sprawdzałeś moment pokazania się paliwa na pierwszy cylinder na pompie, ze znakiem na kole zamachowym?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Tak,ustawione na środkową kreskę na kole zamachowym, kilka stron wcześniej w tym temacie pytałem o szczegóły z tym związane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Szczerze nie wiem czemu uważasz że silnik diesla jest wrednym,baterie i paliwo  obydwie rzeczy najważniejsze  nawet silnik który sporo przechodził powinien odpalić.U mnie to nie było takiego dnia  żeby nie odpalił lub zawiódł gdzieś stanął na drodze ,jeśli były problemy z odpalaniem to głównie  przyczyną były baterie ale akumulatory mają 11 lat to nic dziwnego że sprawność ich powoli mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Rozrusznik jeszcze raz na stole, tyle zadziałał i się wyłączył, coś musi w nim być nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Padł akumulator :( miałem taki przypadek że na tym grubym przewodzie była zakuta końcówka i wewnątrz zaśniedziało było tak samo objawy pustego akumulatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli to kabel to pod obciążeniem będzie spadek napięcia na zacisku rozrusznika a na klemie nie. Jeśli akumulator to w obu miejscach. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Wracam z pomiarów, akumulator po ładowaniu na klemach ma 14.06V na zacisku rozrusznika to samo, pod obciążeniem na zacisku rozrusznika spada nawet do 8V, na akumulatorze nie byłem w stanie sam sprawdzić, wnioski z dnia dzisiejszego: akumulator słaby, kable myślę że ok, rozrusznik - nad nim trzeba popracować gdyż szybko się grzeje i śmierdzi od niego jak z frytkownicy gdy się zagrzeje. W pracy myślałem co go można trzymać i znalazłem koło pasowe z pokrywa rozrządu, poluzowałem nakrętke i wysunąłem koło i od razu wał się lżej kręci ale i tak stawiam na rozrusznik bo podczas pomiarów w pewnym momencie dostał kopa i traktor zapalił. Gdzieś czytałem że rozrusznik jak jest uszkodzony to się właśnie grzeje i dużo prądu pobiera a słabo kręci dlatego będę szukał informacji w tym temacie i postaram się sprawdzić dokładnie rozrusznik.

Edytowano przez TheEnd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Panowie ile może kosztować sama robota mechanika przy remoncie silnika 3p chodzi o rozłożenie i złożenie całego silnika na nowych częściach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj