Polecane posty

Adi96    1848

Sworzeń tłoka można wsadzić  do zamrażarki na jakieś 30 min i to wystarczy.Ja swoje  zestawy zapasu sprawdzałem wymiary tulei   tłoka oraz  jak sworzeń wchodzi.Tłok dałem na kuchenkę elektryczną  a sworzeń tak już powiedziałem na początku i elegancko wchodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Temperatury tych części się wyrównały od soboty i dzisiaj znacznie lepiej się wał obraca, problem chyba był w tym że tłoki były w domu, sworznie w zamrażarce a korby na zewnątrz w temperaturze -1. Sworznie właśnie chłodziłem ale niczego nie grzałem. Używałem młotka gdyż przy moich szczupłych dłoniach niezbyt przyjemnie wywiera się nacisk gołą dłonią na taki sworzeń :P mam nadzieję że się to wszystko ładnie dotrze i parę lat będzie chodzić, oby.

 

dół złożony cały, została góra i rozrząd który cały rozmontowali w tyczynie więc zadanie utrudnione :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Jeśli o mnie chodzi to uważam, że Mahle naprawdę dobre części, nie wiem skąd ta opinia. 

Pozdrawiam.

 

Może kiedyś , nie teraz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

szukaj starych znaków a koło pośrenie i koło z pompy wtryskowej ustaw na zero ( 0) a pozostałe na znakach .

Koła z rozrządu i pompy wtryskowej mają te same znaki dlatedotam na 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Na kole pompy mam zero a na pośrednim same znaki, liczyłem według jednego obrazka od znaku który idzie do wału korbowego jest 10 ząbków do znaku który idzie do koła rozrządu więc powinno się zgadzać.
Znaki wyglądają mi na oryginalne, po dwie kropki na ząbek, tylko na kole wałka rozrządu jest na jednym ząbku w innym miejscu 3 kropki nabite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Najważniejsze rozrząd a pompa jak jest silnik skręcony ze skrzynią to wstawiaj pompę i ustaw kąt wtrysku czy będzie dobrze czy o ząbek nie musisz przestawić bo koło od pompy i wałka jest takie samo tylko pompę ustawia się koło pośrednie znaki lub 0 a koło pompy 0 a rozrząd znaki na znaki ale jak pisałem wstaw pompę odpowietrz i ustaw kąt wtrysku bo czasami że by ustawić kąt wtrysku przestawiam na rozrządzie albo wycinam ząbek na frezie od pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

przeczyściłem koło zamachowe szczotką drucianą i tych kresek tam chyba nie ma, na obudowie skrzyni też nie widzę, gdzieś czytałem że na skrzyniach z c4011 nie było tego znaku więc z tym ustawianiem będzie nieciekawie :/

Pokrywę rozrządu sobie zostawię w takim razie do przykręcenia na sam koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Znalazłem te kreski, światło dzienne jednak lepsze :P tylko że na dole mam 3 kreski a na górze gdzie jest gmp jest kreska i jakieś znaczki. Więc na której z tych trzech kresek na dole ma być ruch paliwa przy ustawianiu kąta wtrysku?
Silnik co prawda jeszcze w garażu ale jutro powinien znaleźć się przy skrzyni
A koło zamachowe ma otwory na dwa kliny a w nowym wale jest jeden klin więc wychodzi dwie opcje założenia koła rozrząd ustawiony na znaki a zamach założyłem znakami od strony okienka ale nie wiem czy tak ma być

Edytowano przez TheEnd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Na kole pośrenim ba być przy znakach 0 i od pompy też 0 ustaw je na 0 a pozostałe wał i rozrząd na znaki .

Musi zagadać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Zacząłem ustawiać kąt wtrysku i jest tak Pompa max od silnika pojawia się ruch paliwa a kreski są na początku okienka od góry, gdy Pompa na silnik to w ogóle kresek nie widzę.
Teraz nie wiem co i jak przestawić, stare sprzęgło ma ślad po ząbku na kliknie więc pewnie coś zawsze było nie tak. Parę obrotów wałem było przy ustawianiu zaworów więc teraz znaki się nie zgrywaja i nie wiem jak ten temat ugryźć :/

Edytowano przez TheEnd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Zawory ustawione 0.20 ssący i 0.30 wydechowy,
Rozrząd się zgrywa raz na ileś tam obrotów, wrzuciłem kiedyś zdjęcie jak był ustawiony. Z tak ustawionym zapłonem to dobrze to działać nie będzie, kreski na kole zamachowym są 8,5cm nad kreską na skrzyni więc to nie ma prawa działać dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Nie. Nie odpalalem bo jak zapłon się nie zgadza to nie próbowałem żeby coś się nie zepsuło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Ja nigdy nie ustawiam kąta wtrysku tylko na rozrządzie znaki i odpalam nic się nie dzieje a potem dopiero koryguję końt wtryski przechlając pompędo śilnika bądź od silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Złożę ten rozrząd jeszcze raz ale dalej będzie źle bo Pompa od silnika na całą regulacje a jest jak jest, rozrząd trzeba przestawić tylko nie wiem o ile i w którą stronę na kole pompy oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Ja zawsze jak mam problem z rozrządem nie mogę znaleść punków ( bo ktoś se nakuciał ) kupję nowe  zębatki orginalne URSUSA  i zakładm je wtedy bez problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Rozrząd jest tak http://abload.de/img/_20161129_191938vxr0p.jpg znaki są oryginalne i na nie jest na zdjęciu ustawione, kół rozrządu nie wymienię, 4600 mnie ten silnik kosztował i ani złotówki więcej nie dołożę.
Może ktoś podpowie co przestawić i co sprawdzić żeby w końcu to zagrało bo już mi sił brakuje do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj