Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesrol    3

Bo kolego mój blok jest trochę wypaczony i że tak powiem kiedyś go ktoś spawał .To dam go do regeneracji a nowego nie będe kupować bo to się nie opłaca . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Wymieniam tylko wał korbowy i przez nie umiejętne wyciąganie wału wypadł mi jeden tłok.

Jeśli zaopatrzę się w fachową opaskę to da się włożyć tłok od strony wału czy muszę ściągać głowicę?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Wepchnąć go od spodu , raczej będzie ci trudno z pierśćieniami , tylko kolego Asharot pierśćienie musisz tak złożyć aby mijały się w zamku ,inaczej stracą szczelność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Jak wypadł, to i wejdzie, nawet palcami, bo przecież od dołu tuleja ma delikatną fazkę, z tego co pamiętam, w C-360. Ustaw pierścienie równomiernie zamkami po obwodzie. Problem będziesz miał tylko, jak zawory są zamknięte, bo kompresja nie da wsunąć tłoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Taki problem  @jahooo  to nie  problem .

Włożyć  od  dołu  raczej się  nie  uda  , nie  ma  tam  miejsca  żeby  podejśc  z opaską ,  a bez  sciskania  pierścienie  nie  wejdą


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Ja od zawsze zakładałem pierścienie palcami. Tylko trzeba mieć siłę w rękach :D Pierwszy raz zakładałem z opaską jak składalem silnik w swoim MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Be obrazy ale to specjalnie nie ma się czym chwalić jest do tego odpowiednie narzędzie . Zrobisz szybciej zarobisz więcej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Wiem, że jest narzędzie, ale pierwsze swoje silniki składałem około 30 lat temu, gdy w sklepach był na półkach tylko "ocet i sól" jak to teraz mówią i do wkładania pierścieni do C-360 miałem uciętą i szlifowaną papierem ściernym ręcznie starą tuleję. Fazkę  na pierścienie robiłem ze 2 dni pilnikiem żeby było łatwiej wsuwać.

Przy odrobinie wprawy można się przyzwyczaić, aczkolwiek zacisk bardzo pomaga, jak się go w końcu kupi :D

To nie mój zawód, żeby zaraz kupować cały sprzęt do jednego czy dwóch silników na rok.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Tylko panewki by pod niego trzeba by dobrać ,bo to jest chyba rzemiosło .Krotoszyński nominał wynosi tysiąc sto złotych , tego po szlifie zależy jak się trafi .Nikt w nim nie siedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Taki problem  @jahooo  to nie  problem .

Włożyć  od  dołu  raczej się  nie  uda  , nie  ma  tam  miejsca  żeby  podejśc  z opaską ,  a bez  sciskania  pierścienie  nie  wejdą

 

Dało radę włożyć tłoki z pierścieniami od dołu bez większych problemów weszły przy użyciu opaski.

Zaryzykowałem i kupiłem nowy wał z panewkami Made in Turkey w lokalnym sklepie za 7-stówek.

Przy składaniu nie było żadnych problemów, wał po skręceniu kręcił się lekko.

Dziś odpaliłem silnik, na zimnym na wolnych obr. ma ciśnienie 4bar po zagrzaniu do około 80O na wolnych obrotach 2,5bar.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Na nowym wale to lipa. Przy takim rozgrzaniu powinna być 4,5-5 przy obrotach 600.Wymień pompę olejową bo jak dostanie w palnik wiosną to będzie lipa jak nie wymieniałeś tylko tą z wyższej pułki z hylmetu nie chińszczyznę.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

a na panewki wałka rozrządu ktoś zaglądał?

 

Jak one wyglądają? :huh:

 

Pompy właśnie nie wymieniłem, jest od nowości.

Skąd takie wartości ciśnień, fabryczna instrukcja podaje na ciepłym silniku przy 600obr minimum 1bar ?

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Kolego sam go składałeś , bo jak rozrząd ustawisz złymi znakami na odwrót to będzie problem , nawet sam sobie nie wierzę .Pompka olejowa znajduje od samego spodu misy olejowej z przodu rozrządu ,jest przy niej mała zębatka .Wartości ciśnienia zależą tak samo od nawiercenia przeciwwag ,ale sam tego nie ustawisz to tylko dobry warsztat go tobie wyważy .To nie jest takie proste złożyć silnik i siup bez problemu ,jeszcze przy takich lipnych częściach jakie są teraz . Pompę paliwa też można by wziąć pod lupę . Ja remont robię ze znajomym mechanikiem który siedzi w tym od lat . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zwór od pompy jest ustawiony na 4,5-5.Mierzyłem nie na jednej pompie a co do wartości rozgrzania 1 atmosfera na 600 obrotach to jest wartość która musi być spełniona a na szczelnym układzie i dobrej pompie wartości mierzone na 600 obrotach w c 360 wynoszą 3,5-4 a to już musi dostać ostro w tyłek.Jak nie wymieniałeś pompy od nowości to czekasz aby zatrzeć nowy wał.A co nowych wałów i po szlifie  powinno się wykręcić zaślepki wału i kręcić na klej do stali.sprawdzone nie raz płucząc wał benzyną pod ciśnieniem jak przez zaślepki ciśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek14    1

wiecie co może w c 360 jak się nagrzeje to nie chce odpalić, nic nie daje pompowanie jak się poczeka aż wystygnie to normalnie odpali i chodzi, nie gaśnie tylko poprostu jak go zgasze nagrzanego to już d*pa nie odpali trzeba czekać jak wystygnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kolego sam go składałeś , bo jak rozrząd ustawisz złymi znakami na odwrót to będzie problem , nawet sam sobie nie wierzę .Pompka olejowa znajduje od samego spodu misy olejowej z przodu rozrządu ,jest przy niej mała zębatka .Wartości ciśnienia zależą tak samo od nawiercenia przeciwwag ,ale sam tego nie ustawisz to tylko dobry warsztat go tobie wyważy .To nie jest takie proste złożyć silnik i siup bez problemu ,jeszcze przy takich lipnych częściach jakie są teraz . Pompę paliwa też można by wziąć pod lupę . Ja remont robię ze znajomym mechanikiem który siedzi w tym od lat . 

 

Ale że jak, miałem wyważać nowy wał ? Pierwsze słyszę żeby ciśnienie zależało od nawiercenia przeciwwag. :(

Wszystko sam składałem z niezwykła starannością bo nie zależało mi na czasie.

Koła rozrządu ustawiłem na znaki a te od pompy oleju to nie zwracałem uwagi bo wydaje mi się że nie ma to znaczenia.

Zapłon też się fajnie ustawił na znaki, co do milimetra.Dziś rano było -10o i zapalił lepiej jak Corsa sąsiada, oczywiście świeca płomieniowa zrobiła swoją robotę i akumulatory 2X6V rozrusznik R11a.Olej Shell 15W/40

 

Jak tak mówisz to wiosnę jakość przejeżdżę a potem wymienię pompę olejową na Hylmet.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Bajki prawicie, jak przy jałowych obrotach ma 1,5 do 2 bar, to jest to najzupełniej normalne ciśnienie na rozgrzanym silniku, przy wysokich obrotach nie powinno przekraczać 4,5 bar na ciepłym, na zimnym 5,5. Zbyt wysokie ciśnienie jest równie szkodliwe, co niskie.

Nowy wał ze sklepu POWINIEN być statycznie wyważony.

Ciśnienie 4,5-5 to nie przy 600 a 1600 ob/min.

 

Odpal silnik, podaj jakie ciśnienie ma przy 400-500 obr na min na zimnym, przy 1500 na zimnym , potem zagrzej go do tych 70 stopni i porównaj wyniki. Zapisz na kartce.

Jak robiłem sąsiadowi C-360, to na zimnym silniku na 400-500obr trzymał 3,5, przy wysokich obrotach ponad 6. Okazało się, że w zaworze bezpieczeństwa siedziała dodatkowa podkładka. Po wymianie zaworu 2,5 na wolnych i 5,5 na wysokich.

Na ciepło 2,2 oraz 4 i to są jak najbardziej prawidłowe parametry

Olej 15W40

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Skąd wytrzasnąłeś takie małe obroty, u mnie silnik równo chodzi przy 600obr.

Dziś zdjąłem pasek i zagrzałem do czerwonego pola na wskaźniku i było 2,2bar przy 600obr, wydaje mi się że to dobry wynik.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

 

Jak robiłem sąsiadowi C-360, to na zimnym silniku na 400-500obr trzymał 3,5, przy wysokich obrotach ponad 6. Okazało się, że w zaworze bezpieczeństwa siedziała dodatkowa podkładka. Po wymianie zaworu 2,5 na wolnych i 5,5 na wysokich.

Na ciepło 2,2 oraz 4 i to są jak najbardziej prawidłowe parametry

Olej 15W40

Coś ściemniasz.Jakim cudem po wymianie zaworu zmniejszyło się minimalne ciśnienie skoro ten zawór nie służy do regulacji tylko otwiera się przy maksymalnym ciśnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Zawor bepieczenstwa reguluje maxymalne cisnienie w ukladzie. Byl ustawiony za wysoko, ponad 6 bar. A przy okazji sciagane byly panewki do kontroli czy nic sie nie stalo, moze mialo to wplyw

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Skąd wytrzasnąłeś takie małe obroty, u mnie silnik równo chodzi przy 600obr.

Dziś zdjąłem pasek i zagrzałem do czerwonego pola na wskaźniku i było 2,2bar przy 600obr, wydaje mi się że to dobry wynik.

zagrzałeś tylko płyń chłodzący a nie sprawdziłeś temperatury oleju ale to wyłącznie twoja sprawa zainwestować 200 stówki w pompę i uszczelkę albo czekać aż złapie na panewce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj