Polecane posty

grzesrol    3

Dobrze to taki musi być , żeby go nie spalić w takim układzie . inaczej nie da się zrobić ,jak próbowałem odwrócić kolejność bieguna to rozrusznik nie działa . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Minus musi iść na masę i rozrusznik nie ma nic do tego regulator napięcia do wyrzucenia wykopać kabel od kontrolki od ładowania i dać go na altka na D+ a reszta kabli po izolować i od altka z pod śruby dać kabel do rozrusznika pod kabel od akumulatora..Co do prądnicy masz od c 330 i do altka musisz zmienić biegunowość i rozrusznik musi śmigać.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

witam orietuje sie ktos ile moze kosztowac kapitalny remont calego ukladu kierowniczego i przedniej osi w c-360?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawy111    0

Witam mam ciągnik URSUS 60 C-360. Stał on z 5 lat (nie jestem pewny) bez używania i mam pytanie od czego zacząć naprawe ciągnika, dzisiaj wyciągnąłem akumulatory i podłączyłem jeden do prostownika. Tak w skrócie co muszę sprawdzić czy jest sprawne, żeby bardziej się ciągnik nie zepsuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Czyli za wiele nie wiesz bo jak sądzę po twojej wypowiedzi to nie znałeś historii tego ciągnika:)

Sprawdź oleje, nalej wody ( najlepiej ciepłej ) i zobacz czy gdzieś nie cieknie ( chyba że jest na płynie ).

Sprawdź paliwo, czy dochodzi do pompy ( ewentualnie odpowietrz ).

Jak wszystko jest cacy to przed odpalaniem pokręć tak z 2 razy po 15 sekund bez gazu. I jak kręci się wszystko to próbuj odpalić.

Jak odpalisz i będzie dobrze to po rozgrzaniu zgaś i wymień olej z filtrem.

Wymień filtry paliwa i sprawdź co jest na dnie zbiornika ( jeśli trzeba to wypuść paliwo i przepłucz zbiornik ). No chyba że nie będziesz mógł odpowietrzyć to wcześniej.

Można eksperymentować z zapuszczeniem on do cylindrów itp ale 5 lat to nie jakieś wieki  a jak jest nalot na cylindrach to i tak mu nic nie pomoże tylko musi się wytrzeć.

Nie przejmuj się tylko zrób to co wyżej napisałem i śmiało odpalaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

jak stał pod dachem to powinien odpalić .Wymień paliwo przed paleniem bo to co masz w zbiorniku jest już nie dobre ,Pużniej j/w Jak nie obruci silnik do rozbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kupiłeś go czy stał u jakiegoś wujka?Bo jak kupiłeś od kogoś to stał z 10-lat albo więcej.

Akumulatory nie ładowanie 5-lat to raczej złom.

Odpal go a jak wszystko będzie ok to wymiana oleju w silniku,skrzyni biegów,wyczyść filtr powietrza wymień filtry paliwa,sprawdź wodę i vóila w pole. :)

Za remont na razie się nie bierz,wszystko wyjdzie w "praniu"


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dla tego że to samo koło na pompie jest także na wałku rozrządu który ustawia się na kropki.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

A propo rozrządu rok temu wymieniałem odrzutnik z tego starego który miał blaszkę na wale przed zębatką ,bo po rozgrzaniu cholernie przeciekał olej . To myślę sobie założę ten zetorowski  z oringiem tak właśnie zrobiłem , niestety się zawiodłem i też piepszony cieknie . Czy jest na to jakaś rada koledzy , czeka mnie też wymiana wału bo ciśnienie jest do bani na rozgrzanym silniku ,to i tak będzie rozbiórka . Sylikon to chyba ryzyko . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Jak masz luz na wale, to każdy będzie ciekł. Jak założysz przednią pokrywe z oringiem, to szybko się wytrze w takim wypadku i też będzie puszczac olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Cieknie na uszczelniaczu ,koledzy tak czy tak to kicha będzie .Przed złożeniem z drugiej strony uszczelniacza mógł bym zaaplikować trochę sylikonu , albo dać gęstrzy olej , kolego jachooo to będzie wina wału , to po co takie badziewie robią jak i tak się wytrze . A po remoncie chcę go pomalować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Spokojnie nie jest powiedziane że to wina wału. Kup porządny simering kierunkowy. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Dzięki bardzo kolego Seweryn , tak jak pisałem i tak robię remont silnika , kumpel muwi żebym zchonował blok przy okazji ,będzie szczelniejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj