Polecane posty

radek1983    0

kupowal ktos koncowki wtryskow wuzetema jak sie sprawuja i czy nie trafiaja sie lipne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Bardzo dobrze się sprawują. Najlepsze do C-360. Ta firma produkowała na pierwszy montaż.

Mi się nie trafił jak na razie żaden felerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Miał już ktoś z was styczność z pierścieniami silnikowymi Prima, bo w mojej okolicy dostępne są jedynie z tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Miał już ktoś z was styczność z pierścieniami silnikowymi Prima, bo w mojej okolicy dostępne są jedynie z tej firmy?

Spoko nie pamiętam który to setny komplet zakładałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Kolegi c 360 którego remontowałem pare łądnych lat temu chodzi ładnie, ma ciężko, a dymka nie puści. Bardzo dobre pierścienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie musisz. Odkręcisz korbowodu i zostaną z tłokami w tulejach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Miał już ktoś z was styczność z pierścieniami silnikowymi Prima, bo w mojej okolicy dostępne są jedynie z tej firmy?

 

Terazniejsze pierscienie PRIMA to już nie to co kilka lat temu, mam pierścienie z 2007 roku to jak włożę do nowej tuleji to zamki się praktycznie zamykaja jest luż gdzieś z 0.3mm a te nowe maja prawie 0.7mm, a czasami nawet i 1mm

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Mógłby ktoś podesłać link do oryginalnych pierścieni PRIMA? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Czy do wymiany wału korbowego+komplet panewek muszę demontować "górę"?

Zrobisz jak zechcesz. Da się wymienić bez rozkręcania góry ale pamiętaj o jednym: wymianie wału zawsze powinno towarzyszyć osiowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie zawsze. Zależy od konstrukcji silnika, jego zużycia, słabych punktów.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A no co ty. Zrobiłem kilka a osiowany był jeden, z pięć mierzone i nie było co brać. W żadnym nie urwało wału. To z moich doświadczeń. Faktem jest ciągniki nie były specjalnie skatowane poza jedną 4011 z kółka pękniętym wałem też nie był osiowany tylko mierzony.

Nie krzywi w nich blokami tak jak się to  działo ze starowskimi 6-kami w aluminiowym bloku.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Jak masz czym wykonac pomiar, to zgoda. Ale jak nie masz, to lepiej zawieźć do sprawdzenia. Zwłaszcza, gdy pękł wał lub dłuższy czas był katowany z luzami na panewkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie mam jak zrobić pomiaru więc robiła to firma która u nas robi z silnikami. Zmierzyli i tyle.

Kilka razy dawałem mierzyć dla tego wiem ze nie w każdym jednym wypadku należy osiować silnik 60-ki a z tymi co miałem styczność trafił się ledwo jeden. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

No własnie o to mi chodziło. Ja zawsze dokonuję pomiaru przed naprawą. Może moja wypowiedź nie była poprawnie sprecyzowana ( osiowanie, a oddanie do osiowania to co innego i może zakończyć się tylko pomiarem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak założysz wał i dokręcisz główne panewki i się lekko będzie obracał to gra gitara ale jak stawia opory to już do osiowania  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Witam.Mam takie pytanie Można założyć panewki nominalne 0.00 do bardzo mało zużytego wału? Na wale korbowym czeskim w c-360 mam zrobione jakieś 4 tyś motogdzin po oględzinach oka ojca mówił że da się założyć  panewki 0.00 gdyż wał nie jest praktycznie wytarty żeby robić szlif 0,25 jedynie trochę delikatnie przetrzeć  żeby na nowo się spasował z panewki Da sie tak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zawieź do szlifierza pomierzy i będzie wiadomo ale szlif nie majątek 250-300 zł a cena panewek ta sama. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No własnie o to mi chodziło. Ja zawsze dokonuję pomiaru przed naprawą. Może moja wypowiedź nie była poprawnie sprecyzowana ( osiowanie, a oddanie do osiowania to co innego i może zakończyć się tylko pomiarem:))

Może jestem troszkę upierdliwy ale teraz zgadzamy się w stu procentach.

 

Zmierzyć wal prosta sprawa. Warto bo od samego zaglądania wiele się nie dowiesz. 

Inna sprawa że po 4 tysiącach to nic nie powinno być i nominały można spokojnie założyć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Koledzy taka sprawa , muszę wyrzucić prądnice w 60tce bo za nic nie ładuje nawet po wymianie szczotek .I chcę założyć altka produkcji indyjskiej , jakie macie opinie o takim czy bossh jest lepszy . Na dniach planuje zakup ,czy koło pasowe mogło być mniejsze na większe obroty . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Dzięki jeszcze jedno ,czy jak plus jest na masie to nie będzie przeszkadzać .Bo u mnie tak jest niestety ,i co z regulatorem czy zbędny będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj