Polecane posty

seweryn20    825

Chodzi o skrzywienie korbowodu. Sama panewka główna tego nie zrobi.Może z jej powodu urwać wał  ale to już reakcja łańcuchowa. Koledze chodzi tylko o skrzywienie samego korbowodu.

Dodał bym jeszcze niefachowy montaż tulejki w główce. Magicy są różni.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

wał w nominale był szlifowany bo na małych obrotach nie było cisnienia. Po złożeniu nie szło obrócić wałem i okazało się że dwa korbowody są krzywe. Żadna panewka nie była zatarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Coś wcześniej lub przy regeneracji musiało je skrzywić. Na starym wale panewki dopasowały się do krzywizny. Nic co było by czymś nowym.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

wymien korbowody moze nie tylko jeden jest spaczony albo daj je do warsztatu na stul probierczy ale to juz koszta lepiej nowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

Na czym? Do regeneracji korbowodów służy specjalna wytaczarka. Na stole probierczym sprawdza i ustawia się pompy wtryskowe.

Jeśli skrzywienie jest niewielkie prostują.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Coś wcześniej je skrzywiło bo ciągnik tak chodził aż do remontu. A po złożeniu po szlifie okazało się że dwa są krzywe i od czego one by się skrzywiły? Regeneracja 50zł nowy 90zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Koledzy, szybkie pytanie w temacie remontu sześćdziesiątki,

potrzebuję w trybie pilnym pompę podnośnika, w temacie się zapuściłem i od czasu posiadania Zetor-owskiej się wcale nie interesowałem tematem.

Znalazłem dwie jak dla mnie nowinki, oryginał Ursus (robiony przez Waryńskiego - 36l/min)

http://www.farmexpert.pl/pompa_hydrauliczna_podnosnika__produkt12717.aspx

 

oraz dychę droższa wzmocniona Waryńskiego 39l/min

http://www.farmexpert.pl/pompa_hydrauliczna_podnosnika__produkt13039.aspx

 

Czy przy tych wydajnościach będzie jakaś różnica w pracy?

Jest sens montowania 3 litry silniejszą - za w sumie kilka złotych więcej?

Miał ktoś już do czynienia z tymi pompami?

 


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Te 3 litry szału nie robi ale 10 zł też nie wielka różnica ale bierz tą wzmocnioną bo te dzisiejsze pompy to długo nie wytrzymują.najlepszy wybór to jest ta http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-podnosnika-ursus-c-360-40-l-min-i5043391794.html. Mam ją założoną 3 rok i na razie nic się zmienia w porównaniu do tych żeliwnych po roku już pługa wolnych obrotach nie podniosły a ta jak na razie w niemalowane dyga bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

sluchaj pooch ja u siebie zalozylem zetorowska z tucholi 25 cm szesciennych ta jest wzmocniona dyga na wolnych obrotach pasuje bez problemu zobacze jak ja ochszcze w turze to napisze wiecej  przez opad wodzika od rozdzielacza musialem podnosnik drugi raz sciagac dzisiaj  warynska tez jest dobra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Zamawiam w takim razie Waryniaka, dam znać.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Waryński jest najlepszą opcją, ponieważ zastosowali wew. tryby od maszyn budowlanych, wiem bo byłem na szkoleniu w Rol-Mar-ze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dembos    0

Witam mam pytanie odnosnie podnosnika w c-360 a mianowicie jesli podłacze kompresow w miejsce wejscia oleju do rozdzielacza dzwignie zmienie w pozycje podnoszenia to czy powinno gdzies bokiem uciekac powietrze czy tylko dawac w cylinder. Jest tam jakis zawór bezpieczenstwa jeszcze o tym na dole to wiem ze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Panowie pozwolę sobie podpiąć się pod temat otóż macie jakiś sprawdzony sposób na podłączenie rozdzielacza 3 sekcyjnego do tura tak aby można było jednocześnie sterować i turem i korzystać z tylnych złączy hydrauliki np. przy wywrotce?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

najlepszym rozwiazaniem bedzie trujnik plus zawur szokowy ktury przykreca sie w miejsce gniazda hydraulicznego powrut oleju mozna podlaczyc do pokrywy w skrzyni gdzie jest bagnet poziomu oleju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jaki zawór? 

Tak z ciekawości po co sterować jednocześnie turem i hydrauliką zew. ciągnika? Podłączone razem ale sterowane nie równocześnie to się zgodzę. 

Jeśli tak bardzo ci na tym zależy zrób tak

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/537034-pod%C5%82%C4%85czenie-tura-w-zetorze-7045/

Osobiście uważam takie rozwiązanie w 60-ce za najlepsze z najlepszych.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

no niezle seweryn po jakims czasie jak pujdzie w robote przecieki beda jak nic punkt za to ze przewud nie zabiera miejsca moze tez tak zrobie w swoim i czy pompa nie dostanie w tylek od spodniego obciazenia ale kombinacja niezla 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

@seweryn głownie chodzi o to by nie odczepiac ładowacza za każdym razem kiedy będę chciał zebrać siano przyczepą lub skosić trawę rotacyjną hydraulicznie składaną. I wielkie dzieki za podpowiedź 


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A tam się rozcieknie. Jak zrobisz byle jak to na pewno i czemu pompa ma dostać w tyłek? To nic innego jak połączenie dwóch rozdzielaczy szeregowo. Na pompę nie ma to wpływu. 

 

Landfarmer trzeba było od razu.... Po prostu załóż trójdrożne zawory hydrauliczne. Na przelot leci sobie do tura a jak chcesz przyczepę przekręcasz zawór, olej jest przekierowany na drugi wylot w zaworze gdzie masz szybkozłącze a tur jest zablokowany na amen. Do kiprowania przyczepy wystarczy na jednym przewodzie.

Tylko tyle.

http://allegro.pl/listing/listing.php?fuzzy=1&order=m&string=zaw%C3%B3r+trujdro%C5%BCny+hydrauliczny&bmatch=seng-v6-sm-isqm-1-default-0113&fallback=fuzzy


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Z tym zaworem to chciałbym tego uniknąć i stąd to pytanie bo w sklepie polecili mi takie rozwiązanie, bo to do którego podałeś link wcześniej to nawet gość nie chciał o tym gadać powiedział że nie może tego doradazać bo to może źle wpłynąć na hydraulike ciągnika, pomyslałem o tym by dać Joystick bo rozdzielacz ma 3 sekcje to dałbym elektro zawór a jedną sekcję miałbym wtedy wolną tylko że koszta rosną


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A jak masz teraz podłączony rozdzielacz tura? Bo możesz go podłączyć pod jedno wyjście, spływ oleju do skrzyni każdą możliwą dziurą a drugie szybkozłącze jest wolne. Możesz podłączać przyczepę.

 

Nie rozumiem jak to może źle wpłynąć na hydraulikę skoro nic się nie zmienia poza samą drogą jaka płynie olej.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Jeszcze nie mam bo dopiero go robię  ;) I zastanawiam się czy by nie podłączyć rozdzielacza pod siedzeniem powrót do korka wlewu od skrzyni a wyjście zrobić na 3 sekcji rozdzielacza zawsze to lepiej mieć dwie niz wcale a do pracy samym turem zawór trójdrozny na 3 sekcji co o tym myślicie? Czy zamienić się w sklepie na rozdzielacz 4 sekcyjny i na 4 zrobić tylne wyjście?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj