Polecane posty

FaFiK360    0

Z którego roku jest Twój URSUS?

Fajnie wyszedł po remoncie, zamierzam malować blachy i koła w swoim 3p, ile zajęło ci zdejmowanie maski i błotników?


Dzik 21 (1972) 3 właściciel

Ursus C360 3P (1987) 1 właściciel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój jest 1978 :) Maska i błotniki były nowe więc ich nie zdejmowałem, a stare łamały się same także całkiem szybko je zdemontowałem :D

 

Założenie wspomagania to dzień dobrej roboty :) Teraz kieruje się bosko, lżej niż w samochodzie! :D

 

dsc-0197.jpg

 

dsc-0195.jpg

 

dsc-0199.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys123    0

Witam. Jaki może być koszt remontu C 360?

-Wymiana cylindrów,

-Regeneracja wtrysków

-Sprawdzenie wału

Proszę o podanie kosztów w przybliżeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

800 tloki, 160wtryski, pompa paliwa 400, a szlif walu nie pamietam ale chyba cos ok 500 a i regeneracja glowic 460zl robocizna niewiem bo sam robilem u siebie podaje tylko czesci i uslugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Witam. Jaki może być koszt remontu C 360?

-Wymiana cylindrów,

-Regeneracja wtrysków

-Sprawdzenie wału

Proszę o podanie kosztów w przybliżeniu.

800 zł tuleje

szlif wału 250

panewki 250

głowice 450

pompa olejowa 150

pompa wtryskowa 450

wtryski 200

koła rozrządu komplet z łożyskami 300

wałek rozrządu z pasowaniem 150

pokrywa przód i tył jeśli potrzeba 250

korbowody 150

to masz 3400 zł + 1000 zł robocizna.

Możesz oddać do zakładu szlifierskiego i będzie kosztować 3500 zł ale co masz zrobione to nie wiesz a gwarancja na rok to na obojętnie jakich częściach rok wytrzyma.

To masz już tak orientacyjnie jak jest wszystko do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

witam , a jakie zestawy  polecacie (tłok tuleja) , nie chciał bym za wiele wydać ale i nie zakładać bubla  ciągnik robi ok 70mth rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas remontu silnik był tylko uszczelniany nie był robiony, poszedł troche w pole, troche przy turze, ciągał przyczepy z gruzem, piachem i bach! Silnik nie wytrzymał.. Panewka na wale się obróciła... No cóż.. Silniczek rozebrany dziś już wał zawieziony do szlifu, nowe panewki, pierścienie na tłokach i ogień! :D

 

 

Nie wiem czemu ale nie mogę dodać fotek, więc są pod tym linkiem:

 

http://pokazywarka.pl/et4lmx/

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

oryginały czyli co chełmno  czy krotoszyn ,możeTHM z pierścionkami PRIMA czy ZETOR

 

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie oryginały.Jak już to oryginały albo Chełmno lub Krotoszyn.A Zetor to się nadaje...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

kupiony krotoszyn z czeskim tlokiem 750zl

szlif wału będzie pierwszy  od 76r 180zł 

korbowody kątowanie 80zł plus 44zł tulejki

zestaw uszczelek,  odrzutnik tylny ,zawleczki  podkładki , łożyska FŁT do rozrządu i inne duperele, wtryski pompa głowice ok

pompa oleju TUCHOLA 180zł 

czym myjecie silniki wewnątrz bo jest mnóstwo opiłków z panewki


 

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Blok do osiowania oddaj. Mycie bloku, tenzi truck aktywna piana, pozniej płukanie, pozniej nafta. Przed montażem odtłuszczanie krawedzi iszczelniających. Magnes neodymowy do korka spustu oliwy. I sprawdz smok pompy oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

złapało  panewkę na korbowodzie więc chyba nie ma sensu osiowanie, magnez w korku jest a z smokiem to o co chodzi czystość czy pęknięcia, mam dimer więc powinien dac radę  gorzej będzie z kanałami olejowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

A to jak nie zmieniasz panewek na podporach wału to nie musisz. KAnały olejowe, ja płucze ropownicą, pozniej sprezone powietrze ze wszytkich stron. Sprawdz czystosc smoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prot3006    0

witam, potrzebuje szybko jakiegoś obeznanego mechanika do c360 (problem z silnikiem)

Bardzo pilne!!!

Pisać na pw lub wirtualny7@wp.pl

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj.

Posiadam c355 i kupiłem latem do niej przewracarkę karuzelową składaną hydraulicznie.Problem polega na tym że w tym modelu ciągnika żeby działała hydraulika musi być włączony wom więc żeby złożyć lub rozłożyć muszę zdejmować wałek. Nie wiecie czy można to przerobić w jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

tego nie da się przerobić jednak jest jakaś możliwość podobno przez niezależne czy jakoś tak dokładnie nie powiem jak bo nigdy nie testowałem ale słyszałem o tym 

Edytowano przez PiotrekNHts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Niestety nasi konstruktorzy nie pomyśleli i nie ma możliwości podczas jazdy dało się jechać taką przetrząsarką bez zdejmowania wałka. Do transportu musi być pracuje wałek i pompa jednocześnie. Jednak jeśli chodzi o to co kolega wspomniał wyżej, to o ile dobrze pamiętam, jest to pozycja max do góry. Tak więc przełączasz dźwignię wom-u w tą pozycję i wrzucasz bieg np.4 (5 nie zalecają). Pracuje wtedy tylko pompa hydr. i jest napędzana przez skrzynię biegów. Możesz złożyć przetrząsarkę i ją podnieść i jeżeli Ci nic podnośnik nie opada to wrócić do domu. Jak opada to nic Ci po tym. Trzeba i tak zdejmować wałek żeby normalnie korzystać z podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Pompa trzyma dobrze podnośnik nie opada,najważniejsze to aby dało się złożyć i rozłożyć na polu bo mam kilka małych kawałków i na czas przejazdu trzeba składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To na przejazdy powinno się nadać. Jeszcze Sobie sprawdź w ciągniku bo pozycji nie jestem pewien ale na pewno było tak, że wrzucało się bieg ciągnik stał i pracowała sama hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj