Polecane posty

Norbi03    0

Ok to zobaczę tą listwe, ja mam zalaną właśnie superolem bo ojciec się uparł i zalał, ale w zime to ja nią wcale nie jeżdże. Będę go zmieniał na turdusa albo fush ale to dopiero bliżej wiosny jak będę ją remontował. A ile wchodzi oleju do silnika bo do pompy paliwa to chyba ok 0,5l?, chyba że się myle,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Izolacja w jakim celu?Dobrze zrobiona instalacja nie potrzebuje izolacji.

Nie porównuj przekrojów w samochodach osobowych a w ciągniku.Tam jest oddzielny bezpiecznik na prawy i lewy reflektor tak samo światła pozycyjne mają oddzielne bezpieczniki.Samochód osobowy nie ciągnie przyczep a jak już ciągnie to krótką i jedną a nie dwie jak traktor gdzie do ostatniej żarówki jest 15metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

do silnika wlewasz tyle oleju aby na bagnecie stan był pomiędzy max a min. Zdaje mi się że wchodzi coś koło 10 litrów


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klimston    8

Witam

Powoli zaczynam remont 60 i potrzebuje nr koloru RAL zółtej farby taki jak ma użytkownik URSUS16 na swojm 3p.

 

Z góry Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

Witam panów :) nie chce zakładać kolejnego tematu to może doradzicie mi tu jaki zestaw wybrać ? ten farmexpert.pl/zestaw_naprawczy_silnika_c_360_produkt11327.aspx ten farmexpert.pl/zestaw_naprawczy_silnika_do_ur_produkt2719.aspx czy ten farmexpert.pl/zestaw_naprawczy_silnika_do_ur_produkt6899.aspx ???? Szykuje mi się grubszy remont i chcę aby to miało jakieś ręce i nogi :)

Edytowano przez chorzel221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Z tych, których podałeś najlepszy będzie Ursusa, ten najtańszy to na bank jakiś import, a o Zetorze pisali na forum koledzy, że też trochę taka loteria się zrobiła i cholera wie co tam Zetor do środka wkłada.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Może chodziło mu o izolację płócienną którą obkleja peszle z przewodami.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

A które uszczelki pod głowice wy używacie ? miedzianych czy silikonowych ? bo ja zawsze używałem miedzianych ale może lepsze są silikonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

Drogi moderatorze zanim zamkniesz ten temat pod pretekstem "Takich tematów było tysiące" zobacz daty ich dodania . Jakość części się zmieniła jak i również technologie :)

 

 

Witam , zaczął się remont mojej c355 , głowice wysyłam do regeneracji i z tym nie ma problemu . Lecz mam problem z wyborem zestawu naprawczego :C Jaki polecacie ? Czy THM jest coś wart (chociaż na moje oko wole się od tego trzymać z daleka ). Wyślę wam linki do zestawów które wyglądają interesująco :) .

 

http://farmexpert.pl...odukt11327.aspx

http://farmexpert.pl...rodukt6899.aspx

http://sklepdlarolni...569/produkt.htm

http://sklepdlarolni...<br /><br /> I jakie uszczelki pod głowice wybrać ? Ja zawsze ładowałem "miedziane" ale może te silikonowe są lepsze ? Piszcie :) !

 

 

 

 

Bym zapomniał , ma ktoś tą lampe roboczą ? http://farmexpert.pl/lampa_robocza_kwadratowa__zar_produkt8261.aspx Co o niej powiecie ?

Edytowano przez chorzel221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Zestaw naprawczy wybrałbym raczej z Zetora. Znajomy mechanik mówił, że panewki Ursusa nie trzymają wymiaru. Zetor to sprawdzona marka, a o trwałości części z Ursusa mało jeszcze można powiedzieć. Co do lampy to jak na tę cenę to może być. Jak będziesz zamawiał z Farmexpert to podaj że jesteś użytkownikiem AF to prawdopodobnie dostaniesz rabat.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

Duży ten rabat ? Niech ktoś się jeszcze wypowie , bo bardzo mi zależy aby zrobić w końcu remont porządny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

ja powiem tak nigdy nie bede robil rematu w domu z mechanikiem , ja oddalem do rematu do Ilawy i jestem bardzo zadowolony remat kapitalny lacznie z osprzetem silnika , czesciowo juz dotarty wychodzi i gwarancja , kuzyn robil w domu z mechanikiem i cenowo wyszlo go to samo a co sie wkur ..... to jego , te czesci to teraz porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

Ja w tamtym roku robiłem to wszytko na częściach oryginalnych ursusa i nie narzekam a traktor robi w górach i wcale go nie żałuje tak więc polecam zestaw z ursusa ^^ A druga kwestia dobry mechanik ;) A kolega wał w jakim stanie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

Tak na tym i uszczelki też wszystko oryginał ursusa , aha no chyba że tak bo ja to zawsze sam robię ze znajomym bo obydwoje jesteśmy mechanikami z zawodu , no chyba że jak jest ok to niema co ruszać , bo ja w swoim to wszystko wymieniałem nowy wał też oryginał ursusa tylko pompę olejową bodajże czeską wziąłem bo mówili że jest lepsza na razie traktor już chodzi rok czasu i czy zimny czy rozgrzany to ciśnienie jest 4 atm tak więc nie narzekam , wtryski mam założone z wuzeta też polskie pompa wtryskowa po regeneracji , tak więc kolego zrobisz jak uważasz tylko uprzedzam nie daj się namuwici na jakieś indyjskie lub inne klamory ewentualnie jak coś z zetora też polecam jakości części też jest dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

Bardzo dziękuję za opinię :) Pompę mam po regeneracji więc myślę że będzie spoczko :)

 

Bardzo dziękuję za opinię :) Pompę mam po regeneracji więc myślę że będzie spoczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

ja powiem tak nigdy nie bede robil rematu w domu z mechanikiem , ja oddalem do rematu do Ilawy i jestem bardzo zadowolony remat kapitalny lacznie z osprzetem silnika , czesciowo juz dotarty wychodzi i gwarancja , kuzyn robil w domu z mechanikiem i cenowo wyszlo go to samo a co sie wkur ..... to jego , te czesci to teraz porazka

I ile cię skasowali bo też się zastanawiam czy w domu czy firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

kris 82 , sluchaj to bylo 5 lat temu wzieli juz tak dokladnie nie pamietam ale 4,500 albo 4,800 nie chce mi sie szukac papierow ale naprawde mi sie to podobalo . Silnik byl przy mnie rozebrany wymyty zrobiony protokul przyjecia wszystko pierwsza klasa , silnik zrobiony od a bo z i do tej pory brak przecieko nie bieze oleju i nadal silnik sie wkreca jak zaraz po remacie . Kurde ten post brzmi jak ich reklama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Co do rabatu to napisz do użytkownika @FARMEXPERT to wszystko Ci wyjaśni.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W moim powiecie w pewnym sklepie z częściami do ciągników pisze że Rabat jest stolica Maroka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi03    0

Sprawdzałem listwę w pompie paliwa i ciężko się nie przesuwai, miałem nagrać dzisiaj filmik jak chodzi c 355 ale nie mogłem aparatu znaleźć(nagram jak następnym razem ją odpalimy) :)

Teraz mam ferie i chce ją trochę porobić, a mianowicie chciałbym naprawić hamulce których nie ma wcale, w lewym kole coś puka, i zwolnice na 5 strasznie wyją bo podobno niema tam wcale oleju :D I chciałbym abyście podpowiedzieli mi co opłaca się zrobić przy okazji, coś poprawić z fabryki żeby lepiej, lżej, chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Rozbierasz wszystko po kolei,zmieniasz zimmeringi i oceniasz stan łożysk,ataku i kół zębatych w skrzyni jak będziesz ją rozbierał.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi03    0

ok, dzięki słyszałem też coś o skroceniu jakiś sprężyn tylko nie wiem do końca których i co one tak naprawdę dają, jak wiecie to podpowiedzcie :)

A co do hamulcy to słyszałem że zaklada się od malucha te siłowniczki przy pedałach bo podobno o wiele są lepsze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj