Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Norbi03    0

Orać to orałem ale nie duzo, tak ok 15ar ze 4 razy to orałem bo to był wcześniej sadek :) a kolor spalin to jak na filmiku,czarny,

a co do koncowek to jak sprawdzic czy są dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

A tak wogule nie byla moze podrkrecana dawka na pompie? Bo 8 lat temu moglo byc tak zeby podkrecic lekko bo bedzie mocniejszy i teraz ci kopci.A jak nie to no to cisnienie na wtryskach i końcówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rasoir    0

Szczerze to traktory z kabinami mi się nie podobają, ale myślałem o tym. Gdybym znalazł jakąś fajną a nie drogą to pewnie bym zamontował, bo to zawsze zwiększa wartość traktora o parę stów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Nie myślałeś żeby jakąś inną mu zamontować? Choćby i używkę, np sokółkę czy czeską, idzie czasem dostać za grosze, a lepiej niż ma wiać :)

Żeby nie czasami.

Sam chętnie kupię taką Sokółkę za grosze,z tego co widzę to poniżej 1-tyś nie kupisz jeszcze taka bez szyb albo drzwi.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

Ja od sąsiada dorwałem za stówkę taką jak w 3p przeważnie montowali, nie ma rzeczy niemożliwych :) Działasz coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Orać to orałem ale nie duzo, tak ok 15ar ze 4 razy to orałem bo to był wcześniej sadek :) a kolor spalin to jak na filmiku,czarny,

a co do koncowek to jak sprawdzic czy są dobre?

 

 

musisz wykręcić całe wtryski i sprawdzić lub zawieść do sprawdzenia na manometrze


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi03    0

Co do dawki to nie pamiętam czy coś było ustawiane,

A co do wtrysków to lepiej zawioze do kogoś żeby to sprawdził,

Mam do was pytanie: jak traktor chodził max 40 mtg bez oleju w pompie paliwa to mogło coś się stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rasoir    0

Właśnie dziś mi go przywieźli ;) Wręcz mnie z łóżka wyrwali ale już stoi u mnie. Jutro ściągam kabinę i zabieram się za hamulce. Rozdzielacz cieknie więc pewnie tutaj leży jeden z problemów. Pierwsze co zrobię to hamulce, potem muszę uszczelnić jeden wtryskiwacz bo cieknie i pompkę zasilającą paliwa bo również jest na niej wyciek. Następna sprawa to manetka gazu ręcznego, bo bez tego każde puszczenie nogi z pedału = zgon ;) Potem elektryka, żeby palił z przycisku a nie śrubokrętem (wymienię mu całą wiązkę na nową, stara jest zamontowana, ale wolę kupić za 80zł ze stacyjką, kierunkami i wyjściem pod przyczepę). Na koniec zostawiam kosmetykę czyli tablica rozdzielcza, wskaźniki, ew. jakieś nowe lampy no i oczywiście lakier. Taki jest plan na najbliższe tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

kolego tą nową instalację za 80 zł można o kant d.. potłuc. cieniutkie przewody, szkoda zakładać bo za długo nie podziała. lepiej zrób samemu nową wiązkę z grubszego kabla kupionego z metra. ten rozdzielacz od hamulców wywal jak nie potrzebujesz hamować jednym kołem wstaw w jego miejsce trójnik.

 

co do kabiny to czasem można wyrwać coś porządnego za nieduże pieniądze. wiosną zeszłego roku kupiłem czeską kabinkę za tysiaka, brakuje tylko szyby z tyłu.

 

osobiście wolałbym kupić taką 40 za te pieniądze niż 60 za drugie tyle. jakość materiału lepsza a 90% ciągnika to to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

Ja nie mam rozdzielacza, tylko trójnik i już zdarzyło mi się zakląć z tego powodu. Ale jakbyś wyrzucał, to powiedz w które miejsce ;)

Chętnie podniosę...


Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

Problemy to mam głównie z braku umiejętności jeżdżenia ciągnikiem. Parę dni temu wyciągałem sąsiadkę ze śniegu, i sam się zakopałem przy nawracaniu. Pewnie gdybym doskonale jeździł ciągnikiem, nie byłoby problemu, ewentualnie jakby działało zawracanie na jednym kole. W każdym razie lepiej mieć, niż nie mieć.


Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

na pewno jest to m12, przypadkiem nie na 1, jesli tak to od jakiegos jelcza czy stara

sam sie rozgladam i chyba na wiosne taki wpadnie, bede wdzieczny jesli ktos napisze jaki jest skok gwintu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A bardzo możliwe bo to dość gruba zakuwka. Nie pamiętam już dokładnie. W każdym razie zmierzyć i kupić. Są dostępne trójniki w handlu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rasoir    0

Spróbuje go naprawić, znaczy się uszczelnić. Tam są tylko dwa oringi więc kupię, przeczyszczę i wymienię. Potem się zobaczy co będzie. Nie znam się za bardzo na elektryce, więc instalację wolałbym kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

na pewno jest to m12, przypadkiem nie na 1, jesli tak to od jakiegos jelcza czy stara

sam sie rozgladam i chyba na wiosne taki wpadnie, bede wdzieczny jesli ktos napisze jaki jest skok gwintu

Pierwsze słyszę żeby w Jelczu były hamulce hydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Hmm zależy jak nie zatarły się łożyska i sekcje tłoczące , popychacze, listwa odkręć dekielek i popatrz czy luźno chodzi ( listwa paluszkiem powinna się przesuwać a jak trzeba urzyc sporej siły to pompa do sprawdzenia) to raczej nie, znam gości co na ropie 300mtg robią i nic z tego nie robią bo mówią ze jak się rozleci całkowicie to się weźmie do roboty, Ja aktualnie mam zalana pompę turdusem 15w40 nie robi się straszna smoła na mrozie jak z superolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jego da się zregenerować w miarę prosty sposób. Ośkę można napawać, zrobić rysunkową średnicę i rowki pod oringi a otwór zatulejować.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Za rzadki do C-360 pewnie będzie, znaczy jak by pompa i rozdzielacz był ok nie ma problemu ale pewnie zgrzyt skrzy by był. Ja w MTZ mam w skrzyni jakiś ostro gesty olej przekładniowy to nie ma żadnego zgrzytu w takich starych skrzyniahc to jak najgęściejszy tylko w C-360 musi zasilić hydraulike


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

@TEVEZ jesienia rozgladalem sie za tym trojnikiem i gdzies wpadl mi taki opis w oczy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

Spróbuje go naprawić, znaczy się uszczelnić. Tam są tylko dwa oringi więc kupię, przeczyszczę i wymienię. Potem się zobaczy co będzie. Nie znam się za bardzo na elektryce, więc instalację wolałbym kupić.

Akurat zrobienie elektryki to nie jest wielki problem, kupić kilka kabli w różnych kolorach, dużo taśmy izolacyjnej, końcówki, kostki itp...

Podstawa, to mieć dobrą zaciskarkę do końcówek i dużo cierpliwości.

Choć cienkie kable to też nie jest wielki problem. Kiedyś pracowałem w firmie robiącej wiązki do samochodów, i wiem, że dziś nie stosuje się wielkich przekrojów. Np do przednich reflektorów 0,5 mm2...

Taką wiązkę trzeba tylko starannie ułożyć, wszelkie miejsca gdzie może się przecierać dobrze zabezpieczyć (taśma izolacyjna, peszel odpowiedniej średnicy), i zabezpieczyć wszystko przed drżeniem, ocieraniem się i innymi nagłymi zdarzeniami...

U mnie w aucie w tej chwili przewody wiszą nad pedałami i notorycznie zaczepiam o nie butem przy wysiadaniu - tak czynić nie wolno ;)

 

Przy podłączaniu wiązki do starych styków nie żałuj kontakt-spraju i dobrze pościskaj wsuwki, a zapomnisz o instalacji na lata.

No i dobrze pozabezpieczaj przed wilgocią. Wody w lampie nie zniesie żaden kabel i nawet najlepsza kostka łączeniowa.


Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj