Zaloguj się, aby obserwować  
czarnyyyy

Buraki nie wschodza...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czarnyyyy    4

Zasialismy buraki 5 kwietnia. Pozniej popadalo i w nastepnych dniach slonce mocno swiecilo i utwardzilo wierzchnia warstwe gleby. I do dzis praktycznie nie pada i buraki nie maja sily sie przebic. Ma tez ktos taki przypadek?? Jak tak to co robicie?? Byl u nas inspektor i mowil,ze lac wode opryskiwaczem,albo mala kolczatka jezdzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja bym pojechał po tym polu wałami croskill lub cambridge, tylko wolno (5-6 km/h) by ziemi nie wyrywało.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Nie sa za gleboko,tylko nie moga sie przebic przez skorupe. Gdyby popadalo to problem z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek25    1

U mnie leje już 3 dzien, wystarczyło by juz tego deszczu, trzeba by już zastosowac 2 dawke oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas tydzień temu był podobny problem. Zwalczyliśmy go wałując całe pole wałami pierścieniowymi, buraki niektóre co wyszły to się nic im nie stało, ponieważ młody burak jest bardo elastyczny. Teraz już wszystkie ładnie widać. Sprawdź ile procent wzeszło a ile nie. Jak połowa nie wzeszła, to radzę Ci przesiać buraki, niż je wałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nie za głęboko tzn. ile cm gleby jest nad nasionem buraka ?

 

No akurat przesiewanie to jest najgorsze co można w tej sytuacji wymyślić.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

My też zasialiśmy 5kwietnia i chcieliśmy przesiewać, ale teraz powoli wychodzi cukrówka, przesiewać będziemy pastewne bo nie ma ani jednego buraka na powierzchni, my jezdziliśmy po burakach walcami gładkimi i to jest tylko strata czasu bo ziemia nie chce pękać , a skorupa jest taka że buraki sie pod nią zawijają i nie mogą przebić , musiało by popadać żeby ta skorupa troche przemokła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

ja posiałem pastewne 11 kwietnia i już dawno wyszły, przydało by się deszczu bo sucho;/ zaraz by wszystko ''ruszyło'' :) ja takich problemów raczej nie mam zeby miały trudnośc z przebiciem sie, zdarza sie moze czasami ze się pomęcza ale wyjda :) ale ja tez mam ziemie 5-6kl.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Zasialismy buraki 5 kwietnia. Pozniej popadalo i w nastepnych dniach slonce mocno swiecilo i utwardzilo wierzchnia warstwe gleby. I do dzis praktycznie nie pada i buraki nie maja sily sie przebic. Ma tez ktos taki przypadek?? Jak tak to co robicie?? Byl u nas inspektor i mowil,ze lac wode opryskiwaczem,albo mala kolczatka jezdzic...

 

Po pierwsze dla mnie 5 kwietnia to za szybki termin siewu buraków, pospieszyłeś się troche, zasiałeś w "błoto" przyszedł okres suchszy i beton gotowy, więc nie ma się co dziwić, że buraki nie mają siły przebicia... Czeka Cię chyba przesiew buraków niestety, bo tu wałowanie czy inne cudawianki już nic nie pomogą... :) (Ja buraki siałem 22 kwietnia i już wybiły się na powierzchnię)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A kto zasiał po deszczach to spi spokojnie :)

 

 

Jedyny sposób na to by je ,,wskrzesić" to opryskiwacz i nie żałować wody...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Zawsze tak siejemy i jest ok,tylko w tym roku takie warunki byly. Jutro bedzie inspektor i zobaczymy co powie. Jak do zlikwidowania to bedzie tam pewnie kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Weź z inspektorem oblicz obsadę buraków na hektar i podejmij decyzję


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jutro juz bedzie wszystko jasne. U wuja nie ma wcale,a u nas troche ich jest,wiec jakas nadzieja jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja mysle ze pryskanie woda nie wiele pomoze,moze jakis wał karbowany jezeli juz. Jesli masz wilgoc w glebie to przesiej jest ciepło szybko wzejda. No chyba ze jeszcze popada w krotkim czasie to bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie, jak ja pamietam, buraki były przesiewane 2 razy z tego powodu i od tamtej pory staram się ubrawiać i siać w miare przesuszoną glebę.w tym roku specjalnie czekałem z siewem, aż przestanie padać.

 

z wałem bym uważał, bo można uszkodzić buraki...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

W jednym poscie byla pomylka,bo napisalem jutro a chodzilo mi o poniedzialek,a to wszysko przez ten weekend majowy. Ale teraz juz napewno jutro sie okaze co z naszymi burakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Dzis byl inspektor i stwierdzil,ze u nas moga zostac buraki,wiec nie jest tak zle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

wapnuj pola a ziemie bedzie jak w doniczce i nie bedzie problemu ze skrupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

wapnujemy i to dosyc czesto,teraz robilismy badania i dostaniemy wyniki i zobaczymy co z wapnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Dzis byl inspektor i stwierdzil,ze u nas moga zostac buraki,wiec nie jest tak zle:)

 

A jaką obsadę masz na hektar, że podpowiedział żeby buraki zostawić??? :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

No to jeszcze jakaś nadzieja jest, bo jakbyś miał 50tys na hektarze to nie byłoby mowy żeby zostawić... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

On tak mowil,ze 60 to jest taka granica,gdzie sie zostawia,ale kazdy ma swoja jakas teorie. Wuja mial troche mniej niz my i juz przesial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

...pospiech nie jest wskazany...chyba ze sie liczy na sprzyjajaca pogode...ach ta nadzieja :) ja sialem buraczek cwiklowy23IV - w tak wyjatkowo sprzyjajacych warunkach pogodowych tj. umiarkowana wilgodnosc i temp. wszedł po7 dniach z iście mistrzowska precyzja co 6cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj