celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

Gość   
Gość

a co sądzicie o CLAAS variant do c-360?(Wujek też szuka prasy belującej do c-360)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frost    0

na twoim miejscu bym wzioł sipme z279/1 classic mam ją osobiście i ją ciągam c-355 i świetnie sobie radzi po górkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co panowie myślicie o Welger RP12 do Ursusa C-360 czy ona zda egzamin na słomie, sianie suchym i na sianokiszonce. I jak w niej z awariami. Jeżeli któryś z Panów by mógł mi przysłać cały opis tej prasy to bym był wdzięczny. PZDR. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

z pewnością sipma z 279/1, świetnie się razem sprawują(wie bo sam taki "zestaw" miałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki za podpowiedź. ;)

 

A jeszcze jedno pytanie w jakiej jest ona cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
A co panowie myślicie o Welger RP12 do Ursusa C-360 czy ona zda egzamin na słomie, sianie suchym i na sianokiszonce. I jak w niej z awariami. Jeżeli któryś z Panów by mógł mi przysłać cały opis tej prasy to bym był wdzięczny. PZDR. ;)

 

Wiem że C-360 da rade z tą presą gosciu ma taką i robi nią wszystko słome,siano,sianokiszonke ma ją 2 lata i jak na razie sie nic nie zepsuło i bele są nieźle dobite. Polecam ;] Welgerki nie są takie złe ;] i tanie ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1
PongO    1

dlaczego mi nikt nie chce pomoc :angry:

 

 

Jak ktos ma taka prase to niech zaklika do mnie na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Moim zdanie m C-360 to nie jest robota...chyba że tylko dlla siebie, bo ja bym podziekował jakby ktos miał do mnie nia przyjechac i sie taczac po polu...bo szścdziesiatka to nie pogonisz bo co to za skrzynia....jak w c-330.Nie dobierzesz miegu nawet.....do prasy ciagnik powinien miec rozbudowana skrzynie,np.minimum ZETOR 8011 który ma wzmacniacz jeden ;)

 

A co do sipmy Z-279 to sprzęt naprawde godny polecenia.Robie nim juz 3 lata...rocznie gniote jakieś 1000bel słomy+300bel siana i bezawaryjnie narazie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

360 w jd 550 bedzie naprawde ciezko przekonał mnie handlarz nie da rady ludzie jaka to jest wielka prasa a widzieliście wogóle jakie ma zapotrzebowanie ?? 360 nie da rady sam byłem na taka napalony i handlarz mówił ze ja wam mówie kupic mozecie mmi bez róznicy ale za słaba 360 i wzielismy hesstona 5670

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

kup sipme sprawdzona firma i czesci na miejscu i latwo dostepne


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1
Mi najbardziej podobaja sie prasy john deere 550 a ile masz do prasowania?

wszystkiego do prasowania Slomy+siono+sianokiszonki(jak kupie prase) to bedzie okolo 25ha i moze jakis zarobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    54
360 w jd 550 bedzie naprawde ciezko przekonał mnie handlarz nie da rady ludzie jaka to jest wielka prasa a widzieliście wogóle jakie ma zapotrzebowanie ?? 360 nie da rady sam byłem na taka napalony i handlarz mówił ze ja wam mówie kupic mozecie mmi bez róznicy ale za słaba 360 i wzielismy hesstona 5670

No to jak juz tak handlarz mowil to musi byc prawda ;) a hesston bedzie pracowac z c-360 czy c-385?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Jak jeszcze my nie mieliśmy naszej prasy zwijającej to pożyczaliśmy od wujka John Deere 550. On podpinał ją do Ursusa C-360 i nawet mu to szło. Nie wiem jak bardzo miał bale zbite, my pożyczyliśmy tą prese i podpięliśmy do C-360 3p to po pierwszym przejeździe trzeba było przerwać bo aż żal było patrzeć jak 3p cierpi.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3
No to jak juz tak handlarz mowil to musi byc prawda ;) a hesston bedzie pracowac z c-360 czy c-385?

 

 

z prasa bedzie pracowac ten który akurat bedzie wolny. szukalismy własnie takiej prasy zeby sobie 360 radziła bo wiadomo jak 385 np zepsuje sie to co po tem prase mam a nie mam czym belować. c 360 ma ładowacz wiec bedzie raczej wozic bele a 385 bedzie z nia latac wiecej mocy troche ma to i pewnie szybciej pójdzie. Handlaz mówił mi tak chłopy jak chceta w maire szybko robić a nie stać w miejscu na terenowych to zeby wziąc hestona a nie johna. mówił ze jak zaczynał z handlem miał takiego hestona zwleczonego i prasował własnie 360 to spokojnie wsłomie szła na 2 biegu nawet i 3 mozna sie było pokusić jak nie tega strasznie słoma taka srednia. a ze hesston ładnie sie prezętował i to naprawde łądnie to wzieliśmy i hesston wygląda na takiego w którym 360 powinna dac rade. a z tym który to nie wiem słome pewnie 360 zeby szybciej szło bede woził 385 krecił. znów siano moze 360 bedzie miała cięzej ale bede musiał 385 dzioben na podnosnik ładować bo 360 moze nie dac rady z takich łak jak mam wywieść siana a po drugie moze sie zapadać przód a 385 jeszcze lepiej idzie bo jest dociazony z tył i ogień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

moja ma od 80 do 170 cm pewny jestem ze ma do 170 bo miezyłem komore a jaki mały zeby był juz dobity łądnie to nie wiem ale ja to bede pakował wsyztko na 120 słome moze na 150 ale nie wiem wygodniej mi do obory wozić po przesiadce z 180 cm beli pewnie bedzie duzo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konfix    0

Mam prosbe proszę o radę przy zakupie uzywanej belarki do 16 tyś. na mniejsze gospodarstwo do słomy, siana i do kiszonki.

Jaki model polecacie a jakiego się nie brać?

Ponoć Claasy są dobre. Najlepiej walcowe? Tak aby było to w miarę niezawodne.

Nie mam w tej sprawie żadnego doświadczenia więc proszę o radę w sprawie marki i modelu.

Pozdrawiam i dzieki z góry

graba1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

do 360 to ciężko bo w claasie 44 będzie miała co robić i będziesz musiał pomału jeździć, ale z mojego doświadczenia wiem że są niezawodne te maszyny tak jak my robimy ok 1000 bel rocznie i nic się nie dzieje, może coś z krone bo one są podobno lekkie na ciągnik ale to użytkownicy musieliby się wypowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konfix    0

Jedni rekomenduja welgera, krone inni claasa? A co co sądzicie o modelu np. classa 62s lub 44? Żeby to było w miarę niezawodne i częsci żebym dostał.

Najlepiej jakby robiła małe baloty 120x120.

Nie znam sie w tym temacie i prosze o radę?

Pozdrawiam i z góry dzięki ::))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Jest chyba jeszcze Claas Rollant 34. Robi bele 90x120, wiec C360 powinien dać sobie radę. Większą to odradzam. Szkoda cięgnika. Ja do metalfacha, który robi bele 120x120 przyczepiam ursusa 4514 i to jest do nieej takie niezbędne minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

claas 62 robi bele 120x150 ale można ja zmniejszyć tak jak nasza jest zrobiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj