celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

lukasz20    688

Mam zamiar kupna prasy do C 360 3P , chcę żeby dobrze zbijała bele , b ędzie zwijała siano , słome i sianokiszonkee , cena do 20.000 , piszcie jaki model i marka

 

U mnie 3p pracuje w zestawie z John Deerem 550 2 sezon zrobione ponad 1000 bel bez żadnych problemów belki dobite że "palec nie wejdzie" sianokiszonka 0% straty :D do 20 koła kupisz z podbieraczem 1,8m ale bez siatki


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmniki    0

Nie wiem jakich pras uzywacie do sianokiszonki, ale ja kiedys sprasowałem sianokiszonke prasą claas rolland pierwszy i ostatni raz, dlatego ze baloty w srodku były słabo zbite mozna było reke włozyc i potem kazdy był z plesnią, moze dlatego ze nie był dany zakiszacz, i rozwijanie takiego balota to dopiero koszmar, teraz prasuje prasą pasową i to bez zakiszacza, zero plesni, baloty rozwijają sie jak papier toaletowy a są tak zbite ze kolców nie mozna wbic, zadna walcowa tak nie zbije, a ze są polecane do sianokiszonki to chyba tylko przez producenta prasy.

 

A co do pras pasowych. Może ktoś wie czy uda mi się zrobić sianokiszonkę prasą zwijającą sipma Z-230, pasową i jaki do tego trzeba ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Sipma Z-230 nie nadaje się do sianokiszonki, podobnie jak jej następczyni Z-263. Na wałki owija się zbierany materiał, te maszyny są nie przemyślane, w sumie jak większość polskich maszyn produkowanych w tamtym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmniki    0

Dzięki za opinie. A to jaką prasę znaleźć jeśli konkretnie trzeba mi rocznie zwinąć 2 ha koniczyny na kiszonkę, wydanie dużej kwoty nie wchodzi w grę. Bo siano kostkuje, a silosu nie chce robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmniki    0

Może i najlepiej, ale swoja maszyna to zawsze swoja. Z wynajęciem to tak wychodzi że trzeba zawsze się prosić, a i drogo wynajęcie zawsze wychodzi. A właśnie ile trzeba zapłacić za zrobienie balota jeśli się najmie kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Ja mam welgera rp 12 narazie jestem zadowolony kupiłem ją za 14 tyś i zrobiłem 8 walców przy niej tylko mnie to zniecheca że ma wąski podbierak i brak centralnego smarowanie.Ale licz się jeszcze z następnymi kosztami takimi jak :owijarka,łorzyszka,folia i sznurek.U mnie pracuje z c360 i mam na zim e zamiar zmienić na coś większego z przednim napędem :)

 

I mówisz, że C-360 daje radę przy sianokiszonce ? Też planuje kupić prasę Welger RP 12 ale właśnie RP 12S jest z centralnym smarowanie i słoneczkami co daje szerokość roboczą 1,80-2,00 m. Na co spoglądać podczas zakupu ? Poradź coś.... Dziękuje za odpowiedz :(


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja również posiadam Welger Rp12s i jestem zadowolony, pracuje z 60tką. Przy zakupie patrz na stan trybów i łańcuchów i walcy czy są gładkie czy ryflowane.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

Mój znajomy ciąga zetorem około 60KM i daje radę spokojnie. Ja chce coś kupić, zastanawiam się nad welgerem RP 12, Deutz GP 230 lub claas 44 / 44S. Ma pracować z U 912, wiec mocy starczy. Z pewnością zwracaj uwagę na łańcuchy, zębatki i podbieracz. Waszym zdaniem, która z tych trzech jest najlepsza?

 

Pozdrawiam

 

Emillo1212, które zębatki w RP 12 psują się najszybciej? Czy masz owijanie siatką? Czy w tym modelu było elektryczne sterowanie wiązaniem sznurkiem czy tylko siatką? Ostatnie, w słomie z ryflowanymi walcami radzi sobie dobrze?

Proszę o kilka rad dla nowicjusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

No to tak, tą prasą pracowałem dopiero jeden sezon więc trudno mi powiedzieć które się psują najszybciej, ale przez te sezon nie miałem z nią żadnej awarii. Mam możliwość owijania siatką, u mnie owijanie sznurkiem jest automatycznie lub ręcznie, zależy jak ustawisz. Ja mam na 3 dolnych walcach naspawane druty i prasuje bez problemu bela nie zatrzymała mi się nigdy a prasowałem o różnych porach dnia :(


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

Dzięki, mówiąc o ręcznym sterowaniu sznurkiem masz na myśli włącznik elektryczny na sterowniku, czy jakąś linkę pociąganą przez operatora? Można zapytać ile kosztowała rok temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Na panelu masz 2 przyciski i takie jakby pokrętło i jak tym pokrętłem przekręcisz na ręczne to puszczasz i zatrzymujesz sznurek tymi przyciskami. Rok temu ta prasa wyniosła mnie 20tyś. Fotki w galerii jak chcesz zobaczyć.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Panowie a jak kształtuje się cenowo i ilościowo oraz jakościowo i poręcznie prasa z owijaniem siatką a owijanie sznurkiem ?

 

 

Po prostu ile wyjdzie belotów z jednej siatki a ile z sznurka ? Co lepsze ?


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

Witam,

Dokładnie to nie powiem, bo prasowałem do tej pory rolantem 44 ze sznurkiem. Z siatką może kupię w tym roku. Ale podstawowa sprawa to ilość obrotów: siatka 2,5 raza, sznurek kilka nawet kilkanaście razy obracasz belą. Przy sznurku tracisz ropę i czas, który jeżeli masz dużo do zrobienia, jest cenny. No i bele z siatką, leżące na zewnątrz lepiej się przechowują.

 

Panowie, możecie coś powiedzieć o prasie Deutz Fahr 2,30? Lepsza od Welgera RP 12?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Czytałem na forum, że wystarczy obrócić 1,5 raza siatką i wystarczy...ale jak sam się nie przekonam to nic z tego nie będzie...

 

Jeśli obracam 2,5 raza a bela siatki ma 2000 m to wystarczy teoretycznie na 210 bel ( jedna bela to 9,50 mb siatki ) czyli koszt jednego owinięcia to ok. 1,50 zł...

 

A jeżeli owijamy 1,5 raza bela siatki wystarczy teoretycznie na 350 bel ( jedna bela to 5,70 mb siatki ) czyli koszt jednego owinięcia to ok. 0,90 zł

 

Zakładając, że koszt zakupu siatki to ok. 315 zł to wszystko teoretycznie wyliczenia kalkulatorem bez liczenia kosztów zmiennych jakim jest olej napędowy i czas....

 

Jeden rolnik mi tłumaczył, że siatka jest po to aby bela siana mogła leżeć na polu (deszcz, śnieg) i nic nie zamoknie, bo siatka chroni przed wodą... :huh:

 

W domu jak to przemyślałem na spokojnie to się ubawiłem po same pachy !! Może coś tam siatka chroni przed woda ale zamoknie zawsze materiał na obwodzie... Widziałem w Anglii, że siano i słomę owijali z zewnątrz folią - tak jak my siatką... tylko widziałem ale co i jak ile to nic więcej nie wiem...

 

Ja szukam Welger. Wybrałem dla tego, że dobry dostęp jest do części nowych jak i używanych i małe zapotrzebowanie na moc traktora....

 

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa ile średnio z hektara wychodzi bel kiszonki... ?? Jeżeli z 3 hektarów zebrałem 22 przyczepy SIP PRP-2 prod. jugosłowiańskiej siana to ile bo będzie kiszonki (zbierane na początku czerwca)?


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Użytkowałem kiedys taką DF 2,30. i szczerze mówiąc nie polecam tego sprzetu. obwiązywacz sznurkiem to istna poraszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie nie jest tragicznie :huh: mam podajnik na dwa sznurki i sianokiszonkę owijam na najrzadszym stopniu bo i tak idzie w folie to po co przepłacać. I idzie równie sprawnie chociaż siatką byłoby minimalnie szybciej czego nie ukrywam :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

pogadamy jak Ci sie wyrobią Łapki od rozprowadzania sznurka. wtedy ją bedziesz chwalił jak za kazda bela bedziesz musiał wychodzic z ciagnika. wiem co mówie urzytkowałem ja przez 4 lata i musialem zmienic bo nie szło tym robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

A droga taka wymiana ? z tysiąc kosztowała ?

 

@MICK planujesz kupić już Deutz-Fahr z rotem ?


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

patryk90 - co dokładnie wyrobiło się w tych łapkach od sznurka? Co innego szybko się wyrabia w tej prasie i po czym poznać jej zużycie?

 

Możecie jeszcze mi opisać jak działa sterownik sznurka / siatki? Do czego służą przyciski i czerwone dźwignie?

 

Mam taką na oku, ale nie wiem ile będzie warta.

 

http://moto.allegro.pl/prasa-rolujaca-deutz-fahr-gp-2-30-i1369646808.html

 

Proszę o komentarze, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Nie jest malowana to ważna sprawa bo widać wszystkie naprawy !

 

Stan wizualny dobry.... na moje oko ! Trzeba by było mieć zdjęcie podbieraka i łańcuchów....

 

Jak byłem oglądać u faceta - w ogłoszeniu pisało do negocjacji - to Pan powiedział mi, że 7 % może upuścić na te sprawy co zwróciłem uwagę (brak osłony na wałku wom, kolor wypłowiały, blacha tylna wgnieciona) wywoławcza 14 500 zł - po negocjacji 13 500 zł ale kupił bym zapewnie za 13 tys zł ale jeszcze się wstrzymałem...

 

Wymalować możesz sam - orientowałem się, że w zakładzie lakierniczym za polakierowanie blach do "Welgerki" i maszyny wycenili orientacyjnie za usługę 350-450 zł a lakier firmy niemieckiej to wydatek 1 l = 50 zł


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

dokładnie to wyrobiły sie te łopatki rozprowadzające i sznurek po zkończeniu owijanie nie trafiał w nożę. miałem też problem z łożskiem które tam wszystko steruje bo ono w jedno strone ciągnie a w drugą puszcza szukalem go ok miesiaca dopiero firma co ja kupowałem sprowadziła mi z francj. a te wajchi to od podnoszenia podbieraka i klapy. właczanie sznurka ma automatyczne a ta czerwona lampka własnie to sygnalzuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

PeripIPI - Oczywiście polakierować dam rade, niejeden sprzęt już pomalowałem. Dzięki za info o innej ofercie i Twoją opinię.

 

Patryk90 - a czy można sprawdzić "na sucho" czy sznurek i siatka będzie owijał? Działa, to może podobnie jak w Welgerze? Czyli cięgno reaguje na wielkość beli i pociąga mechanizm, gdy jest bela już dobita?

 

A to łożysko nie pasowałoby od Famarola DF 120? Przecież ta prasa jest robiona na licencji Deut Fahr?

Szczerze mówiąc, to liczę właśnie na to, że niektóre części będzie można dopasować.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

no teraz to pewnie by pasowało ale jak ja sprzedawałem t prase to famarol jeszcze ich nie robił. na sucho sprawdzic to cieżko. najlepiejjest w pracy. na sucho to moja działała bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj