celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

celeronik    5

Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Do ciągnika małej mocy dabra bybyła prasa stałokomorowa walcowa- jeśli byś chciał mocniej zbić balot to nie potrzeba większej mocy.

Nie wiem jak to działa w innych prasach ale walcówka za to nie byłaby droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Czyli mam szukać walcowej, mam chęć na welgera, ale teraz są już wszędzie przebrane i zostały tylko 150x120, a jak się trafi 120x120 to przeważnie ponad 15tys zł. Trzeba będzie pomyśleć na jesieni lub na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

własnie że walcowa ma najwieksze zapotrzebowanie przy dobijaniu...3512 z Welgerem RP 15 to raczej nie ma szans, widziałem jak MTZ-82 sie w niej dusił a nawet zdychał...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Faktycznie to 3512 bedzie miał co robic z obojetnie jaka prasą. Łancuchowa raczej nie bo tam tez potrzeba troche mocy. .Nie wiem jak to wyglada z pasowa


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Faktycznie to 3512 bedzie miał co robic z obojetnie jaka prasą. Łancuchowa raczej nie bo tam tez potrzeba troche mocy. .Nie wiem jak to wyglada z pasowa

 

Do Ferdka 47 konnego polecam tylko i wyłącznie łańcuchówkę :o

 

U nas chodził 3512 z Sipmą Z-279/1 przez 9 sezonów, tylko czasami 912. Wtedy nie miałem jeszcze Jelonka i większość prac to 912 i Feguson robił.

 

Do słomy śmiało Ci wystarczy. Mam nawet fotki jak jeździłem, w wolnej chwili wstawię.

 

I jeszcze jedno -pożyczyłem raz do tego samego 3512 prasę tą zieloną z wałkami 3 z przodu Sipmy i chodziła o wiele ciężej :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja zima jak szukalem prasy, to bylem u goscia ogladac Krone KR150 za 14tys. Ale teraz to juz praktycznie wszystko jest przebrane a jak cos sie znajdzie to jest bardzo wysoka cena.

 

Np. za moja NH-841 w bdb stanie dalem 12,5tys a ostatnio znalazlem taka sama ale lancuchy do wymiany za 18tys. :o


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

To jest prasa zmiennokomorowa to nie wiem czy dalby rade, zrszta nie robilem nia jeszcze w polu, docelowo ma chodzic z MTZ-82TS ale na probe podepne ja do Zetorka 5211


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A skąd wiesz ja nawet sianokiszonkę robiłem 3512 i wolno dawał rade. W słomie będzie chodził. Daje słowo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

będzie chodził ale z dużymi problemami a wiem bo jeździłem takim zestawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

No bez przesady w słomie da rade, Robert na jakim biegu jeździłeś w słomie i ile obrotów dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Bieg to zależnie od warunków, czasami polowe, a jeśli cienko to 1 albo 2 szosowe

 

Obroty 1700-1800 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

swego czasu interesowałem się prasami rolującymi,byłem np oglądać jd 550 gościu ciagał ją mf 255 i nieźle mu to wychodziło


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Rany mój chyba nigdy 1600 obrotów nie przekroczył, o prasie narazie musze zapomnieć i skupić się na kombajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

A jakoś tak w pługu, talerzówce, agregacie to max 1500, w annie 1200-1400, więcej nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

chcialbym kupic prase rolujaca uzywana gdzies do 20tys. do mojego 3p. doracie :P

Edytowano przez marcin974
blędy stylistyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja bym ci polecił prasę SPIMA....z tego co wiem są mało awaryjne - oczywiście jak się dba !!!...a jak już coś nawali to z częściami nie będzie problemu....wiadomo że jest jeszcze wiele pras CLASS lub JOHN DEERE tylko właśnie nie wiem jak jest z dostępnością części...więc ja proponuję ci prasę SPIMA.... do C - 360 3P to ta prasa będzie w sam raz.... :P :P

 

POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj