celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

Henius91    1543

ja doradzam krone KR 130. do c-360 jest super. ale baloty robi 130x120 ale na owijarke spokojnie sie zmieszcza. "60" z nia lekko idzie ale ja podczepialem ja do 912 poto aby robic mocno zbite baloty. w ubieglym roku sprzedalem ja dokladnie za 16,5 tys. zl 1995 rok. a pras z walkami bym nie doradzal bo chodza o wiele ciezej. najlepsze sa lancuchowe albo pol walki pol lancuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konfix    0

Oki czyli krone 130 poraz któryś słyszalem, bo do ciapciaka c-360 to większa prasa jest za ciężka.

To jest pasowa prasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Rollant 62 odradzam ze względu na wąski podbieracz. Podobno jeszcze polskie sipmy lekko chodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Co do 60 zastanowił bym się nad JD 550-540 i podobne. Cena nie za wysoka a sprzętu w Polsce jest sporo do wyboru. Kolejną jaką znaleźliśmy niedrogo to Casalis, Rivierre i podobne. Są to łańcuchowe prasy różniące się między sobą tylko kolorem i na dodatek tanie i małe. Więc 60 nie powinna mieć problemów. A największym ich plusem jest fakt, że części pasują od polskiej prasy :) Typowe dla tych pras jest, że są na kołach przypominających samochodowe :)

 

ps. nie chodzi mi o tą http://allegro.pl/item356512963_prasa_rolu..._podb_2_1m.html prasę tylko inną. Niestety żadnej nie znalazłem na allegro, ale jak znajdę to wkleję link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

najlepiej szukaj jakiejs prasy na łańcuchach zebyś niemial problemów w slomie polecam krona kr120, kr125(mlodsza od kr120) sa lancuchowe jedyny w nich minus to ze maja waski podbieracz ale jak jestes kierowca to bedziesz sie wyrabial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374
claas 62 robi bele 120x150 ale można ja zmniejszyć tak jak nasza jest zrobiona

jest to możliwe ? po twoich wypowiedziach sądzę że jesteś rzeczowy facet i dyrdymałów nie opowiadasz więc powiedz króciutko jak żeście to wykombinowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja jednak polecał bym Classa 44 jest to naprawdę wytrzymały i nie zawodny sprzęt przez 3 lata bo tyle ją mam nic się w niej nie stało. Bele robiłem 3p a jest on słabszy od 60. Co prawda miał ciężko ale dawał radę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konfix    0

Dzięki i czekam na więcej odpowiedzi a poza tym pozdowienia dla wszyskich którzy idą na impreskę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Ja też polecam Claas 44 (moim zdaniem bedzie to spoko zestaw) Ja mam Claasa 34 i pracuje nią z mf-255 i jest to idealnie dobrany zestaw (robie tylko sianokiszonkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba9711    0

Ja mam prasę zwijającą Welger Blanchot BL 220 sprawuje się idealnie walcowa oczywiście żadnej awari nie było śmigam z nią pięknym zetorem 7211 ma centralne smarowanie super prasa kupiłem ją za 16.500zł PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konfix    0

Mam nadzieje że weekend się udał szkoda że pogoda nie dopisała:) Czekam na posty pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konfix    0

co sądzicie oprasie Wengler Rp 12 do c-360?

Pilnie prosze o rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

Miałem Deutz-Fahr GP220 to wszystko to samo co w wegerze rp12 ! i otej prasie można powiedzieć że jej zalatą jest to że świetnie zbija sianokiszonke ale wada, jest to że trzeba prasować słome pózną nocą bo w dzień bal zatrzymuje sie w komorze nawet po nadspawaniu karbów na walce niewiele sie poprawiło ! a jeśli chodzi o zapotrzebowanie na moc to po moich górka przy dobijaniu bola niema czym jechać 360 ! no i to że mają często wąskie podbieraki ale za kwote 16tyś to wądpie żeby coś sie udało kupić z szerokim podbierakiem ! ja polecam johny deer 545 lub 550 ! dlamnie te prasy przedstawiają sie interesująco


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

po pierwszej robocie i ukręceniu około 45 belek siana fiatemagri to polecił bym nią bo jak c 4011 na dojechanym silniku chodzi spokojnie to c 360 też bedzie chodzic no i c 4011 ma silnik od c360 wiec zadna róznica ale silniczek to już uuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Koleg , polecam bardzo John Deera 550 , ja mam taką , i C-360 nie ma lekko , ale ja jeżdże 3 szosową , i nawet dymku nie puszcza , a o stawaniu beli w komorze nie ma mowy , jak masz wmiare dobre pasy . A zapycha się tylko jak jest sianokiszonka , tylko dla tego , że nie mam takiej listwy na wałku , i się tylko tam zapycha , a tak , to tobie to polecam 550 lub 545 , bo to jest model troche mniejszy , i stwaia mniejszy opór dla ciągnika , a ostatnio widziałem taką za 14000 zł z siatką !!!! , a po sezonie mam zamiar zmienić prase na 570 , bo to jest to samo co 545 , tylko że podbierak 180cm , lepszy komputer itp. , a chodzi równierz o to , że ma siatke , bo denerwuje mnie owijanie sznurkiem , bo obok jeździ sipma z siatką , i ma tylko troche mniejszą wydajność jak ja z sznurkiem :):) . Polecam tą prase , bo karzdy urzytkownik pasówki potwierdzi , że nie ma co porównywać stałokomorowej z zmiennokomorową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

ja niedawno kupiłem prase claas rolland 44s zrobiłem nia dopiero 60 bel i jak narazie to ją bardzo polecam. jest to prosty konstrukcyjnie sprzet. ja ciągam ją 80 konnym traktorem ale szeździesiątka tesz chyba da w niej rade kolega pracuje taka prasą właśnie szeździesiątka i nie nażeka widziałem jak belował siano to nawet sprawnie mu to szło. w instrukcji obsługi tej prasy pisze że potrzebuje ona 55KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja tą swoja pomykam na 2 szosowej cztardziechą c385 latam na 2 szosowej tez tylko c 385 jedzie duzo szybciej. gdyby w c360 nie walneła skrzynia to by chodziłaspokojnie na 3 szosowej bo silnik dał by rade a ze w cztardziestce silnik dojechany to trzeba wolniej bo temperatury łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja także polecam pasówki sam mam MF 828 rzadko spotykany. jak ja zbije bele to wideł w nią nikt w nie wbije a przy wszystkich stałokomorowych to juz dawno klapa się otwiera wszystko idzie robic pasówkami i nic nigdy sie nie zatrzymuje są najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzechKulik    0

to że pasówki są najlepsze powie każdy ich użytkownik, sam nim jestem i powiem że żadna nie dobije takich bel jak pasowa, w dodatku można bez problemu regulować sobie wielkość beli

 

co do tematu to ja polecam Rivierre Casalis niestety nie wiem modelu, a ciąga ją 6dziesiątką bez problemów. dobrze zbija bele a kupił ja za 14 tys, w super stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj