celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Manius2707    0

tylko jak mam interpretować teraz to wolniej i szybciej?? :D bo biegów jest sporo i różnie można to rozumieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Na 750 nie beluj bo to duże obciążenie na ciągnik,szczególnie w końcowej fazie dobijania.Lepiej mniejszy wałek i wolniej jeździć.Lepsza bela,ciągn ik mnie po d*pie dostaje i koszty mniejsza bo folii mniej :D.Co do prasy to tak jak wyżej jakąś wałkową bym polecał welger lub Claas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti7776    0

Witam zamierzam kupić prasę rolujaca będzie to moja pierwsza prasa rolujaca. Co byście polecali kupić? Przymierzam się do kupna nowej ursus 543 A co myślicie o tej prasie warto ? Czy może lepiej sipme badz coś używanego zagranicznego ? Do prasowania ok500bel rocznie ciągnik zetor 7211,10145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Kup coś zachodniego używanego. Ja miałem warfame a to samo co ursus nie polecił bym nigdy. Teraz mam john deere całkiem inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale nie o tym co potrzebuje ;)

To znaczy że  jeszcze  takiej prasy jak potrzebujesz  nie  zrobili, bo jest pisane  praktycznie o wszystkich istniejących  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a tobie kto każe zakładać  niepotrzebne tematy? poczytaj te  co już są , nawet tego się nie  chce?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Ja mam john deere 572. A a nie wiem czy ty chcesz stało czy zmienno komorową z siatką czy sam sznurek ci wystarczy. Ile chcesz wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti7776    0

zakładam bo chce , czytałem , jakbyś ty coś chciał kupić też byś szukał więc po prostu wyjdź
siatka sznurek, stało komorowa , na używana to tak 25tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Jak stało komorową to poszukaj coś z Claasa. Ja osobiście wolę pasową ten mniejszy zetor bez problemu by latał. A czego najwięcej będziesz prasował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

zakładam bo chce , czytałem , jakbyś ty coś chciał kupić też byś szukał więc po prostu wyjdź

siatka sznurek, stało komorowa , na używana to tak 25tyś

 

kolega @mariuszd93 ma rację, jest wiele tematów, wystarczy tylko poczytać, znajdziesz w nich informację na temat każdej prasy jaką sobie wymyślisz, zakładanie kolejnego jest nie na miejscu

wystarczy odświeżyć któryś ze starych tematów, tam poradzą ci jaką dobrać prasę pod ciągnik, pod areał, zależnie od tego co będziesz nią prasował, a nawet pod kolor oczu ci dobiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaa21    3

ja mam do sprzedania prase Vicon rf 119 stałokomorowa 120x120 jak bys był zainteresowany pisz na priv

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Też potwierdzę że jest sporo tematów bo już w wielu dyskutowałem i napiszę Ci tylko tyle że nie kupuj polskiej tylko za te pieniądze zachodnią i będziesz wiedział że masz prasę i święty spokój bo z naszymi wynalazkami to tylko nerwy potem bo robota tym sprzętem jest tylko do bardzo cierpliwych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Tematów jest już wiele, ale osobiście polecę ci NH 644 i podobne. Noże do sianokiszonki są, siatka sznurek jest, dla mnie najlepsza prasa w tej cenie


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja bym chciał się dowiedzieć jak to jest z tymi polskimi prasami za 50-60tys brutto, czy przy belowaniu rocznie 200-300 balotów siana/sianokiszonki i słomy by się to nie rozleciało??? chodzi mi ogólnie o prasy łańcuchowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Jak byś uwarznie pracował nie przeciążał nie dopijał bel za mocno to by się nie rozleciała. Ale po co kupować prasę za 60tyś na 300bel rocznie. Ja miałem warfame pracowała z 70km ciągnikiem to wszystko w niej siadało nie wytrzymywała. Ale kolega robi c360 to nie ma problemu bo prędzej traktor zgaśnie niż coś w niej popsuje. Teraz mam jd i robie 3 razy więcej bel niż warfamą i po 4 sezonach jeszcze nic w niej nie poprawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo niektórzy muszą kupić nową, a fundusz ogranicza do 50-70tys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Teraz john deere robi prasę łańcuchową i kosztuje ona ok. 60tyś. Ale jest składana w Sokółce więc nie wiem jak tam jest z jakością. A z Polskich pras to famarol łańcychowo-walcowy jest nie najgorszy. Brat kupił i jakoś robi większych problemów nie miał ale mówił że drugi raz by jej nie kupił.
Taki famarol kosztuje 70-80tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj