celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

marcine    44

Z tego co na forum tutaj czytałem najlepszą prasą do c360 jest właśnie JD550, innej nie warto kupować. U mnie na wiosce koleś lata c360 3-P z Deutz - Fahrem (nie wiem jakim dokładnie, na oko gp 550, ale raczej się mylę, grunt, że nie za duża i dość stara) i sianokiszonka jest zbita fatalni, belki są miękkie i pleśnieją a do tego ciągnik dostawał tak po d*pie, że gasł przy zbijaniu..

Ale według mnie do c360 prasa zwijająca w ogóle nie jest najlepszym pomysłem. Uważam, że lepiej zainwestować w jakąś przyczepkę zbierającą z nożami. Może czasu trochę więcej zejdzie przy robocie, ale będzie ona lepiej wykonana.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Co do tematu to bym chciał uzyskać odpowiedzi odnośnie prasy hesston (nie podaje modelu, bo nie wiem do jakiego się ustosunkować), a prasy JD 550 do ciągnika 80 km do sianokiszonek słomy jak i siana.

 

Przykładowe ceny pras w dobrym staniez tych co podałem?

 

Dużo c-360 jeździ u mnie na wsi z hesstonem, ale tylko siano i słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My za JD 550 zapłaciliśmy 10,5 tyś, cena była okazyjna, jednak prasa sprawuje się wyśmienicie, na początku pracowała z 3P, jednak 3P miał dość ciężko, obecnie pracuje z 902 i bele są świetne, do sipmy, metal fachu czy innych bubli nie ma porównania, polecam, tani i dobry sprzęt, maszyna pracuje u nas 2 lata, wymieniona była tylko jedna rolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Co do tematu to bym chciał uzyskać odpowiedzi odnośnie prasy hesston (nie podaje modelu, bo nie wiem do jakiego się ustosunkować), a prasy JD 550 do ciągnika 80 km do sianokiszonek słomy jak i siana.

 

Przykładowe ceny pras w dobrym staniez tych co podałem?

 

Dużo c-360 jeździ u mnie na wsi z hesstonem, ale tylko siano i słoma.

Odpowiednikiem JD 550 jest Hesston 5670H lub 5670auto, model auto ma trochę bardziej rozbudowany sterownik, elektroniczny licznik bel i elektrozawory. Ceny 10-15 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piorek34    4

Witam, wie może ktoś o prasie krone kr 125 do kupna, jestem taką prasą zainteresowany kwota jaką mam do przeznaczenia to max 13 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Ja też szukam prasy do MF 3060 służyła by wyłącznie do sianokiszonki ( może z czasu do słomy ale wątpie). Cena to do max 20-22tyś. Najlepiej żeby była siatka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidom1299    0

Witam. Robił ktoś sianokiszonkę z żyta??? Głownie mi chodzi o 2 prasy John Deere 550 i Hesston 5670. Rozchodzi mi się o kształt balota bo musi być ładny żeby w owijarce się nie okręcał na bok. A jak sie spisuje Rivierra Calasjes (bele120).

Edytowano przez dawidom1299

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Czy prasy claas takie do 25k posiadają haki? jakie prasy oprócz, morra, krone, welger posiadają jeszcze?

Co byście brali do sianokiszonki większość tak 200-300 bali + jakieś usługi + siano + słoma ale tego to tak do 100 bali rocznie. Myślałem żeby albo welger rp 200 albo krone 130s bo pasuje mi żeby było: rotor, siatka/sznurek, szeroki podbierak no i odrzutnik bel też by się przydał.

Edytowano przez Marcin349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

New holland seria 65X 64X oraz nowsze BR'ki tez maja haki

Co do rotora to ma jedynie wersja BR ale nie kazda ma noze (z nozami to min. 120 KM).

Serie 65x i 64x nie maja rotora tylko podajnik grzebieniowy przed komora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Ja też szukam prasy do MF 3060 służyła by wyłącznie do sianokiszonki ( może z czasu do słomy ale wątpie). Cena to do max 20-22tyś. Najlepiej żeby była siatka ;)

 

Ja mam do sprzedania claas rollant 42 farmer. Bardzo dobra prasa, pracowała z 3p, później z MF 3055 mam ją 4 lata sprawuje się znakomicie naprawdę nie chcę jej sprzedawać ale muszę kupić większą taką co robi bele 150x120 u mnie w sezonie robiła ok 600 bel ale teraz dobrałem 30 ha łąk i zastawiam się nad jakąś większą. Nie było w niej żadnej awarii a beleczki no dosłownie miód malina. Jeśli jesteś zainteresowany to napisz na gg (42900393). Polecam w sprawie ceny lub zdj pisz na GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

No właśnie z walcowych co byście proponowali żeby miało na pewno haki, rotor, siatkę, szeroki podbierak, może mieć odrzutnik bel tak do 25 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Takiej za 25 nie kupisz, w mojej 42 claasa są haki szeroki podbierak a odrzutnik można spokojnie dorobić ale jest całkiem nie potrzebny bo i tak belkę dobrze odrzuca, a rotor to jednak ten 3060(80km) ci nie wystarczy( do rotora to minimum 100 km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ja ciągnik mam silniejszy a do 30 myślę że jakąś starszą ale zadbaną to kupię, myślę o welger, deutz, claas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Do sianokiszonki dobrze by było jakby miała rotor i noże, ale walcowa z takim wyposażeniem to 100 KM minimum a jak noże to 120 KM. Prasa łańcuchowa potrzebuje 20 KM mniej od walcowej z rotorem czy rotorem+noże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Ja mam walcową i nie narzekam, teraz planuje ją zmienić na vicona RV 186 lub 7 bo bardzo duzo łąk mi doszło i bd robił nie jak dotąd ok 700-800 claasem tylko ok 1800 bel w sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suszak    0

Ja mam Prase John Deere 550 I sprawuje mi sie bardzo dobze. Ciągam ja zetorem 8011. Mówią że c360 starcza ale gówno prawda ZA MAŁO MOCY. Jesli chcesz Prase to kupuj wyłącznie John Deere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrGrzybek96    0

Ja mogę polecić JD 550. Prasa lekko chodzi. Nie miałem jeszcze żadnej awarii. Prosta w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

-- połączono --

 

Witam serdecznie wszystkich jestem w wojewodztwa podkarpackiego i w tym roku chcialbym kupic prase rolujaca do 10tys interesuje mnie taka zeby dobrze zbijala siano, sianokiszonke i slome najlepiej zmiennokomorowa i mam takie pytanie jaka prase polecacie lancuchowa pasowa czy moze walcowa . Ciagniki jakie posiadam to ford 5610, mf 255 i c330.pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na odpowiedzi

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Szczerze mówiąc za 10tys. będzie bardzo ciężko wyrwać coś w stanie umożliwiającym prace chyba że od razu zainwestujesz w nią połowę ceny prasy.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

polecam hesston 5540, jest pasowa zmiennokomorowa


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

sprzedam ci swoją carraro rp1200 łańcuchowa, stałokomorowa, rocznik 89, ale jeszcze ze 2 dołóż hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj