celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

Sup321    13

Stosował może ktoś nagarniacze do wąskich podbieraków w prasach takich jak np. welger rp 12 .Jak się sprawują ?Pytam bo taką prasę ciężko znależć z szerszym podbieraczem do 20 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Halo znawcy tematu! Takie małe porównanie JD 550 czy NH 865, JD jak wszyscy wiedzą to pasówka i ta prase dosyć znam i rozumie jej działanie, ale NH to łancuchowa zmiennokomorówka, jej kompletnie nie znam i chciałbym coś o niej od was usłyszeć. Interesuje mnie bo jest stosunkowo tania i posiada owjanie siatką co przy JD podnosi znacznie cene(powyżej 20 tys), jak w tej NH są zywotne lańcuchy? Jak sprawuje sie pneumatyczna regulacja siły zgniotu? Co można zrobić/ustawiać/zobaczyć na sterowniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

pomyśl o JD 550 ma male zapotrzebowanie na moc i za 15tyś można kupić najwazniejsze jest pasowa do słomy tylko pasówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Szczerze na mocy mi nie zależy tak bardzo, bo i tak 125km w niej by chodził... O to chodzi, żeby bale były jak najbardziej zbite a praca była jak najwydajniejsza, prasa byłaby tylko do słomy. Za JD na szerokim podbieraczu(bo tylko taka jest brana pod uwage) i tak trzeba dac pod 20 tys a jest bez siatki. Taki NH z siatka jest za 15... i temu sie pytam ile jest wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

NH młodsza z siatką i tańsza, to też świadczy o tej prasie. Ja kupiłem 550 a kumpel poleciał na rocznik i kupił jakąś nh z 2000 roku i delikatnie mówiąc nie jest zadowolony. Ja do swojej dokupiłem chyba metr spinek ale obyło się bez wymiany. Aha olej wymieniłem i filtr ale to tak zapobiegawczo. Miałem wcześniej deutz 2.30 z rotorem i nożami. Do słomy się nie za bardzo nadawała. Poza tym podczas wiązania rotor łapał sznurek. Wypuszczam belkę a tam nie związana ;[ . Słyszałem że to standard w tych prasach, nie tylko mojej. Ale technicznie przez parę lat wymieniłem ze dwa łożyska . Wąski podbierak też nie jest za wygodny i zaczęły mi elektro zawory świrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Proszę o odpowiedz czy prasa grenland walcowa 120x120 z rotorem na 14 noży będzie dobrze robić sianokiszonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Jaką prasę łańcuchową polecacie z rotorem i z siatką ? Jak najtańszą, oczywiście używaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Jaką prasę byście polecili w cenie około 20tyś. Prasa zwijała by sianokiszonkę, siano i słomę. Dobre by było jak by uwijała siatką. Chodziła by przy ciągniku 95KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Zabardzo nie znam się na prasach bo dopiero kupiłem lecz przed zakupem dużo przeglądałem forum. Najbardziej polecane to Krone 130 John Deere 550 albo Welger rp 12. Ja kupiłem Welger rp 12 s z szerokim podbierakiem i siatką za 20500 bo miałem okazyjnie blisko i prasa była bardzo dobrym stanie. Zaraz niektórzy użytkownicy forum zaczną ci polecac John Deere tylko niech lepiej się wypowiedżą o kosztach części do nich bo słyszałem że są bardzo drogie (zwłaszcza pasy i łożyska) , nikt u mnie w pobliżu takiej nie miał a koszty wymiany części trochę mnie od niej odstraszyły. Polskie prasy lepiej sobie daruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioBar    0

A co myslicie o prasie class rollant farmer, dałby radę sobie z nią ursus c- 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Tylko te spawanie mocowania siłownika marnie wygląda i ciekawe czy klapa jest prosta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Nie kupujcie rollant 42 farmer jest to największy nie wypał Claas-a, bo za podbierakiem nie ma takich zębów co podrzucają dalej np. słomę. Ja osobiście polecam rollant-a 44 ewentualnie 46 mam 44 już coś koło 5 sezonów i tylko 1 łożysko wymieniłem i nic nie robię przy niej tylko przesmaruję i oleju do centralki wleję i w pole. Prasa robi ładne belki jak dobijemy oczywiście. Belki mi nie stają nawet 1 w tym sezonie nie stanęła i jeżdżę na usługi i ludzie zadowoleni są. Elegancko sznurkiem owijam i belki piękne na usługi jak jeżdżę to ludziom te belki się podobają, bo na końcach nie mają tej grzywy jak po pasówce i przede wszystkim jeżdżę szybko nie tak jak u nas pasówkami wolno żeby pas nie pierdyknął :) 100% zadowolenia :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@zetor3011 ale głupoty wypisujesz o pasówkach, chyba że myślisz o z-230 pierwszej polskiej prasie pasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Hesston 5670 albo rivierre. Sam stoję przed zakupem prasy i nie wiem która z nich jest lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

w tej kasie kupisz dobrą ale na wąskim podbieraku , więc w presowaniu większych pokosów będziesz się denerwować

Edytowano przez bel920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

posiadam 5650 hesstona sprawuje sie bdb za ta kase prosta budowa nie ma sie co psuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

648 jest następcą 644 i czasami jest lepiej wyposażony tzn. siatka, szerokie opony i cropcutter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj