celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

tomi382    99

To wtedy się patrzy za JD 560 itp aż będzie szeroki podbieracz . Ważne że pasowa i JD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

ok dzięki za rady :) a czemu akurat jd i czy walcowa zrobi takiego bala jak pasówka czy nie ma szans ? chodzi mi o zbicie i kształt bala ? przy zakupie na co zwracać największa uwagę i czy zamykanie komory w prasie ma wpływ na zbijanie bala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja mam kolego rollant 66 i to jest walcówka 120*150 i szczerze mogę ją polecić. W sezonie o prase nie masz co sie martwić bo jak łańcuchy masz w dobrym stanie i łozyska tez to tylko smarowac i jechac a to mozna sprawdzic przed sezonem. Jesli chodzi o zbicie to snopki waża z żyta 270kg i w innych zbozach stosunkowo wiecej a rekordowe mają 350 kg;) ja za swoją dałem 17 tys i ma siatkę i podbieracz 180;) wrazie pytań co do niej to pytaj śmiało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ja wczoraj własnie zakupiłem deutz-fahra 2.30 owijanie na dwa sznurki i siatke i teraz czekac tylko do sezonu i wyprubować maszynke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Mam pytanie co sądzicie o tej prasie http://moto.allegro.pl/item1147361417_prasa_mf_1440_zmiennokomorowa.html Warto kupić, ponieważ nikt nie chce prasować na usługach u nas bo to brak czasu albo nie ma pracownika a sam musi jezdzić na kombajnie, wiec pewnie przyjedzie kupić nam prasę, wiem troche za póżno się obejżeliąmy bo zaraz żniwa, ale jak bysmy ją przejzeli i wymienili kilka łożysk to powina chodzic. Najważniejsze żeby tylko sprasowała ten sezon a na następny bysmy ją pożądnie przejżeli.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil100    0

Do ciągnika małej mocy dabra bybyła prasa stałokomorowa walcowa- jeśli byś chciał mocniej zbić balot to nie potrzeba większej mocy.

Nie wiem jak to działa w innych prasach ale walcówka za to nie byłaby droga.

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Nie chce otwierac nowego tematu wiec

 

ojciec chce sprzedac nasza prase new holland 841 lancuchowa zmienno-komorowa owijanie na siatke dobra do prasowania slomy i siana

 

i chce kupic uzywana prase walcowa rozmiar beli 120x120 glownie do sianokiszonki i slomy prasa ma byc typu welgier rp 12 i class rolland 44 co mozecie powiedziec o tych prasach szczegolnie jak prasuja slome bo znajomy prasowal unas w tym roku zestawem ursus c360 + class rolland 44 to bele ladne wychodzily


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Walcowa nie nadaje sie do sianokiszonki, najlepsza bedzie zmienokomorowa łancuchowa albo pasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy zna ktoś stronę z danymi technicznymi pras coś w stylu konedaty? Pytam, bo chcę porównać parametry poszczególnych pras. Obecnie mam new hollanda br 6080 i prasa jest ideał(nówka w podstawowej wersji). Przy odpowiednim polu sprasuję nią wraz z nh t5060 100km do 3ha/h niezależnie od ilości słomy (większe znaczenie ma ukształtowanie pola no i oczywiście im większy pokos, tym lepiej, bo mniej się najeździsz,a tyle samo bel ukręcisz).

EDIT:Jak ktoś ma ciągnik poniżej 80 km to powinien celować albo w pasówkę, albo łańcuchową. Jeśli nie ma się zbyt dużo podmokłych pól to pasowa, jeśli na odwrót, to łańcuchowa, bo z tego co wiem, to pusta pasówka waży od ok. 2,5t w górę, a np. krone kr 125 1,7t i c360 małe zetory typu do 3011-7745 nie będą mieć z nią problemu bo jest maleńka, tak jak i welger rp12.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Walcowa nie nadaje sie do sianokiszonki, najlepsza bedzie zmienokomorowa łancuchowa albo pasowa.

Dlaczego popełniłem tak wielki błąd i robię sianokiszonkę prasą do tego nie nadającą się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

heh ja tak samo jak @Mirasek >>>> właśnie prasy walcowe są polecane do sianokiszonek ( chociaż ostatnio coraz częściej się spotyka prasy zmienno-komorowe w sianokiszonkach choćby praso-owijarki >> najnowsze już są zmienno komorowe)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Nie wiem jakich pras uzywacie do sianokiszonki, ale ja kiedys sprasowałem sianokiszonke prasą claas rolland pierwszy i ostatni raz, dlatego ze baloty w srodku były słabo zbite mozna było reke włozyc i potem kazdy był z plesnią, moze dlatego ze nie był dany zakiszacz, i rozwijanie takiego balota to dopiero koszmar, teraz prasuje prasą pasową i to bez zakiszacza, zero plesni, baloty rozwijają sie jak papier toaletowy a są tak zbite ze kolców nie mozna wbic, zadna walcowa tak nie zbije, a ze są polecane do sianokiszonki to chyba tylko przez producenta prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Widocznie mam jakąś dziwną walcówkę bo w środek beli nie włożysz ręki, palca zresztą też nie. Zakiszaczy nie stosuję, bele się nie psują chyba że uszkodzi się folię, rozwijają się jak dywanik, dlatego nieco zdziwiła mnie Twoja wypowiedź. Trzeba pamiętać o tym że walcówki mają duże zapotrzebowanie na moc, jeśli chce się rozmawiać o dobrze zbitych belach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Jesli tak mówisz to masz dobrą tą prase, moze napisz co to za prasa bo jestem ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Prasa jak prasa, Vicon RF130 i ciągnik 95KM, mógłby być mocniejszy ale na pewno nie słabszy. Rdzeń beli pewnie ma mniejszy stopień zgniotu jak reszta ale nie można powiedzieć żeby był luźny, tak jak pisałem ciężko jest wetknąć ponad pół palca u ręki.

 

Prasa stałokomorowa zbija środek beli jej zewnętrzną warstwą i im więcej jest w stanie sprasować tej zewnętrznej warstwy, tym lepiej będzie zbita w środku. Prasa zmiennokomorowa nawija kolejne warstwy dlatego jest mniej energochłonna, szczególnie przy sprężystych materiałach (słoma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A jakimi prędkościami obrotowymi silnika i w km/h jeździsz po polu w słomie żeby ci MF zbyt dużo nie spalił?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zwykle ustawiam sobie 1800-1900rpm a biegi dobieram od warunków na polu, 11-18km/h ale przy większej prędkości w czasie dobijania trzeba redukować, tak optymalnie to ok. 13km/h jak jest w miarę równo na nawrotach. Zużycia paliwa w słomie dokładnie nie mierzyłem ale staram się robić najwydajniej jak to możliwe więc i spalanie na ilość sprasowanej masy powinno wychodzić przyzwoite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

to ja też się dorzuce do tematu szukam prasy 120x150 lub zmienno komorowa do 20 tyś. teraz pytanie jaka najlepsze bale robi ? walcowa, pasowa, czy łańcuchowa? chodzi o to żeby były dobrze zbite zwijarka ma służyć do zbierania słomy ze zbóż, rzepaku, i siano co możecie polecić :)

Nie wiem czy zdążyłeś już kupić prasę ale może zainteresuje cię claas rollant 66 do siana i słomy jest idealna bardzo ładnie zbija bele i jest nie skomplikowana mam swoją na sprzedaż po sezonie bo chcę kupić coś z rotorem (do sianokiszonki się przyda) ale na pewno będzie to claas jeżeli taka prasa cię interesuje to daj znać na priv. naprawdę polecam super maszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtra987    0

Mam zamiar kupna prasy do C 360 3P , chcę żeby dobrze zbijała bele , b ędzie zwijała siano , słome i sianokiszonkee , cena do 20.000 , piszcie jaki model i marka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.

 

Ja mam welgera rp 12 narazie jestem zadowolony kupiłem ją za 14 tyś i zrobiłem 8 walców przy niej tylko mnie to zniecheca że ma wąski podbierak i brak centralnego smarowanie.Ale licz się jeszcze z następnymi kosztami takimi jak :owijarka,łorzyszka,folia i sznurek.U mnie pracuje z c360 i mam na zim e zamiar zmienić na coś większego z przednim napędem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Do ciągników o mniejszej mocy to polecam prasy Krone model kr125, kr 130. Za 20 tys. można już w miarę zadbany egzemplarz kupić. W kr125 to nawet c-330 dawała radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

u mnie c-360 smigała z prasa deutz fahr gp 2.30 aż miło i nie gadajcie że 60-ka nie daje rady a prasami chyba że na maksa zajechana jest choć moja z 73 roku jest i dała radę i wcalę na najmniejszym zgniocie nie pracowała prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jakby ktoś chciał kupić dobrą prasę za małe pieniądze to mój claas jest na sprzedanie, zdjęcia są w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj