cygi

co sadzicie o nowych ursusach

Polecane posty

JEDREK    22

ktos wypowiadal sie o zetorze fortera to prawda ta seria to straszna lipa jest sasiad ma go skrzynia siada a zwlaszcza wom (a uzywany tylko przy rosiewaczu nawozow brzegu praktycznie to zadne obciazenie jak na120km) elektryka sie pali a zwlaszcza pokretla i wloczniki dalej idzmy wykonamie to tez jest mizerne i kabina ciasna jak dlamnie to bym musial przerabiac siedzenie. a w silnik to wpakowal juz 30 tys nowa pompa i wtryskiwacze i tak nie chodzi jak powinien jak zimny to pali slabo jedyne co jest mocna strona tego ciognika to podnosnik jak do tej pory to zero awari ale ma EHR. tak wice mi sie nie wydaje ze zetor to juz super jakosc za male pieniadze a naprawy to ceny kosmiczne sa i do czesci to cieszki dostemp jest. wiec podsomowujac krutko zetora to nie kupie napewno i moj sasiat juz tez teraz zaluje. a co przemawia za ursusem to ze za pomoca przecinaka i mlotka naprawie i czesci sa prawie w kazdej agromie wiec osobiscie wole ursusa mimo wszystko ;)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Mi się wydaje że Ursusy to nie są złe ciągniki nawet te nowe. Mój brat pracuje w firmie oponiarskiej TC Dębica (dawniej Stomil) mówił żem maja tam mają kilka ciągników 4514, 5314, pracują w transporcie ciagną po 2 przyczepy około 10 do 16 ton na tych przyczepach. To jest nic, ale opowiadał jak ''operatoży" jeżdżą tymi ciągnikami masakra ;) , nie oszczędzaja ich nic, jak rusza to przód podnosi do góry i tak ze 3 razy obróci kołami w miejscu na asfalcie, nie raz celowo gosć stanie pod górke zeby ''gumy zapalić'', jak nawraca to driftem, :) itp. Traktory nie są stare mają ok. 2-3 lata a wyglądają jak by miały po 7 . Wyglądają katastroficznie lakier odrapany, maska pozaginana, lampy potłuczone. Jak na taką jazde to się dobrze trzymaja odziwo nie psuje się przy nich nic. Taki ''test'' może niejednego rolnika przekonać do polskiej marki :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Mi w nowych ursusach np. nie podoba sie wygląd szczególnie w tych najmniejszych modelach( starsze o wiele ładniejsze):) Ursus jak ursus jest dobry wiadomo sa nowe rozwiązania ale są za słabe żeby dorównać najlepszym firmom szczególną dla mnie wadą jest prędkośc tych ciagników;(


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Prawie wszyscy czepiają się tych plastikowych masek... Czy wy ludzie nie wiecie że można wybrać sobie z metalową maską? Otóż można, więc nie róbcie z tego takiego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

mi sie nie podoba maska ale i przedni zaczep reflektory w 3502 nie ma błotników


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1
Prawie wszyscy czepiają się tych plastikowych masek... Czy wy ludzie nie wiecie że można wybrać sobie z metalową maską? Otóż można, więc nie róbcie z tego takiego problemu...

a właśnie że nie można

 

moj kuzyn ma 2x1634 jeden nowszy a drugi starszy chyba 98r i wszyscy mamy to samo zdanie że ten starszy jest mocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellrez    0

w moich okolicach nikt nie kupuje tego bublu ;)

teraz jak ktos kupuje to tylko zetorka zazwyczaj ;)

 

nowy ursus to ciagnik ktorzy chca stracic pieniadze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@Matey ten obok to 5714 a nie 4514 a 6024 nie ma nowej maski tylko taką samą, dla porównania zobacz w ciągniku obok właśnie w 5714.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2
Każdy użala się nad maską, zobaczcie ten model ma inna kabine i maska wg. mnie idealnie pasuje do tej kabiny.

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-6024-image145979.html

Jedyne co karci ten ciągnik z wyglądu to opony >.>

 

Dla porównania obok stoi 4514 z kabina agrobis jak sie nie myle

 

Ten URSUS 6024 nawet ładny,fajna kabinka rewelacja,tylko jest jedno ale....wg. mnie trochę za drogi.. . Ceny ursusów powinny być trochę niższe bo inaczej to nie wróże im przyszłośći.


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

A ja się czymś z wami podzielę napisałem do kierownictwa ursusa,ze co oni produkują,ze robią postępy ale wraz słabo,ze powinni wstawić rewers, szybszą skrzynię wygodniejsze kabiny w mniejszych ciągnikach, szersze kapcie i parę innych bo na razie nie mają z kim konkurować.

A oni do mnie tak:

"Szanowny Panie,

Dziękujemy bardzo za przekazane nam cenne uwagi dotyczące ciągników.

Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby sprostać oczekiwaniom

klientów. E- mail Pana został przekazany odpowiednim komórkom w Ursusie,

aby

wzięli pod uwagę Pana spostrzeżenia."

 

 

Acha acha acha, srały muchy będzie wiosna.

Wątpię,żeby ktoś oprócz tej sekretarki która mi odpisała (nie podam nazwiska) przeczytał mój E-mail, ursus robi postępy ale wraz małe i nie słuchają ludzi, według mnie to URSUS powinien robić jakieś przeglądy, sprawdziany, słuchać ludzi, radzić się rolników, bo kto jak nie rolnicy będzie ich maszyny kupował, powinni wybierać jakichś rolników i dawać im na próbę nowego ursusa a ci niech piszą im wady i zalety tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Stary ale co ty myslisz ze oni o tym nie wiedza ze przydala by sie skrzynia z rewersem i normalnym power schftem ,czy inne rzeczy,oni poprostu nie maja na to kasy ,na takie modernizacje to trzeba kasy a kasy,mogli by np;

brac skrzynie od kogos ,tylko ile by te ciagniki wtedy kosztowaly :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

ursus powinien do takich modeli jak 1674 i 6824 zrobic nowe skrzynie z rewersem chociaż mechanicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

sfinansujcie im taką zabawe to bedzie.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

oj dzieci dzieci... ostatnio w tv było że w ursusie z taśmy produkcyjnej schodzi jeden ciągnik na godzinę więc chyba maja zbyt bo te najnowsze modele są według mnie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

A czy ja powiedziałem że oni o tym nie wiedzą?

Napisałem takiego E-maila do URSUSA a dokładnia to brzmiał inaczej, myślałem,że odpiszą mi,ze planują wstawić coś w jakimś modelu albo,ze w następnym sezonie już to będzie, chodziło mi o to a oni tylko,ze E-mail poszedł dalej, czyli w ogóle na moje pytanie nie odpowiedzieli bo mi głównie chodziło o to czy planują wstawić coś nowego do URSUSÓW.

to,ze URSUS nie ma na to kasy to wiadome bo pomyśl, przecież jak mogą mieć kasę jeśli sprzedaż ursusów spada, ursusy są drogie bo oni wiedzą,że mało ich sprzedadzą i podnieśli ceny aby na nich zarobić a potem zainwestować, no bo z czego mają inwestować jak mało zarabiają na czysto ze sprzedaży.

 

EDIT

Przed chwilą na moją skrzynkę e-mailowa przyszedł e-mail od URSUSA więc jednak rozpatrzyli i odpowiedzieli na moje pytania, ursusy są spoko według mnie ale za drogie jak na to co oferują.

Odpowiedzieli mi, że ceny są takie gdyż chcą zbliżyć się cenami do marek zachodnich ale to nic nie tłumaczy.

Na temat rewersu nic się nie dowiedziałem lecz otrzymałem dobrą informację odnośnie prędkości,że są montowane skrzynie 12/4 z maksymalna prędkością 40 km/h w nowych seriach ciągników w standardzie a w tych starszych typu 5714 za dopłatą, z tego co mi wiadomo to w nowych seriach typu 6024 i 7524 maksymalna prędkość to 32 km/h ale może coś się teraz zmieniło.

I napisali,ze nie ma już kabiny SP06 tylko jej unowocześniona wersja KOJA model 09 , lecz nie napisali czym się różni.

I co mnie zdziwiło i udowodniło, że jednak Ursus ma porównanie tylko do starszych modeli powiedzieli,ze kabina K07 jest bardzo komfortowa a ursusy dobrze wyposażone bo mają duży wydatek pompy, no łącznie nie taki zły wydatek ale do obracania pługów to ta jedna pompa jest słaba.

I tak już się bardzo rozpisałem, jak będziecie chcieli wiedzieć coś więcej to piszcie bo mogłem o czymś zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Jednak odpisali ,ale nic ciekawego nie napisali,bo o tych kabinach to jest na stronie ursusa, gdzies czytalem ze ze skrzynia 12/4 ma byc w nastepnym etapie modernizacji uzupelniona o rewes ,ale to bylo z rok temu wiec nie wiem ile to bedzie trwalo oby nie 5 lat :D

 

oj dzieci dzieci... ostatnio w tv było że w ursusie z taśmy produkcyjnej schodzi jeden ciągnik na godzinę więc chyba maja zbyt bo te najnowsze modele są według mnie ok!

kolego jak masz tyle lat co w podpisie to nie nazywaj mnie dzieckiem :D a po za tym ursus zeby mial kase na inwestycje bo musial by produkowac i sprzedawac z piec ciagnikow na godzine :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
sfinansujcie im taką zabawe to bedzie.

Dla mnie dziwne to jest że ceny ursusów są tak wysokie i że nie stać ich na np rewers. A nawet jak nie maja tych rożnych bajerów to przynajmniej cena powinna być taka żeby było wiadomo ze ursus ma nie najlepsze wyposażenie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

nigdy sie nie dowiemy dlaczego ceny są takie wysokie. ale wiadomo że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi i kase i ktoś na tym zarabia... bla bla bla i tak dalej. my tego nie zmienimy, nikt nikogo nie zmusza do kupowania ursusa.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Nie będę wam tu cytował całego listu bo napisali mi 2 strony w Wordzie i przysłali jako załącznik ale zacytuję wam co mi odpowiedzieli na pytanie: "Dlaczego wasze ciągniki są tak drogie w porównaniu do innych marek, które mają za tą cenę lepsze wyposażenie" otóż otrzymałem taką odpowiedź: " odnośnie „zmniejszenia ceny” na ciągniki, zapewniamy Pana, że podobnie jak i Pan chcemy, aby ciągniki URSUS miały ceny bardziej konkurencyjne w stosunku do cen ciągników marek zachodnich. Trzeba zauważyć, że na cenę całkowitą ciągnika istotny wpływ mają również koszty jego eksploatacji, które w przypadku ciągników marek zachodnich są bez porównania znacznie wyższe. Na ten temat dużo mogą powiedzieć rolnicy, którzy kupili nowe ciągniki, a w szczególności sprowadzone z Zachodu używane np. 6-letnie ciągniki, które uległy awarii. Teraz rolnicy Ci żałują swojej decyzji."

 

To tyle co do wysokich cen a teraz coś o wiedzy zarządców URSUSA: "Szanowny Panie, nasze ciągniki, które są oferowane w wersji dla polskiego rolnika (na kraj) mają w kompletacji standard bogate wyposażenie: np. pneumatyczną instalację hamulcową do hamowania przyczep lub mają zaczep automatyczny, obciążniki i wiele innych zespołów. Firmy zagraniczne wiele zespołów oferują nie w standardzie lecz za dopłatą."

Czyż drugi cytat nie jest śmieszny? I co to za bogate wyposażenie? No szkoda bardzo żeby w XXI wieku trzeba było jeszcze np. za kabinę dopłacać tak jak kiedyś,że ciągniki sprzedawali bez kabiny a kabiny trzeba było zamawiać gdzieś indziej i przyjeżdżały na pociągach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj