cygi

co sadzicie o nowych ursusach

Polecane posty

swat24    64

Ursus z opałem nie ma problemu ja mojemu jeszcze daje inny koktajl tzn 50:50 opał i olej rzepakowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
a czemu agrotron a nie DF

Agrotron to też jest DF.

Nie rozumiem twojego postu :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

widzialem ostatnio u dilera kilka nowych ursusow no i powiem wam ze sa one dosc prehistorycznym sprzetem sa poprostu produkowane bez zmian wiele wiele lat a i cena nie jest rewelacyjna a jesli chodzi o awaryjnosc to mam dobrego znajomego ktory posiada ursusa 5314 od 3 lat i to co dzialo sie w ppierwszym roku eksploatacji to katorga z ciagnika stale lal sie olej dwa razy byl rozpalawiany bo poszedl uszczelniacz i olej napiepszal na tarcze sprzeglowa i ubywal w zastraszajacym tempie po okolo 100 mtg cos zaczelo pukac w podnosniku serwis rozebral podnosnik i puka do teraz i slabo podnosi no i wszechobecne wycieki po okolo 150 mtg i 8 miesiacach eksploatacji przyszla wiosna a moj znajomy zacza szukac starej 60 bo bal sie wyjechac swoim ursusem w pole do dzis nie jest zadowolony z tego ciagnika ale jak sam mowi poprostu trafil mu sie pechowy ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

niemożliwe żeby było aż tak zle z tym ursusem tylko niektórzy nie umieją dbać o ciągniki,ja tam swojemu nie żałuję ale dbam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

a co takim ciapkiem idzie dziś porządnie zrobić,nic bo ja jak orałem swoim 5314 a bez miedze sąsiad c330 to mówił do mnie że takim ciągnikiem jak mój to jest dopiero porządna i głęboka orka a ciapkiem to zbytnio głęboko nie zaorasz i wogóle wiele innych prac.Mam ciapka to tylko lekkie jakieś prace wykonuje nic więcej bo szkoda czasu no i DROGIEGO PALIWA!także niegadajcie jak niewiecie i niemacie doczynienia z tymi ciągnikami (albo szukać jakieś 60ki żeby pracować w polu,dajcie spokój,zadbać i ogień z RURY)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Też myśle że 5314 czy 4514 są udane tylko o Ursusa nikt nie dba tak jak np. o NH a potem mówią że to bubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleks    0
Też myśle że 5314 czy 4514 są udane tylko o Ursusa nikt nie dba tak jak np. o NH a potem mówią że to bubel.

oj bubel bubel wiem bo mam 5714 aile było już problemów nawet naprawy wykonywane u producentasą nie rzetelne np. po250mtg były już przedmuchy silnika (tak wykonany był filtr powietrza że ssałkurz) nie wymienili silnika tylko naprawiali i po naprawie były takie wibracje że ręce drętwiały w serwisie wmawiali że tak ma być drugi raz silnik trafił do producenta i dopier trochę się uspokoiło a skrzynia ma przełożenia pod psem nawet z pusytymi przyczepamito bez zgrzytu między 2 a 3 się nie obejdziea jak właczyć p napęd to szybko stracisz słuch (96db) i wiele innych ma problęmów nie zależnych od użytkownikatylko od wykonania mam na wszyskto dokumętydla zainteresowanych mogę pisać więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

hehe dwa te same posty aleks a ja jestem zadowolony z 5314 i sie nie psuje :rolleyes:


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

może ktoś się wypowiedzieć o modelu 6024 ??

- 4400 cm3

- 82 KM

- 294 Nm

- TUZ 3850 kg

- 4455 kg z obciążnikami

to tak z tego co zapamiętałem. Nie jest chyba tak źle tylko gdyby nie ta cena niecałe 120 tyś zł brutto (wg producenta). Wygląd ciekawy, parametry może nie rewelacyjne ale zadowalające. Koś użytkuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Myśle nad nowym ciągnikiem 80-90 KM. Pod uwagę biorę m.in. właśnie 6024. Będzie dobry do tura ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus5714    0
:angry:

oj bubel bubel wiem bo mam 5714 aile było już problemów nawet naprawy wykonywane u producentasą nie rzetelne np. po250mtg były już przedmuchy silnika (tak wykonany był filtr powietrza że ssałkurz) nie wymienili silnika tylko naprawiali i po naprawie były takie wibracje że ręce drętwiały w serwisie wmawiali że tak ma być drugi raz silnik trafił do producenta i dopier trochę się uspokoiło a skrzynia ma przełożenia pod psem nawet z pusytymi przyczepamito bez zgrzytu między 2 a 3 się nie obejdziea jak właczyć p napęd to szybko stracisz słuch (96db) i wiele innych ma problęmów nie zależnych od użytkownikatylko od wykonania mam na wszyskto dokumętydla zainteresowanych mogę pisać więcej

 

e tam głupoty opowiadasz ja tez mam ursusa 5714 i wcale nie narzekam a dostaje ładnie po pierścieniach jaka masz skrzynie i jakie pługi nim tarpiesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7011    1

Mój wujek ma nowego ursusa 5714 i od wiosny sprawuje mu sie bardzo dobrze, jego minusami jest wysoki poziom hałasu w kabinie i trochę dziadowska skrzynia, ale ogólnie fajny ciągnik :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym dołożyc 1troche zl i kupić porządny zachodni traktor niz np, mam na mysli ursusa 1614, bo traktor umnie, pracuje dosyć cięzko, wiec jak widze w spolce jak kupili nowe ursusy 1614 to po roku czasu juz remont silnika, a ja mam zachodni juz 2lata,, nowke, jak narazie wszystko gra, zobaczymy jak długo, ale mysle ze dlugo bo slyszalem wypowiedzi na temat DF-ow agrotronow to nie sa zle i sie nie psują:) Ursus nie jest zly, bo wiekszosc polski rolnikow a nawet wszyscy sa obcykani w tym sprzecie, jak cos nawali to przecinak i mlotek i traktor sprawny:d


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tam do Ursusow mam zaufanie bo do zetorow to tylklo proxima i zts bo zetora juz jeden kupil u nas na wsi nowego forterre i stal wiecej u mechannika niz robil w polu ale tak ogolnie to Ursusy sa spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Jak już gdzieś pisałem forterra ma wyciśniety silnik do granic możliwości, pozatym przy tej mocy producęci stosują już silniki sześcio garowe a Zetor 4 z Proxy i jak bym miał wybierać to tylko Proxime bym brał z Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Mi się stylistycznie podobają bardzo lecz ta cena...


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lloveursus    0
Na targach słyszałem, że Ursus ma wprowadzić do ciężkich modeli silniki Perkins'a.

ursus juz mial kiedys 6 cyl. silnik perkinsa *************(Ursus C3110)

 

Nie reklamujemy innych stron/for o tematyce rolniczej. @quercus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dla mnie mogli by jednak poprawić wygląd ciągników bo mnie to odstrasza od ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK13    0

Stare modele wyglądały nawet lepiej. Choć nowe ursusy mają kilka ulepszeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy nikt nie kupuje nowych ursusów naliczyłem tylko 2 nowe,myślę że są ku temu powody

-są drogie

-duża konkurencja

-inni producenci oferują za tą kasę ciągnik lepiej wyposażony,szkoda że nowych ursusów jest coraz mniej.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj