cygi

co sadzicie o nowych ursusach

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No racja na podnośniku ma tylko 26l.Na udzwig wydatek nie ma jednak wpływu. Udzwig zależy od ciśnienia przy małym wydatku poprostu wolniej podnosi ale jaką pojemnosc może miec siłownik podnośnika? Jeżeli się myle to mnie popraw <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"poprostu wolniej podnosi "-i to właśnie miałem na myśli

@łukasz-nie tylko widziałem <_<- zdecydowanie ma B)-i wyposażenie lepsze też ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

"technologia to nie wszystko " czyli czego jeszcze brakuje żeby było wszystko???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

zgadza się mój ma bardzo podobną hydraulike tylko że mam odpowiednio 28 l i 38 i strasznie wolno podnosi ,z obracaniem pługa to samo

 

dla mnie ten 7524 może być totalną porażką <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@piootr-i nie idzie zmienić tej pompy ?

7542 nie będzie porażką bo kupi go wielu rolników z tych,którzy kupując ciągnik kierują się jedynie taniością części zamiennych-ostatnio miałem w Agromie ubaw bo jeden koleś nie chciał przyjąć do wiadomości ,że filtr oleju do Ursusa może kosztować więcej niż do Zetora (hydrauliki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Wole zmienić ciągnik niż w ten inwestować <_< i może to w tym roku nastąpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Nowa seria Ursusów xx24 na pewno będzie się cieszyła dużą popularnością, choć nie jest to wielki skok w technologii.

Mechanicznie podobne do U-6014, ale z "nowoczesnym" silnikiem Perkinsa i kabiną na "poziomie" z klimą w której zapewne będzie ciszej niż 86 dBa B)

Podnośnik w 7524 powinien podnośić o wiele szybciej od MF 4270 bo przy tej podobnej wydajności pompy ma o wiele niższy udźwig <_<

Tak ogólnie to mocno bym się zastanowił zanim by kupił tego Ursusa B)

 

@piootr komu w tym roku dasz zarobić, gravit, rolmax, korbanek a może ktoś inny B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

wiem że w 7524 będzie podnośnik szybszy ale to i tak bedzie wolno B)

 

Jeśli chodzi o to komu dam zarobić to MF 4270 zastąpi sprowadzany ciągnik z zachodu i na 100% nie będzie to MF ( tego nie kupowałem bezpośrednio u korbanka tylko w rolmaxie ) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
a tak dla poruwnania ursus 1634 kosztuje ok 200000zł a john deere 6920 kosztuje ok 300000zł to dla was 100000zł to jest prawie taka sama cena (prawie nie robi wielkiej różnicy) B) <_<

 

Nie no gościu tak mnie rozbawiłeś że muszę co nieco popisać na tym poście B) .

 

WEDŁUG MNIE ten JD jest DLA MNIE tańszy od URSUSA.

 

Dlaczego?

 

-1634 to nie 6920 a 6620 premium

- JD ma 4 biegi pod obciążeniem a 1634 2

- Elektrohydrauliczny rewers a JD przy ursusie brak

- charakterystyka silnika(max. moment obr. przy JD jest przy ok 1400 obr. przy URSUSIE przy ok. 1800, zakres stałej mocy przy JD to ok.600 obr, przy ursusie nie ma zakresu stałej mocy i moment obr. większy u JD o jakieś 100NM)

i wiele innych rzeczy typu komfort, ergonomia itp. Można wiele by jeszcze pisać.

 

Pozdro i zapraszam do polemiki na rzeczowe argumenty.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@deer dobrze mówisz - mama chciała wziąc ursusa (ach ten partiotyzm) np taka ,,16,, na pewno coś koło 200 tys i 130 km na wom. valtra np121 jakieś 120 km na wom cena trochę większa ale i inny komfort i lepsza charakterystyka silnika <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Ja jak bym miał kupywać ursusa to bym go niekupił poonieważ niepodobają mi się wprost są obrzydliwe wolałbym kupić sobie zetorka


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1614    0

łukasz masz racje z cenami ale popatrz na kabine w środku ursusa a john deera tu dopiero jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znalazłem nowego 5024 na sprzedaż za 103 tysiące. Ciekawe kiedy reszta będzie w sprzedaży?

Kliknij Tutaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

no wyglądem to nic nowego nie to co 60 i 75xx no ale to co mnie troszke powaliło to cena ale raczej zejdą z niej po paru miesiącach a pozatym 4025 też fajna maszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar15    0

Moim zdaniem lepiej zainwestować w używany zachodni ciągnik. Ursusy nie powiem są dobre ale ja raczej bym postawił na zachodnie. Wiem że części są bardzo drogie ale zachodnie jednak sa lepiej rozbudowane i ładniejsze. Nowe ursusy praktycznie się nie różnią w wyposażeniu od tych sprzed 20 lat. Minusami w zachodnich ciągnikach jest elektronika oraz drogie części zamienne,ale plusów jest znacznie więcej.Dlatego gdybym miał wybierać to wybrałbym Zacodni ciągnik np. Agrotron Same czy Masey Ferguson

 

 

Pozdrawiam wszystkich!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

no ale nowy ciągnik to kupisz na SPO a używany to już za własną kase a jak ma byc dobry to spoko trzeba dac ok 50tyś :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Z nowego PROW bedzie mozna kupowac uzywane maszyny do 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
@deer dobrze mówisz - mama chciała wziąc ursusa (ach ten partiotyzm) np taka ,,16,, na pewno coś koło 200 tys i 130 km na wom. valtra np121 jakieś 120 km na wom cena trochę większa ale i inny komfort i lepsza charakterystyka silnika :(

 

U mnie też na początku chcieli Ursusa. Bo jak twierdzili, jest "tani" :huh: :(

Potem przyśnił im się zetorek. Nie mówię lepszy od ursusa po względwm wyposażenia.

Ale jednak udało mi się ich przekonać że Valtra będzie lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

z tego co ja wiem i co mówili na szkoleniu o budrzecie UN to teraz nie bedzie można kupowac używanego sprzęty tylko nowy ale mam nadzieje że to nie przeszło :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Nie będzie można. Teraz tylko nowe maszyny.

A co do Ursusów to myślę, że niektórzy nastawieni są do Ursusa tylko na "źle".

Zachodnie ciągniki o podobnym wyposażeniu kosztują dużo drożej.

Synchronizowana skrzynia 8/2, dośc komfortowa kabina.

Moim zdaniem bardziej opłaca się kupic, któregoś z nich niż np Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj