cygi

co sadzicie o nowych ursusach

Polecane posty

cygi    1

drodzy agrofotowicze co uwazacie na temat nowych ursusów ?? czy wg was opłaca sie wziasc nowy krajowy traktor ?? ceny tej marki sa wysokie w stosunku do wykonania... ale za to prostota napraw i obsługa nikogo nie zaskakuje wg mnie...... a wg was jak to jest ??


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

nowy to znaczy te ca sa obecnie (od 2812 do 1934) czy te co maja byc (od 4024 do 7524 i nowe z seri ciazkiej)


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

co sa teraz... ale mozemy porozmawiac tez na temat przeszłych maszyn


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

tew co sa obecnie mowie tu o od 2812 do 5712 to sobie je mozna w kieszen schowac, np. jak bys zrobil sonde czy sa ladne to by polowa dala na nie. czy sa dobre w urzytkowaniu z ta skrzynia 8/2 to chyba za wiele miejsca do popisu nie ma a pozatym maly udzwig TUZ-u. jedyne dobre slowo padnie na silnik (oszczedny w 2812 i 3512 bo w reszcie to nie wiem). zapomnialem powiedziec o kabinie ktora jest nie zbyt fajna (a sprawom tego ze jak siedze jako pasazer na prawym miejcu dla pasazera do dzwignia od chdrauliki w udo mi sie wbija) i wogule glosco w nie jest i trzesie. i jesczcze na pochwale zasluguje kierownica ktora jest gruba i dobrze lezy w reku.

co do modeli od 1214 do 1934 to o tych nowych nic nie mode powiedzic bo ich nie widziale.

 

I z tego powodu mam wielekie nadzieje ze w nowej seri nie bedzie tekiego przypalu z tym wszystkim co jest w starej.

 

POZDRO SILVER95


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

aha no muszew sie zgodzic z twoja wypowiedzia... a co inni sadza ?? moze cos na temat do1224 do 1934 ??

 

pozdro cygi


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1614    0

Mam nowego ursusa 1614 na szerokich oponach spisuje się bardzo dobze , ale duzo pali.Nowe modele mają fajne maski

ale co do kabin pozostaje duzo do życzenia,uciąg mają bardzo dobry.Co do podnośnika to jak na taki ciągnik 5500kg to bardzo mało powino być conajmniej 7000kg.Mają nawet dosyć niski poziom hałasu.Ale gdy w ciągniku jest wsadzone radio to poziom halasu wogle nie przeszkadza wystarczy tylko dać głośniej radio i jechać więc nowe modele ursusów polecam jak na te ceny co proponują inne firmy to ursusy są naprawde solidnie wykonane za tak niskie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

Piotr1614 kiedy wrzucisz foty swojej 1614, bo jest tylko jedno wstawione w zdjecie urzydkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1614    0

Wojtek podaj mi numer gg albo swojego emaila to ci prześle fotki ponieważ niewiem jak wystawia się fotki na galerie a jak nie to powiedz jak się wystawia fotki na galerie ponieaż jestem tu zaledwie od kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

na nowym AF sam nie wiem niestety jak dodac zdjecia, moze jeszcze nie mozna dodawać?? :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Piotr1614 a czy nie uważasz że zetor mimo że tańszy jest lepiej wykonany i wyposażony???

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1614    0

lukas120 raczej tak ale zetory z nowymi maskami są produkowane do 120km a 1614 ma 160km dlatego go wybrliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Nie tak dawno (może jakieś 8-10 lat temu) Ursusy były o wiele tańsze niż teraz. Ja za swojego U. 4514 w 1998r. dałem 55tys (kabina komfort). Teraz o ile się nie myle to taki model kosztuje ok. 70-80tys zł. Teraz ceny Ursusów są porównywalne z zachodnia konkurencją...(niestety) <_<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

tak tak coolman niestey ,,prawie,, jak na zachodzie (tylko tutaj ,,prawie,, nie robi wielkiej różnicy :angry: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygi    1

to fakt ze zachodnie sa lepsze ale jesli zadba sie o ursusa to tez bedzie pracowal nie gorzej niz nie jeden john deere


pozdrawiam Wszystkich AgroFoto'wiczów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

ursusy są bardzo dobre choć nie tak wypasione jak john deere lub new holland ale orać jeździć się da więc czego wy wymagacie od ciągników najtańszych na rynku że będą mieli super wyposażenie. Jak pamiętacie był w polsce komunizm do roku 1989 roku a ursus prudukował ciągniki ale musiął kupywać licencje od innych marek ciągników np. massey ferguson bo nie mugł wprowadzić nowych własnych technologi. Ursus dopiero się rozwija i więc dlatego poczekajmy jeszcze troche to zobaczymy jakie ciągniki wprowadzi na swój rynek.Więc naprawdę przed zakupem ciągników zastanówcie się czy kupić john deere i wpier... się w super długi czy też wybrac ursusa i z tą kasę co mieliście na john deera to kupić super pługi i jakieś inne sprzęty?!! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co z nową serią Ursusa. Wiecie coś o tych ciągnikach? Mnie najbardziej interesuje model 6024. Ciekawe kiedy wejdą do sprzedaży?

Trochę informacji o nowej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

a tak dla poruwnania ursus 1634 kosztuje ok 200000zł a john deere 6920 kosztuje ok 300000zł to dla was 100000zł to jest prawie taka sama cena (prawie nie robi wielkiej różnicy) B) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Więc naprawdę przed zakupem ciągników zastanówcie się czy kupić john deere i wpier... się w super długi czy też wybrac ursusa i z tą kasę co mieliście na john deera to kupić super pługi i jakieś inne sprzęty?!! "-z tego co gdzieś wyczytałem to ten cudowny Ursus 7524 ma kosztować ok.10 tys taniej niż JD Advance-i co mamy w zamian ?"Wygodne, wyciszone (86 dB)"kabiny -86 dB to jest kpina-stary Zetor ma zdaje się 83 (20 letni Zetor),brak WOM 540 E,a jeżeli pompa podnośnika będzie miała wydajność 26l/min to ja życzę powodzenia(zdaje się piootr ma coś takiego w MF).Jak znam życie to silnik będzie miał 100 koni ale wedle normy ISO-a więc w rzeczywistości mniej,silnik ma spełniać nowe normy emisji spalin a więc adieu niskie zużycie paliwa -a jeżeli już będzie na podzespołach zachodnich to w razie awarii zapłacimy jak za zachodni-koniec,kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

7524 ma miec dwie pompy: główną o wydatku 26 l/min i pomocniczą o wydatku 36 l/min. Główna obsługuje TUZ a hydraulikę zewnętrzną obie naraz co daje 62 l/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

ale john deere 5720 Advanced napewno nie ma 100KM.Advanced będzie miał bardzo słabe wyposażenie i napewno niebędzie tak wyposażony jak 7524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A co ja napisałem?-chodziło mi o pompę podnośnika-jak będzie miała małą wydajność to z czymś ciężkim też niezaspecjalnie będzie szło-i drugie pytanie do czego Ci 62 l/min w tak lekkim ciągniku-co masz zamiar podłączać ?No i jeszcze 62 l/min -a ile można pobrać oleju na szybkozłącza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

jaro widziałeś tego john deere 5720 Advanced?????ten john nawet klimatyzacji w standardzie niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj