cygi

co sadzicie o nowych ursusach

Polecane posty

milanreal1    319

Ale trzeba powiedzieć że stanowisko Ursusa cieszyło się dużym powodzeniem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Ja też słyszałem od znajomego (i czytałem na Forum), że Ursus przyciągnął sporo ludzi na targach w Kielcach. I podobno robili dobre wrażenie. Sprzęt sensowny i pod względem parametrów i wyglądu. A do tego ponoć cena ma być rozsądna. Wiadomo już coś więcej na ten temat? Jestem coraz bardziej przekonany, że marka odzyska dawny blask, a nawet zyska klientów poza granicami Polski. I trzeba za nich trzymać kciuki, bo to jeden z symboli polskiego rolnictwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni16pl    1

ceny tych nowych ursusów są już dostępne oczywiście nie chcę reklamować jakichś sklepów dlatego wstawię tak http://ursus.com.pl/siec-sprzedazy wystarczy wybrać dilera tam są już ceny

 

i mam takie pytanie jakiej firmy są te skrzynie w modelu 110KM(11024) i 141KM(14034)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek14    0

u którego dealera są już ceny ? :)


Szanuj wypowiedzi innych a i twoje też będą szanować.

-Zetor Team-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

witam. co sadzicie o nowych ursusach a dokładnie o serii 10014h? jak się sprawują itp.

 

Wiesz co z tego co mi wiadomo to całkiem nieźle. W końcu to jest ten sam ciągnik co POL-MOT serii H tyle że z przemalowaną maską a przecież Hattaty to dobre ciągniki. Jeżdżą już u nas ponad 2 lata i użytkownicy sobie chwalą. Sam maiałem okazję pojeździć 10014H i wrażenia mam pozytywne. Tylko umiejscowienie dźwigni hydrauliki mi się nie podoba, bo jeżdżąc cały dzień z prasą to chyba plecy by trochę bolały.

 

Poza tym o serii H mogę powiedzieć tyle, że bebechy ma dobre to i posłużyć powinien długo. Podwozie wzięte z Valtry klasy A + silnik Perkinsa = fajne połączenie. A cena nie odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

Szanowne forowiczki i forowicze od kilku dni jestem posiadaczem Ursusa 10014H i kilka spostrzeżeń:

1} w agregacie tależowym Grano system 3 metrowym na 8,5 ha spalił 70 litrów jeździłem biegiem 4m

2} na załadowanie obornika rozrzutnik 4 tonowy ( materiał zabierany z kurnika) wypił litra - trochę do tura lekka d..a pomimo założonych obciążników (po 2x80kg na koło) domówiłem dodatkowe jutro przyjadą mam nadzieję że się poprawi

3} w transporcie z przyczepą 10t pszenicy 60 km w obie strony z baku ubyło 21 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Chwalisz się czy żalisz? :D Nie bo nie wiem co myśleć czy to jest dobrze czy nie?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

@locke, o to samo miałem pytać ;) Mnie wyniki wydają się niezłe, ale poczekam na komentarz Autora wpisu. Zresztą, jak już ktoś wspomniał wyżej, seria jest ok. Podstawą są tu dobre podzespoły, które tworzą solidną całość. Jeśli zestawimy to z dobrą ceną, to wychodzi ciekawa oferta. Myślę, że po wprowadzeniu kilku poprawek i rozpropagowaniu tego ciągnika, ma on szanse osiągnąć niezłą sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No no w innym temacie później przeczytałem ze to dobre wyniki :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

Szanowni: Locke i Pankracy ani się chwalę ani też uskarżam napisałem pierwsze wrażenia z pracy nową zabawką a że nikt z forumowiczów nie napisał jakiś konkretnych informacji (bynajmniej ja nie znalazłem) na temat tych ciągników to te informacje uważam za bardziej wiarygodne od postów typu "fajny ciągnik " czy "nie ma to jak jelonek"

Wracając do ciągnika to po założeniu dodatkowych ciężarków teraz na tylnych kołach jest 2x320kg (po 2 ciężarki na feldze od środka i 2 od zewnętrznej strony - zamontowane w ten sposób by nie poszerzać ciągnika) pełen krokodyl nie podrywa tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie podsumowałeś swojej wypowiedzi czy jest dobrze czy źle :) Masz tam w nim jakieś dodatkowe wyposażenie?Czy brałeś podstawową wersję?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

Przyjacielu z wyposażenia to szerokie buty(360/70/24 i 480/70/34) i podwójne obciążniki na tył bez przednich bo po co mi 320kg żelaza skoro tur waży 600, klima to standard mogłem pomyśleć o lepszym fotelu ale i ten nie jest taki ostatni (po przesiadce z 360 -3p wszystko to luksus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A właśnie, można sobie zamówić pneumatyczne siedzenie do Ursusa H? Oferują coś takiego czy trzeba inwidualnie dealera męczyć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Ale ja wcale nie chciałem Cię urazić - po prostu byłem ciekaw Twojego zdania. I dobrze, że się wypowiedziałeś i uściśliłeś, bo to sporo wnosi do dyskusji. Czekam na kolejne wpisy tego typu i mam nadzieję, że sprzęt będzie się dobrze sprawował. Z tego, co zamieściłeś do tej pory, wynika, że jesteś zadowolony. I w sumie nie dziwi mnie to, bo ciągnik prezentuje się dobrze. Jak się go porówna z konkurencją (zwłaszcza pod względem ceny), to wypada dość atrakcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

A właśnie, można sobie zamówić pneumatyczne siedzenie do Ursusa H? Oferują coś takiego czy trzeba inwidualnie dealera męczyć? :)

 

Producent chyba nie oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Właśnie zamówiłem Ursusa 9014 ale z w cenie sprzed podwyżki to wyszedł ok 127tys z szerszymi oponami, ale jak tak patrzeć na ofery jakie dostałem z cenami po podwyżce, to bym tego nie zrobił, bo miałbym w tej cenie Case lub New Hollanda w podobnym wyposażeniu. Ceny po podwyżce to ok 137 tys, a miałem oferty z tych firm w takiej cenie tylko bez pneumatyki. Moim zdanie coś ta polityka firmy która chce odbudować zaufanie do marki i ponownie zdobyc nasz rodzimy rynek jest coś nie tego! W cenie do ok 130 tys czy to 10014, czy 9014 mogłyby zrobić i robiły sporo zamiesznia na naszym rynku, a tak to może wyjść to co zawsze. W ostatnim czasie niedaleko mnie pojawiły sie trzy Ursusy. Zaraz ktoś powie to trzeba było dołożyć i kupić, ale ja wolę za te pieniązki odnowić park maszynowy, i tak też robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Proponuje koledzy odswiezyc temat :-) mamy model 11054 i 5044 w sprzedaZy i porozmawiajmy o nich, a najlepiej jakby sie znalezli jacys uzytkownicy nowych ursusow i wypowiedzieli

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

Z tego co widziałem 11054 jest bardzo dobrze wyposażony, EHR dosyć zaawansowany, sterowanie w błotnikach podnośnikiem, rewers mechaniczny, Klima całkiem nieźle, tylko cena spora już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A to ten ciągnik jest taki drogi w porównaniu do innych marek?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8    0

wcale nie patrzylem na ceny to tak 150 -170 tys

 

byc moze w 2015 roku stanieją zobaczymy nawet interesujący sprzęcik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj